کانال تلگرام انجمن
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: ورژن جدید و کامل تر شده و تقریبا نهایی A Day Alone In The Spring

1. Top | #1

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    تشکر شده 19,055 بار در 3,740 ارسال
    Others
    Madeon

ورژن جدید و کامل تر شده و تقریبا نهایی A Day Alone In The Spring

خیلی وقت پیشا یه دمویی گذاشته بودم به اسم A Day Alone In The Spring که با کیبورد قبلیم بداهه نوازی کرده بودم و همون رو یه راست ضبط کرده بودم ولی هزار تا ایراد نوازندگی داشت و و بعدش هم پروژش پاک شد و فقط خروجیش رو هاردم موند

یه دفعه 3-4 روز پیش بعد دیدن کنسرت یانی یهویی جو منو گرفت که بشینم اون دموم رو احیا کنم

این 2-3 روزه همش داشتم رو این آهنگ کار می کردم

این یکی از آهنگای خیلی خیلی خیلی قدیمیم بود وقتی هنوز زیاد دستم رو نوازندگی راه نیفتاده بود و سر همینم همه آکوردا و حتی گامش به ساده ترین وجه ممکن هستن

ولی چون از ته دلم بود احساسات این آهنگ تصمیم گرفتم این 2-3 روزه کلا همش رو دوباره بنوازم و رکورد کنم و یه جاهاییش رو عوض کنم

حتی صدای فلوت هم و گیتار هم بهش اضافه کردم ولی سر این قضیه این که وقتی با هدفون میکس می کنم همه چی خوبه ولی بعد خروجی با اسپیکر کلا نتیجه یه چیز دیگست اون صداها زیاد شنیده نمیشن

بعضی جاهاش هم نوازندگی پیانوم از وزن خارج میشد که بعد اصلاح میشه

از نظر احساس ملودی آهنگ والا خودم که ازش راضیم

نظرتون درباره ملودیش و آهنگسازیش چیه؟ حتما حتما دوست دارم نظرتون رو ببینم برای این آهنگ خیلی کار کردم و جون کندم 2-3 روزه ;-d

از نظر آهنگسازی تقریبا نزدیک ورژن نهایی ای هست که تو ذهنم هست و ایشالله بتونم به زودی تمومش کنم و بدم بیرون!

متسافانه اصلا از نظر میکس و کیفیت صداها خوب نشده و والا من با هدفون تو Live گوش میدم فوق العادست ولی بیرون Live و با اسپیکر کامپیوترم انگار دارم یه mp3 64kb/s گوش میدم

نمی دونم خدایی این مشکل عجیب من چیه

سبک آهنگ هم New Age هست.عاشق این سبکم چون تو ملودی دست آدم رو خیلی باز میذاره و قید و بندی نداره!

تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

9 کاربر زیر از RmaN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

2. Top | #2

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    مدیر ارشد بخش Downtempo
    تشکر شده 17,919 بار در 2,447 ارسال
    Ambient
    Hammock
    بالاخره بعد قرن ها یه آهنگ کامل ازت دیدیم ما

ملودیش که به قول خودت راضی کننده ـست و قشنگه، اما بازم به قول خودت مشکل از میکس و جنس صدا ها ـست، اینو دیگه خودت اینقد باید جون بکنی تا بفهمی چه نوع صداهایی استفاده کنی :دی

در آخر هم خسته نباشی !

3 کاربر زیر از Mystery عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

3. Top | #3

عنوان کاربر
    مدیرکل سایت
    تشکر شده 92,693 بار در 18,033 ارسال
    Trance
    DJ Tatana
    آرمان فضای جمونگی رو ترک کردی و زدی تو خط آپاچی ها به نظرم پیانو رو زیادی استفاده کردی یه جورایی کلا خلوتش کردی! نیو ایج پیانو خالی نیست که پسر! این شبیه کارهای باخ البته باخ چینی هستش پیانو زدنت بد نیست ولی چون فضا نداره یه جورایی اینگار تو اتاق نشستی و واسه دلت زدی! یه جوریه انگار هر کی گوش میده می فهمه کسی که ساخته تازه کاره!

2 کاربر زیر از milad_a عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

4. Top | #4

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو ویژه
    تشکر شده 3,496 بار در 626 ارسال
    Trance
    Solarstone
    تبریک میگم خوب بود.
    واسه اون مشکلی که موقع گرفتن خروجی داری بنظرم ارتباطی به مدل هدفون نداره. میتونی بگی موقع export چه تنضیماتی واسه bit depth و dither وارد میکنی؟

3 کاربر زیر از MJR عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #5

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    Others
    Madeon
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mystery تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    بالاخره بعد قرن ها یه آهنگ کامل ازت دیدیم ما

ملودیش که به قول خودت راضی کننده ـست و قشنگه، اما بازم به قول خودت مشکل از میکس و جنس صدا ها ـست، اینو دیگه خودت اینقد باید جون بکنی تا بفهمی چه نوع صداهایی استفاده کنی :دی

در آخر هم خسته نباشی !

مرسی ولی وقتی نظرات دیگران تو فیسبوک و شما رو خوندم پشیمون شدم که بهش گفتم نزدیک به ورژن نهایی و فقط از نظر تایم کامل هست و وسطش قطع نمیشه :-d

والا منم از صداهایی استفاده می کنم که همه ملت استفاده می کنن دیگه نمی دونم مشکل از چیه!
    این پسر داییم هم که تو کار تنظیمه همش بهم میگه تا کارت صدا نخری من نمی تونم تو میکس راهنماییت کنم چون بدون اون اصلا میکس خوب و تمیز معنا نداره (نفسش از جای گرم بلند میشه)
    ولی من خیلی از پرودیوسرا رو دیدم کیفیت کاراشون بدون کارت صدا هم خیلی تمیزه واقعا نمی دونم مشکل از کجاست!
    استاندارد های میکس هم از هر چی فیلم آموزشی و اینا دیدم رعایت می کنم نمی دونم چرا اینجوری میشه!

نقل قول نوشته اصلی توسط milad_a تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    آرمان فضای جمونگی رو ترک کردی و زدی تو خط آپاچی ها به نظرم پیانو رو زیادی استفاده کردی یه جورایی کلا خلوتش کردی! نیو ایج پیانو خالی نیست که پسر! این شبیه کارهای باخ البته باخ چینی هستش پیانو زدنت بد نیست ولی چون فضا نداره یه جورایی اینگار تو اتاق نشستی و واسه دلت زدی! یه جوریه انگار هر کی گوش میده می فهمه کسی که ساخته تازه کاره!

کلا میشه حساب ما رو ازین چشم بادومی ها جدا کنید؟

بابا یه آهنگی کره ای و جومونگیم یه آهنگ ژاپنی .الان هم که شدیم جنس بنجول چینی گفتیم از دختراشون خوشمون میاد ولی دیگه دارین یه کاری ی کنین که بدمون بیاد

حرفتم درسته باید ببینم چی بذارم این جور آهنگا خیلی سخته پر کردنشون چون زیاد New Age نشنیدم حتی تقلید هم نمی دنم از چه آهنگی بکنم برای پر کردنش!

از مجتبی اینجا دعوت می کنم راهنمایی کنه یا آهنگ معرفی کنه :-d

نقل قول نوشته اصلی توسط MJR تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    تبریک میگم خوب بود.
    واسه اون مشکلی که موقع گرفتن خروجی داری بنظرم ارتباطی به مدل هدفون نداره. میتونی بگی موقع export چه تنضیماتی واسه bit depth و dither وارد میکنی؟

bit depth که از همه شنیدم کارت صدای Onboard موقع خروجی بیشتر از 44100 و 16bit نذارم که نمی کشه کارت صدائه!

بعدشم Dither رو هم من شنیدم تو bitrate های پایین بذاری بهتره ولی والا هر وقت خودم امتحان کردم بدتر شده و کلا off ش می کنم حتی هی پروژم بود که همین مشکل رو داشتم ولی وقتی off ش کردم دقیقا همون صدایی شد که توی Live بود

برای خودمم عجیبه چون همه میگن زیاد تاثیری نداره ولی بکنی تازه بهتره!!!

کاربر زیر از RmaN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

امضای ایشان

6. Top | #6

عنوان کاربر
    ناظم ارشد
    تشکر شده 28,077 بار در 3,568 ارسال
    Trance
    Solid Stone
    ملودیت قشنگ بود
    آرمان یه لایه فلوت و یه لایه پیانو که دیگه میکس کردن نمیخواد که کارت صدا هم بخواد! اگه اصولی کار کنی تقریبا میتونی تا حد قابل قبولی تمیز میکس کنی ( تو کارای شلوغ ترت)، نه در حد آرمادا (چون نمیدونم اونا چیکار میکنن که اینقدر آهنگهاشون تمیز درمیاد!) ولی در حد لیبل های درجه دو سه. به نظرم پسر داییت حرفش اشتباست
    من واسه اکسپرت دیتر رو خاموش میکنم، نتیجه ش هم فرقی با تو ابلتون نداره ولی روشن باشه کیفیتو میندازه

3 کاربر زیر از Omid عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

7. Top | #7

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    Others
    Madeon
    والا چه می دونم آخه خودم می دونم این چند تا لایه میکس خفنی نمی خواد اصلا فرکانساشونم نزدیک نیست تازه برای اطمینان یکیش هم pan چپ و راست می کنم که قاطی نشن

مشکل قاطی شدنشون نیست مشکل اینه که با هدفون توی Live , والبته حتی بعد خروجی با هدفون AKG K99 هم که Suprano , Farhad و خیلی ها ازش استفاده می کنن کیفیت عالیه ولی همونوبا اسپیکرای کامپیوترم یا هندزفری موبایلم گوش میدم همین کیفیت آشغالی هست که شما دارین می شنوین

بعد جالبه آهنگای راستکی ترنس و کلا آهنگای دیگه با هدفون و اسپیکر فرق زیادی ندارن!!!!!!!!!!!

اصلا شدیدا این مسئله برام معما شده!

3 کاربر زیر از RmaN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

8. Top | #8

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو ویژه
    Trance
    Solarstone
    منهم از یچه های producer شنیدم ولی آرمان بنظر من ارتباطی به کارت صدا نداره. bit depth که مقادیر 16 و 24و 32 و.. میگیره درواقع dynamic range صدای ماست. dynamic range صدای 16بیت 96db هست , درحالیکه تو ableton و دیگر daw ها تا 144db ما گستره ی صدا داریم. این همون بلندی و نرمی صداست . اين ميشه که تو خروجی میگیری و بعضي صداها شنيده نميشن يا بعضي صداها clip ميخورن. bit depth-16 رو حتما باید با dither فعال کنی .dither این امکانو میده که dynaimc range رو حفظ میکنه ولی صدارو noisy میکنه . مشکل نویز هم راهش اینه که یه Limiter میندازی . و Gain رو تا حدود 2db ببری. البته هرصدای یه مدل Dither میخواد که اینم به جنس صدا وابسته ست ولی بیشتر POWr-2 جواب میده.

راه حل بعدی رکورد میکسر توی یه کاناله. بانصورت: ايجاد يک audio channel جدید, انتخاب Resampling و بعد با زدن دکمه Arm session , کل ميکسر رو تو اون ترک audio رکورد کني. و حالا export کني. من فکر ميکنم اين نظر واسه overload شدن cpu در طول خروجي گرفتن باشه که اینجوری فکرکردن اینکار از Clipخوردن یا تغییر فرکانس صدا جلوگیری میکنه. ولی واسم ملموس نیست. امتحانش ضرري نداره .
    حالا به sample rate برسیم. معمولا 44k میذارن این پارامتر محدوده فرکانسو مشخص میکنه که معمولا همین مقدار میذارن و زیادکردنش تو گرفتن خروجی تاثیر نداره.
    درهرحال بعضی ازاین حرفا تجربه خوذم بود و بیشترش نظر یک mastering engineer بنام Invol بود که تو فروم ابلتون کار میکنه.
    ویرایش توسط MJR : 2012/08/08 در ساعت 07:50 AM

5 کاربر زیر از MJR عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #9

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    Others
    Madeon
    منهم از یچه های producer شنیدم ولی آرمان بنظر من ارتباطی به کارت صدا نداره. bit depth که مقادیر 16 و 24و 32 و.. میگیره درواقع dynamic range صدای ماست. dynamic range صدای 16بیت 96db هست , درحالیکه تو ableton و دیگر daw ها تا 144db ما گستره ی صدا داریم. این همون بلندی و نرمی صداست . اين ميشه که تو خروجی میگیری و بعضي صداها شنيده نميشن يا بعضي صداها clip ميخورن. bit depth-16 رو حتما باید با dither فعال کنی .dither این امکانو میده که dynaimc range رو حفظ میکنه ولی صدارو noisy میکنه . مشکل نویز هم راهش اینه که یه Limiter میندازی . و Gain رو تا حدود 2db ببری. البته هرصدای یه مدل Dither میخواد که اینم به جنس صدا وابسته ست ولی بیشتر POWr-2 جواب میده.

راه حل بعدی رکورد میکسر توی یه کاناله. بانصورت: ايجاد يک audio channel جدید, انتخاب Resampling و بعد با زدن دکمه Arm session , کل ميکسر رو تو اون ترک audio رکورد کني. و حالا export کني. من فکر ميکنم اين نظر واسه overload شدن cpu در طول خروجي گرفتن باشه که اینجوری فکرکردن اینکار از Clipخوردن یا تغییر فرکانس صدا جلوگیری میکنه. ولی واسم ملموس نیست. امتحانش ضرري نداره .
    حالا به sample rate برسیم. معمولا 44k میذارن این پارامتر محدوده فرکانسو مشخص میکنه که معمولا همین مقدار میذارن و زیادکردنش تو گرفتن خروجی تاثیر نداره.
    درهرحال بعضی ازاین حرفا تجربه خوذم بود و بیشترش نظر یک mastering engineer بنام Invol بود که تو فروم ابلتون کار میکنه.

آره دقیقا درست میگی پسر داییم هم 2 ساال پیش سر این چیزا می گفت کارت صدا بخرم

می گفت کل کار یه طرف

می گفت حتی صدایی که از VST های سینتی سایزری و غیر سمپلی درمیاد با کارت صدای خوب خیلی بهتر و شفاف تره

اصلا اون موقع ها به من می گفت تو midi controller هم نخریدی کارت صدا بخر

راستش جمهوری رفتم یه بار به یه صاحب مغازه گفتم midi controller می خوام برای ساخت آهنگ با کامپیوتر که خوب باشه و knob اینا زیاد داشته باشه و اینا یارو قبل ازینکه سوالم رو جواب بده گفت کارت صدا داری؟!!!!!

ولی این راهی که میگی رکورد کنم همه رو تو یه ترک ( و این همون یه جورایی به نظر خودم همون mixdown کردن میشه که اون دفعه با همبحث می کردیم و آخرش هیچکدوم حرف همو قبول نکردیم!) یکی از راه های هست که تجربی بهش رسیدم ولی دوست ندارم اونجوری کار کنم خروجی یه حس لذت بخش دیگه ای داره

پسرداییم می گفت Pro Tools کیفیت خروجیش از همه نرم افزارا بیشتره (این رو خیلی جاها خوندم و همه جا نوشتن)

و می گفت دلیلشم ایه که خودش موقع Export گرفتن مثل همین Record میاد Real Time خروجی می گیره و تو CPU ت 100 GHZ هم باشه این آهنگت 7 دقیقه باشه 7 دقیقه طول میده خروجی بگیره سر همینم هیچ bit ای از دست نمیده!!!

4 کاربر زیر از RmaN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

10. Top | #10

عنوان کاربر
    عضو ویژه
    Trance
    Solarstone
    نقل قول نوشته اصلی توسط RmaN تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

و می گفت دلیلشم ایه که خودش موقع Export گرفتن مثل همین Record میاد Real Time خروجی می گیره و تو CPU ت 100 GHZ هم باشه این آهنگت 7 دقیقه باشه 7 دقیقه طول میده خروجی بگیره سر همینم هیچ bit ای از دست نمیده!!!

متاسفانه یکی از producer های ایرانی چند روز پیش تو همین فروم روی همین قضیه اصرار داشت که کارت صدا تو خروجی نقش داره ولی تواین لینک کاملا نقضش کرده تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    درمورد سواد پسردایی تو همون بس که رفت آلمان و این خودش یعنی فهمید که اینجا جاش نیست

کاریکه protools میکنه الان همه DAWها میکنن . export یک پردازش دیجیتالی حساب میشه که کاملا بعهده خود DAW هست درصورتیکه رکورد صدا و monitoring صدا یک عملیات DAC (تبدیل کننده دیجیتال به آنالوگ) شناخته میشه و فقط این دو بعهده کارت صدا ست.

3 کاربر زیر از MJR عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین