کانال تلگرام انجمن
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 22

موضوع: ***ابعاد روان شناختی ترنس***

1. Top | #1

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو نیمه فعال
    تشکر شده 1,118 بار در 272 ارسال
    Trance
    Ferry Corsten

***ابعاد روان شناختی ترنس***

این تاپیک رو راه اندازی کردم برای گفتگو در خصوص مسائل روان شناختی و تاثیرات مستقیم ترنس بر روان.
    برای شروع این موضوع رو مو شکافی خواهیم کرد:

آیا گوش کردن ترنس در دراز مدت انسان را دچار افسردگی خواهد کرد؟؟؟

چند وقت پیش شنیدم که روان شناسان به این نتیجه رسیدند که گوش دادن زیاد ترنس انسان را دچار افسردگی میکند!!!
    آیا این نظریه صحت دارد یا خیر؟

جواب من:
    من با گوش کردن به موزیک هایی که سوز شدیدی دارند و انسان را به حد ی به اعماق خود فرو می برند که توان هضم آن ممکن نیست(مثل perfect match) دچار دگرگونی و افسردگی لحظه ای می شوم اما با گوش دادن به جای ملودی ها و تعویض به موقع ملودی های غمگین و شاد و حفظ این روند همه چیز رنگ دیگری به خود می گیرد، مخصوصا در Rdio show ها این تغییر به وضوح آشکار می شود.
    به عقیده ی من ترنس در کل انسان را دچار افسردگی نخواهد کرد و گوش دادن ملودی های پر انرژی به یکباره و در چند ثانیه اثر ملودی های غمگین و سنگین را از بین می برد و این جابجایی برای روان لازم است،مثل گریه و خنده که هر کدام بدون وجود دیگری رنگ می بازند!
    ویرایش توسط trancemaster5004 : 2012/07/11 در ساعت 07:31 PM

8 کاربر زیر از trancemaster5004 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

2. Top | #2

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    تشکر شده 19,055 بار در 3,740 ارسال
    Others
    Madeon
    من 60 ساله 2 میلیون آهنگ عرفانی ترنس گوش دادم ولی به خدا واقعا منظور بعضیا رو ازین که ترنس غم انگیزه

اگه شما به عمق وجود ودتون به تو خودتون فرو رفتن . به احساسات درونی و بنیادی و پر معنا و فسفی و ریشه ای انسانی خودتون می گید غم (توهین نباشه) ولی به نظرم ترنس گوش نکنید

من فقط چشمم رو با اینچور ترنس ها یا Ambient های خفن می بندم و خودم رو تو بعد دیگه ای از هستی و دنیا می بینم.اتفاقا اون دنیا خیلی خیلی خیلی برام شادتر و قشنگ تر ازین دنیا هست

من واقعا خداییش تاحالا منظور بچه ها رو از غم نفهمیدم!

اینجوری که شما می گید کسایی که میدیتیشن می کنن غمگینو افسرده باید بشن که!!!!!!!!!!!!!!!

3 کاربر زیر از RmaN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

3. Top | #3

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو نیمه فعال
    Trance
    Ferry Corsten
    نقل قول نوشته اصلی توسط RmaN تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    من 60 ساله 2 میلیون آهنگ عرفانی ترنس گوش دادم ولی به خدا واقعا منظور بعضیا رو ازین که ترنس غم انگیزه

اگه شما به عمق وجود ودتون به تو خودتون فرو رفتن . به احساسات درونی و بنیادی و پر معنا و فسفی و ریشه ای انسانی خودتون می گید غم (توهین نباشه) ولی به نظرم ترنس گوش نکنید

من فقط چشمم رو با اینچور ترنس ها یا Ambient های خفن می بندم و خودم رو تو بعد دیگه ای از هستی و دنیا می بینم.اتفاقا اون دنیا خیلی خیلی خیلی برام شادتر و قشنگ تر ازین دنیا هست

من واقعا خداییش تاحالا منظور بچه ها رو از غم نفهمیدم!

اینجوری که شما می گید کسایی که میدیتیشن می کنن غمگینو افسرده باید بشن که!!!!!!!!!!!!!!!

مطلب رو نگرفتی Rman جان،من از تو بیشتر با این فرو رفتنه دست به گریبانم و تمام زندگیمه،اصلا وقتی اسمش خلصه هست باید حالات فرو برنده ی عمیق درونی داشته باشه وگرنه 8,6 با ترنس فرقی نداشت،من شاید از نظر فنی زیاد وارد بحث نمی شم باهاتون اما تمام زندگیم ترنسه من واسه قرتی بازی ترنس گوش نمیدم،تمام عمرم ترنس گوش دادم،گوش ندم می میرم،حرفم اینه که چه پایه و اساس علمی واسه این حرف عجیبشون دارن،حضرات نظر بدن تا ما هم استفاده کنیم

2 کاربر زیر از trancemaster5004 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #4

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو ویژه
    تشکر شده 1,529 بار در 248 ارسال
    Trance
    None
    سلام

ببینید شما اگر یه فنر رو بکشید - زیاد از حد و یک باره رها کنید - فنر از اونچه که بوده هم منقبض تر میشه

جمع میشه - ممکنه دیگه حالت طبیعی سابق رو نداشته باشه

انسان هم همینطوره - یک سری موسیقی ها هستند که یک اثر فوق العاده ضعیف دارند از لحاظ روانی - ولی یک سری موسیقی ها هستند که اعتیاد آورند - گوش دادن به اونها به شما آرامش میده - خیلی ببخشید که من این مثال رو میزنم - یک فرد معتاد تا وقتی اون عمل ناشایست رو انجام نده آرامش پیدا نمی کنه - طی تحقیقاتی روی جند نفر که معتاد به مرفین بودند - به جای مرفین یه اونها ویتامین ب تزریق کردند و گفتند که این مرفینه - این اشخاص به خیال اینکه مرفین بهشون تزریق شده آرامش پیدا کردند و تا فردا صبح خوابیدند !

یعنی "اعتیاد" به هر چیزی یک پروسه ی روانی هست - موسیقی هم همینطوره - حالا می خواد ترنس باشه - می خواد آهنگ های مرلین منسون باشه یا هرچیزی - وقتی شما با گوش دادن به این موسیقی به یک فضای دیگه ای میرید - به قولی روی Imagination شما اثر میذارن - به جایی میرید که دوست دارید برید - به چیزهایی فکر می کنید که به شما آرامش میدهند و برای مدت چند دقیقه حتی به مسائل بد - مثلا فشارهایی که روی شماست طوری فکر می کنید که بهتون آرامش میده - یا حس قهرمانانه بهتون دست میده و در تصوراتتون به خودتون میبالید

طبیعتا بعد از یه مدت انسان به تجربه ی این لذت از نظر روانی وابسته میشه و امکان داره فرد زمانی که امکان تجربه اش رو نداره نتونه به اون آرامش دست پیدا بکنه و خوب نتیجه اش میشه حسی مثل افسردگی و یا مشابه اونها

در کل من یه جمع بنده بکنم - خود موسیقی ( حالا اینجا صحبت ما روی ترنس هست ) باعث افسردگی نمیشه - ولی ممکنه بعد از یه مدت "عدم" گوش دادن به اون موسیقی خاص این حس رو ایجاد بکنه - یعنی وقتی شما به ترنس گوش نمیدی حس افسردگی داشته باشی - این حس وابستگی رو هم هر موسیقی نمیتونه ایجاد بکنه - سبک های محدودی هستند که این قدرت رو دارند - و مثلا ساسی مانکن هیچوقت نمیتونه کسی رو به سبک خودش معتاد بکنه ! چون این وابستگی در نا خودآگاه شکل می گیره - ممکنه نتونید راجع به یک موسیقی توضیحی بدید و بحث علمی بکنید ولی مغز شما اون چیزی رو که باید دریافت بکنه می کنه و امتیازش رو هم میده و وقتی یه چیزی خیلی روش تاثیر بذاره طبیعتا این احساسات به وجود میان

حتی گاهی امکان داره به عنوان یک پناهگاه - نقطه ی اتکا - جایی برای فرار و ... از موسیقی استفاده کنید - به نظر من اینکه شما افسرده بشید یا نه به خودتون بستگی داره که چقدر شرایط رو برای افسرده شدن داشته باشید - به بک آدم گرسنه اگر بگید غذا نداریم ممکنه بتونه گرسنگی رو یک روز هم تحمل کنه - ولی اگر بدونه چیزی برای سیر کردنش وجود داره تحمل گرسنگی ممکنه براش 1 ساعت هم طول نکشه !

به قوا شما - هر روز بیشتر در عمق این موضوع فرو میرید - اون چیزی که باعث میشه افسرده بشه فرد همون عمقه و اینکه اگر زیاد بشه فرد به سختی میتونه ازش خارج بشه

به هر حال همه چیز به خودتون وابسته است و اینکه به چه چیزهایی وابسته بشید - اینها نظرات شخصی من بودند نسبت به موسیقی - چون خودم شدیدا معتادم به موسیقی و احساسم رو به صورت ناقص شرح دادم

موفق باشید

10 کاربر زیر از Unline عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #5

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو فعال
    تشکر شده 2,195 بار در 573 ارسال
    Trance
    Armin Van Buuren
    آره واقعا همه چی به خودمون بستگی داره اگه بهش معتاد بشیم و نتونیم گوش کنیم باعث افسردگی و غم میشه و این دوستمون unline چقدر قشنگ توضیح دادن

به هرچیزی حالا بجز موسیقی معتاد بشی دل کندن ازش سخته

4 کاربر زیر از Les Ailes عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #6

عنوان کاربر
    عضو نیمه فعال
    Trance
    Ferry Corsten
    نقل قول نوشته اصلی توسط Unline تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    سلام

ببینید شما اگر یه فنر رو بکشید - زیاد از حد و یک باره رها کنید - فنر از اونچه که بوده هم منقبض تر میشه

جمع میشه - ممکنه دیگه حالت طبیعی سابق رو نداشته باشه

انسان هم همینطوره - یک سری موسیقی ها هستند که یک اثر فوق العاده ضعیف دارند از لحاظ روانی - ولی یک سری موسیقی ها هستند که اعتیاد آورند - گوش دادن به اونها به شما آرامش میده - خیلی ببخشید که من این مثال رو میزنم - یک فرد معتاد تا وقتی اون عمل ناشایست رو انجام نده آرامش پیدا نمی کنه - طی تحقیقاتی روی جند نفر که معتاد به مرفین بودند - به جای مرفین یه اونها ویتامین ب تزریق کردند و گفتند که این مرفینه - این اشخاص به خیال اینکه مرفین بهشون تزریق شده آرامش پیدا کردند و تا فردا صبح خوابیدند !

یعنی "اعتیاد" به هر چیزی یک پروسه ی روانی هست - موسیقی هم همینطوره - حالا می خواد ترنس باشه - می خواد آهنگ های مرلین منسون باشه یا هرچیزی - وقتی شما با گوش دادن به این موسیقی به یک فضای دیگه ای میرید - به قولی روی Imagination شما اثر میذارن - به جایی میرید که دوست دارید برید - به چیزهایی فکر می کنید که به شما آرامش میدهند و برای مدت چند دقیقه حتی به مسائل بد - مثلا فشارهایی که روی شماست طوری فکر می کنید که بهتون آرامش میده - یا حس قهرمانانه بهتون دست میده و در تصوراتتون به خودتون میبالید

طبیعتا بعد از یه مدت انسان به تجربه ی این لذت از نظر روانی وابسته میشه و امکان داره فرد زمانی که امکان تجربه اش رو نداره نتونه به اون آرامش دست پیدا بکنه و خوب نتیجه اش میشه حسی مثل افسردگی و یا مشابه اونها

در کل من یه جمع بنده بکنم - خود موسیقی ( حالا اینجا صحبت ما روی ترنس هست ) باعث افسردگی نمیشه - ولی ممکنه بعد از یه مدت "عدم" گوش دادن به اون موسیقی خاص این حس رو ایجاد بکنه - یعنی وقتی شما به ترنس گوش نمیدی حس افسردگی داشته باشی - این حس وابستگی رو هم هر موسیقی نمیتونه ایجاد بکنه - سبک های محدودی هستند که این قدرت رو دارند - و مثلا ساسی مانکن هیچوقت نمیتونه کسی رو به سبک خودش معتاد بکنه ! چون این وابستگی در نا خودآگاه شکل می گیره - ممکنه نتونید راجع به یک موسیقی توضیحی بدید و بحث علمی بکنید ولی مغز شما اون چیزی رو که باید دریافت بکنه می کنه و امتیازش رو هم میده و وقتی یه چیزی خیلی روش تاثیر بذاره طبیعتا این احساسات به وجود میان

حتی گاهی امکان داره به عنوان یک پناهگاه - نقطه ی اتکا - جایی برای فرار و ... از موسیقی استفاده کنید - به نظر من اینکه شما افسرده بشید یا نه به خودتون بستگی داره که چقدر شرایط رو برای افسرده شدن داشته باشید - به بک آدم گرسنه اگر بگید غذا نداریم ممکنه بتونه گرسنگی رو یک روز هم تحمل کنه - ولی اگر بدونه چیزی برای سیر کردنش وجود داره تحمل گرسنگی ممکنه براش 1 ساعت هم طول نکشه !

به قوا شما - هر روز بیشتر در عمق این موضوع فرو میرید - اون چیزی که باعث میشه افسرده بشه فرد همون عمقه و اینکه اگر زیاد بشه فرد به سختی میتونه ازش خارج بشه

به هر حال همه چیز به خودتون وابسته است و اینکه به چه چیزهایی وابسته بشید - اینها نظرات شخصی من بودند نسبت به موسیقی - چون خودم شدیدا معتادم به موسیقی و احساسم رو به صورت ناقص شرح دادم

موفق باشید

ناقص!!!!! میزنمتا...،عالی بود،خیلی خوب گفتی یعنی راستش اصلا از این زاویه بهش نگاه نکرده بودم،قطع یقین اگه غیر از این دلیل دیگری نداشته باشن واسه این نظرشون،فقط و فقط دلیلشون این بوده،مرسسسسسسسی

2 کاربر زیر از trancemaster5004 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #7

عنوان کاربر
    عضو نیمه فعال
    Trance
    Ferry Corsten
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sirvan تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    آره واقعا همه چی به خودمون بستگی داره اگه بهش معتاد بشیم و نتونیم گوش کنیم باعث افسردگی و غم میشه و این دوستمون unline چقدر قشنگ توضیح دادن

به هرچیزی حالا بجز موسیقی معتاد بشی دل کندن ازش سخته

آره اکثر چیزا دلبستگی خیلی زود هنگامی ایجاد میکنن،اما موسیقی خوبشه که گوش ندادنش آدم رو نمیکشه،بالاخره یکم دیرتر میشه گوشش داد اما خدا نکنه یه چیزی دست نیافتنی بشه واسه ابد برات...

8. Top | #8

/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو جدید
    تشکر شده 20 بار در 5 ارسال
    Trance
    Dash Berlin
    ببخشید یهو پریدم وسط

به نظر من

هر آهنگی رو با هر فازی که گوش کنید نسبت به همون فاز می تونید به حالت درک عمیق یا خلسه یا غم یا شادی یا حتی فعال شدن چاکرا ها دست پیدا کنید.
    دوستمون که می گن به حالت غم دست پیدا می کنند هم درست می گن. انسان یه طبعی داره که اگه تو یه لحظه در مقابل عظمت و قدرت چیزی مات و مبهوت بمونه یا بتونه به درک عمیق اون دست پیدا کنه (مخصوصا" با موسیقی ترنس) بعضی وقت ها حتی گریه هم می کنه. ولی بازم می گم بسته به فرد و فاز اون فرد داره بازم

ترنس خوراکه واسه وی د:

2 کاربر زیر از aydin369 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #9

عنوان کاربر
    عضو نیمه فعال
    Trance
    Ferry Corsten
    نقل قول نوشته اصلی توسط aydin369 تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    ببخشید یهو پریدم وسط

به نظر من

هر آهنگی رو با هر فازی که گوش کنید نسبت به همون فاز می تونید به حالت درک عمیق یا خلسه یا غم یا شادی یا حتی فعال شدن چاکرا ها دست پیدا کنید.
    دوستمون که می گن به حالت غم دست پیدا می کنند هم درست می گن. انسان یه طبعی داره که اگه تو یه لحظه در مقابل عظمت و قدرت چیزی مات و مبهوت بمونه یا بتونه به درک عمیق اون دست پیدا کنه (مخصوصا" با موسیقی ترنس) بعضی وقت ها حتی گریه هم می کنه. ولی بازم می گم بسته به فرد و فاز اون فرد داره بازم

ترنس خوراکه واسه وی د:
    این حرفا کدومه؟چشه مایی پا به رهنه چیه عزیزم!
    با نظرت موافقم،همین فاز گرفتن خاص ترنس رو از همه سبکا مجزا کرده و بهش شخصیت داده.

3 کاربر زیر از trancemaster5004 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #10

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    تشکر شده 19,055 بار در 3,740 ارسال
    Others
    Madeon
    مطلب رو گرفتم و گرفته بودم ولی بازم میگم هیچ غمی وجود نداره تو ترنس!

پس موسیقی غم انگیز گوش نکردید!

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین