کانال تلگرام انجمن
صفحه 1 از 7 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 65

موضوع: آموزش ها، ترفندها و نکات

1. Top | #1

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو ماهر
    تشکر شده 11,927 بار در 1,770 ارسال
    Trance
    Armin Van Buuren

آموزش ها، ترفندها و نکات

در این تاپیک آموزش و ترفندها و نکات غیر از موسیقی الکترونیک که ضروری هستند آموزش داده می شود.

لطفا از ارسال پست های بیش از حد و به دردنخور خودداری کنید!
    کاربر zodiacmr از ارسال پست در این تاپیک جدا خودداری کند!

از پرسیدن سوال در این تاپیک خودداری کنید که حدف میشه! سوالات در این تاپیک :

تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

امضای ایشان

2. Top | #2

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو ماهر
    Trance
    Armin Van Buuren
    آموزش تکه تکه کردن فایل ها با WinRAR

ممکن است برای فرستادن یک فایل با حجم بالا از طریق ایمیل و یا آپلود کردن اون با مشکل رو به رو شویدبا توجه به بالا بودن حجم بعضی از فایل ها تکه تکه کردن فایل ( Part ) یک روش مناسب میباشدبه صورتی که شما یک فایل را تکه تکه می کنید و آنها را به صورت جداگانه ارسال می کنیدسپس فرد دریافت کننده همه تکه ها را دریافت کرده و در کنار هم قرار می دهدو فایل اصلی را دوباره ایجاد میکند ( تکه ها را به هم می چسباند )

برنامه های زیادی برای Split کردن فایل ها ( Part کردن ) وجود دارداما فرد دریافت کننده هم باید برنامه ای که با استفاده از اون فایل Split شده را داشته باشداز اونجایی که برنامه Winrar معمولا در اختیار همه هست برای Split کردن فایل بهتر میباشدبه همین خاطر Split کردن فایل و با این برنامه توضیح میدمابتدا روی فایل مورد نظر راست کلیک کنید ، و گزینه Add to archive را انتخاب کنید

Archive Format را RAR انتخاب کنیدو Compression Method را برابر Best قرار دهید

گزینه Split to volume را میبایست مقداری ( بر حسب بایت ) قرار دهید که می خواهید هر Part برابر آن باشددر واقع در اینجا حجم هر تکه را انتخاب می کنیدسپس روی Ok کلیک کنید ، تا عملیات Compress ( فشرده سازی ) و Split ( تکه تکه کردن ) فایل انجام شودپس از انجام این مرحله ( که مدت آن بستگی به حجم فایل اصلی دارد ) شماتعدادی فایل دارید که باید همه آنها را برای فرد مورد نظر ارسال کنید ( ویا آپلود کنید ) . شما می توانید به صورت جداگانه هر فایل را ارسال کنید.

سپس در صورتی که فرد دریافت کننده برنامه Winrar را داشته باشد ، با درکنار هم قرار دادن فایل ها و اجرای Part1 می تواند فایل اصلی را بسازد
    .

دانلود نرم افزار winrar:

پسورد فایل:
    Password : تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

ویرایش توسط 76107611 : 2012/06/13 در ساعت 05:07 PM

امضای ایشان

3. Top | #3

عنوان کاربر
    عضو ماهر
    Trance
    Armin Van Buuren
    نرم افزار file shredder

شاید شما هم مثل من فایل هایی در هارد کامپیوترتون دارین که آرزو دارین قبل از مرگ خدا بهتون ده دقیقه مهلت بده پاکشون کنین مگر نه مراسم ختمی در کار نخواهد بود!

همیشه یکی از بزرگترین نگرانیهای من امنیت اطلاعات درونِ هارد کامپیوترم بود.
    احتمال این که اطلاعاتِ پاک شده از هارد دوباره ریکاوری بشه....
    نکنه وقتی سیستم رو برای تعمیر میبرم،اطلاعاتم،عکس،فیلم و... ریکاوری بشه؟!
    من خیال خودمو با برنامه ی file shredder راحت کردم.برنامهای سبک و بسیار کارامد.

کارکرد این برنامه به این صورتِ که هر فایلی رو که بهش بدین سکتور به سکتور پاک میکنه.

با الگوریتمِ قابل تنظیم و مخصوصی که داره میتونه یک بار،دو بار،سه بار،هفت بار و حتی ۳۵ بار هر فایل رو پاک کنه.بهترین کارِ تا گاف دست کسی ندید!!

این برنامه رو به هر صنفی،از خونه دار تا بچه دار پیشنهاد میکنم!

حالا اگه مردی ریکاوریش کن!!!
    میتونید از http://download.cnet.com/File-Shredder/3000-2144_4-10662831.html دانلود کنید.

نرم افزارهای زیادی هم وجود دارن که ادعا دارن اینکار رو می کنن من نرم افزار مخصوص سپاه پاسداران رو دارم که در ایام خسته خدمت دزدیدم ولی اصلا به درد بخور نیست و تونستم فایلهای پاک شده رو دوباره ریکاوری کنم!

این برنامه از نظر صحت کارایی مورد تایید هست فقط توجه داشته باشید که استفاده زیاد از برنامه های این مدلی که هارد رو سکتور به سکتور ادیت میکنن پدر بزرگ هارد دیسک رو میاره جلوی چشماش !

پس فقط در مواقع ضروری و هنگام مرگ ازش استفاده کنید .

امضای ایشان

4. Top | #4

عنوان کاربر
    عضو ماهر
    Trance
    Armin Van Buuren
    virtual DJ pro 7--Effects-Skins-Sampels

شما مجاز به دیدن تصاویر نیستید. با مدیر کل سایت در تماس باشید

16 کاربر زیر از 76107611 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

5. Top | #5

عنوان کاربر
    عضو ماهر
    Trance
    Armin Van Buuren
    بهترین برنامه تهیه نسخه پشتیبان از ویندوز – Norton Ghost 15 (درخواستی وحید)

برنامه Ghost برنامه جالبی است که به ما این امکان را می دهد تا از تمام هارد دیسک یا یک پارتیشن خاص ، image بگیریم و در مواقعی همچون موارد زیر از آن استفاده کنیم:
    هنگامی که به یک مشکل جدی برمی خوریم یا زمانی که می خواهیم تنظیمات یکسانی را روی تعداد زیادی کامپیوتر انجام دهیم. مثلاً پارتیشن بندی یکسان، سیستم عامل و برنامه های یکسان و یا …
    Norton Ghost داده های کامپیوتر شما را از گزند هرگونه حادثه ای در امان می دارد و به شما امکان می دهد تا یک image پشتیبان از هارددیسک یا پارتیشن مورد نظر خود بگیرید.
    علاوه بر این شما به طور مستقیم می توانید دو کامپیوتر را از طریق شبکه، USB یا ارتباط موازی Ghost کنید.
    تکنولوژی های اصلی برنامه:
    - تهیه Backup به صورت کامل از سیستم
    - بک آپ از فایلها و فولدرها
    - توانایی آپدیت بک آپ به این صورت که فقط از فایلهایی که تغییر یافته اند بک آپ می گیرد
    - توانایی تنظیم گرفتن بک آپ به صورت زمانی
    - توانایی فشرده سازی و قفل کردن حرفه ای Backup ها

برخی ویژگی های موجود در برنامه Norton Ghost :
    - انعطاف پذیری در Backup:
    امکان تهیه نسخه پشتیبان به طور مستقیم در محدوده متنوعی چون درایوهای هارددیسک، داریوهای هارد USB ، ZIP و JAZZ.
    - ارتباط نقطه به نقطه (Peer-to-Peer):
    گرفتن Image از از دو کامپیوتر از طریق شبکه ، کابل لینک پارالل و کابل لینک USB
    - حمایت از سیستم فایلهای مختلف :
    امکان تهیه نسخه پشیبان، بازیابی و نیز Clone کردن سیستم های فایل NTFS، FAT32، FAT یا سیستم فایل Ext۲/۳ مربوط به لینوکس.
    - ویرایش Image File:
    بخش مرورگر Ghost امکان ویرایش Image File را در سیستم های فایل FAT و FAT32 می دهد.
    برنامه Ghost برای بازیابی و تکثیر اطلاعات در سخت افزاری معینی، طراحی شده است.
    وقتی ویندوز روی سیستم نصب می شود درایورهای مورد نیاز برای سخت افزار روی هارد دیسک نصب و در Registery ویندوز ثبت می گردند. اگر شما این ویندوز نصب شده را روی کامپیوتر دیگری منتقل کنید که سخت افزار آن متفاوت است ، انتقال مستقیم هارد دیسک یا کپی گرفتن از آن توسط Ghost هیچکدام به شما این ضمانت را نمی دهد که سیستم براحتی بالا بیاید و یا درست کار کند. (منظور این است که اگر سخت افزارتان یکسان نباشد بعد از کپی کردن image برای بالا آمدن ویندوز مخصوصاً ویندوز XP دچار مشکل می شوید و نیاز است که بار دیگر ویندوز را Rerpair کنید.)

تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. | تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

15 کاربر زیر از 76107611 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

6. Top | #6

عنوان کاربر
    عضو ماهر
    Trance
    Armin Van Buuren
    با دو آموزش ساده و پرکاربرد دیگه در خدمتتون هستم.
    ************************************************** ************************************

آموزش گرفتن screen shot با نرم افزار media player classic

حتما تا بحال تصویری مثل تصویر بالا دیدین. چند عکس از صحنه های مختلف یک فیلم یا یک موزیک ویدیو. این تصاویر چگونه کنار هم قرار می گیرند؟ به صورت دستی یا به کمک نرم افزار خاص؟
    در این پست آموزش میدم چطور از یک فیلم اسکرین شات بگیرین تا وقتی یک کلیپ رو به ملت معرفی می کنین صحنه هایی از اون کلیپ رو هم براشون نشون بدین تا جذابتر به نظر بیاد!
    ابتدا نرم افزار media player classic روتنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. تهیه کنید و روی سیستم نصب کنید (البته همه این نرم افزار رو میشناسن)

برنامه رو باز کنین و از قسمت منو بر روی view و سپس options کلیک کنید.

از منوی باز شده روی گزینه Playback>>output کلیک کنید و در قسمت output بر روی VMR9(windowed) کلیک کنید و ok رو بزنید.

حالا نرم افزار آماده گرفتن اسکرین شات است. ویدیوی دلخواه خود را با نرم افزار باز کنید و سپس بر روی pause یا روی stop کلیک کنید. ( نکنید هم اتفاق خاصی نمی افته بعضی وقت ها ممکنه برنامه هنگ کنه فقط!)

به منوی file رفته و بر روی Save Thumbnails کلیک کنید.

پس از گذراندن مرحله قبل حال باید اسکرین شات رو ذخیره کنید و تمام. فقط سه نکته ریز باقی می مونه.
    در قسمت save in در بالای پنجره محل ذخیره شدن عکس رو اننتخاب کنید.
    در این پنجره مطابق عکس در قسمت file name نامی برای فایل انتخاب کنید (می تونین کلا بهش دست نزنین نرم افزار به صورت پیش فرض نام انتخاب می کند)
    در قسمت save as type فرمت خروجی عکس رو تعیین کنید. ( می تونین کلا بهش دست نزنین نرم افزار به صورت پیش فرض jpeg که متداولترین است رو انتخاب می کند.)
    در قسمت Thumbnails در ستون rows تعداد عکس ها به صورت افقی و در ستون columns تعداد عکس ها به صورت عمودی را انتخاب کنید. بهترین حالت 4*4 است.
    در قسمت image width هم پهنای عکس رو تعیین کنین (حتی الامکان بهش دست نزنین!)

تبریک میگم! آمریکا رو فتح کردین و موفق به گرفتن اسکرین شات شدین!

************************************************** ************************************************** ********

آموزش مستقیم کردن فایل ها به صورت مجانی و بدون هزینه و پرداخت پول به سایت های لیچ کننده. به کمک remote upload

ابتدا در یک سایت لیچ کننده که مجهز به remote upload یا upload from web هست ثبت نام کنید. من هیپ فایل رو انتخاب می کنم . سپس در قسمت upload files بر روی remote upload کلیک کنید.

حال هیپ فایل آماده دزدی فایل مورد نظر است.

سپس به سایتی که می خواهید فایل را از آن دانلود کنید بروید من در اینجا سایت letitbit.net رو آموزش میدم چون این سایت به طور معجزه آسایی ف.ی.ل.ت.ر نیست! البته مکانیزم کار در تمامی سایت ها به یک صورت است کلیک روی download free و سپس وارد کردن کد و کپی کردن لینک دانلود.

شروع کار:

مثلا می خوام آسوت این هفته asot 565 رو از سایت letitbit دانلود کنم ابتدا بر روی لینک دانلود که اغلب وحید میذاره کلیک کنید و به سایت letitbit بروید. و بر روی download on slow speed کلیک کنید. در اینگونه سایت ها همیشه روی download free کلیک کنید.

پس از کلیک به صفحه دیگری منتقل می شوید و ثانیه شمار به کار می افتد صبر کنید تا به صفر برسد...یک دقیقه طول می کشد تا به صفر برسد پس از پایان ثانیه شمار نوبت به وارد کردن کد می رسد که متشکل از اعداد و حروف است کد را وارد کنید و بر روی done کلیک کنید. (اگر پس از پایان ثانیه شمار اتفاقی نیافتاد و کد دیده نشد صفحه رو ریفریش کنید)

پس از اینکه بر روی done کلیک کردید با صفحه زیر مواجه می شوید.

هرگز نباید روی این صفحه کلیک کنید . به روی صفحه رفته و بر روی آن راست کلیک کنید و سپس روی copy link location کلیک کنید.

کار تمام است دوباره به هیپ فایل برگردید و در قسمت remote upload راست کلیک کرده و paste رو بزنید (عملا لینک letitbit رو در قسمت ریموت آپلود هیپ فایل پیست می کنید). و بر روی آپلود کلیک کنید.
    منتظر بمانید تا عملیات انتقال فایل شروع شود پس از شروع انتقال فایل یا لیچینگ بسته به حجم فایل شما مدت زمانی طول می کشد تا فایل بر روی سرور هیپ فایل دانلود شود .

حال می توانید پنجره ها رو ببندید یا اینترنت رو قطع کنید و کلا کامپیوتر رو خاموش کنید یا منتظر بمانید و عملیات انتقال فایل رو تماشا کنید! پس از انتقال فایل هیپ فایل لینک دانلود رو تحویل شما میده و تموم.

چند نکته:
    وقتی سایت letitbit به شما لینک دانلود نهایی رو داد نباید روی لینک دانلود کلیک کنید و فقط باید لینک دانلود رو کپی کنید اگه کلیک کنید تمومه عملیات شکست می خوره .
    تمامی سایت ها چنین امکانی را به شما نمی دهند و این قابلیت رو ندارند بدین صورت که وقتی شما وارد سایت می شوید آی پی شما رو ذخیره می کنند و اجازه ریموت آپلود روی آپ پی دیگر که هیپ فایل باشد یا جای دیگه رو نمی دهند.
    قبل از ریموت آپلود حتما باید در هیپ فایل یا هر جای دیگه ای ثبت نام کنید و و با نام کاربری خود لاگین کنید.
    پر سرعت ترین ریموت آپلود طبق آخرین تحقیقات بنده رود فایل می باشد.
    ریموت آپلود رو فقط می توانید روی یک سرور انجام دهید و نمی توانید همزمان هم در هیپ فایل و هم در آپلودباز این کار را بکنید. (البته برا این هم ترفندی دارم که می تونم این کار رو بکنم ولی نمیگم خودتون مثل من کشف کنید البته اگه تونستین!)
    تمامی این عملیات ترفندی بیش نیست!

18 کاربر زیر از 76107611 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

7. Top | #7

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    مدیرکل سایت
    تشکر شده 92,709 بار در 18,035 ارسال
    Trance
    DJ Tatana
    درود

برای دوستانی که در اصطلاح مهندس! فک و فامیل هستن بارها پیش اومده که لپ تاپ یا سیستم فک و فامیل و آشنا رو می خوان ویندوز نصب کنن ولی اغلب موارد هیچ سی دی و راه اندازی وجود نداره! فامیلتون هم وقتی میگی Driver ها رو بیاره انگار داری ازش می خوای اورانیوم غنی کنه با غلظت 20 درصد!!! در این موارد این نرم افزار به کارتون میاد! قبل از حذف ویندوز ویروسی و ایراد دار کافیه این نرم افزار رو اجرا کنید و و از کل درایور های نصب شده فعلی کپی پشتیبان تهیه کنید بعد از نصب مجدد ویندوز می تونید نرم افزار رو مجدد اجرا کنید و بکآپ رو همه باهم برگردونید یا خودتون تک به تک نصب کنید.

اسکرین شات :

سیستم عامل های مورد نیاز :: Microsoft Windows XP/Vista/7 (32-bit or 64-bit)

خصوصیات:
    List, save, and print drivers details
    Backup drivers from current Windows
    Backup drivers from non-live/non-booting Windows
    Backup drivers to structured folders, compressed (zipped) folder, and self-extracting capability
    Restore drivers from previous backup
    Available in GUI and CLI application
    Portable (no installation required)

نکات :
    - این نرم افزار پورتابل هستش و نصب نمی خواد!
    - بکآپ رو تو درایو فعلی ویندوز نذارید (چرا؟!!!!)

دانلود:

[HIPFILE]http://hipfile.com/ivnmzwau99ph/double_driver_4.1.0_portable.zip.html[/HIPFILE]

12 کاربر زیر از milad_a عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

8. Top | #8

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    مدیرکل سایت
    Trance
    DJ Tatana
    گير کردن دانلود منيجرتون روي 99 درصد !!!

بعضي از دوستان مثل خودم شايد اين مشکل براشون پيش اومده باشه که دانلود منجيرشون مخصوصا IDM به دليل شايع بودن! موقع دانلود يه فايل وقتي به درصد هاي آخر ميرسه مثلا 99.9 درصد و فقط يک مگ از دانلود مونده ناگهان سرعت دانلود به 50 بايت پايين مياد! يعني دانلود اون 1 مگ نيم ساعت طول ميکشه! اين مشکل معمولا همراه هست با مشکل کم بودن سرعت دانلود در موقع استارت کار هست يعني شما داريد دانلود ميکنيد و نرم افزار نمايش مصرف پهناي باندتون نشون ميده کل پهناي باندتون مشغول دانلود هست ولي داخل IDM مي بينيد که سرعت روي بايت هست! بعد حدود دو دقيقه سرعت کم کم بالا ميره .اگه دقت هم بکنید Conection ها روی 1 کیلوبایت یا 2 کیلوبایت گیر میکنه و خیلی آهسته بالا میره! در حالی که شما قبلا از هر هر 8 قسمت مثلا 2 مگ رو دانلود کردید ولی بازم استارت از اول زده میشه !!! اين مشکلات اعصاب منو به کل بهم ريخته بود! مخصوصا وقتي شب ميذاري واسه دانلود شبانه و فردا ميبيني که چهار تا فايل رو 99 درصد گير کردن و باسرعت پشه در حال دانلود هست! عکس زیر مشخصه!

می بینید که CFOS میگه دارم با 128کیلوبایت دانلود میکنم ولی IDM میگه 300 بایت!!! بعد هم کانکشن ها رو ببینید اغلب رو 1 کیلوبایت هستن در حالی که این فایل 30 مگی تو 8 کانکشن دانلود میشده و باید هر کانکشن حداقل 7 مگش دانلود شده باشه! مشکل همینه کانکشن ها ریست میشن!

دليل مشکل : طبق گفته سايت پشتيباني IDM مشکل از عدم سازگاري با نرم افزار نصب شده روی سیستم نخ سوزن آنتی ویروس ها!

کاری که من کردم : Avira Internet Security رو حذف کردم کامل و در کمال تعجب همه چی حل شد! به محض کلیک روی Start در دانلود منیجر تمامی کانکشن ها از همون جایی که قطع شده بودن استارت خوردن و با سرعت خیلی خوبی دانلود کرد! حالا گفتم شاید مشکل از Firewall این نرم افزار باشه به جاش Avira Antivirus Premium رو نصب کردم و دیدم همون آش و همون کاسه!!! بازم حذفش کردم دیدم درست شد یه دفه یادم اومد تو اداره نسخه رایگان اویرا رو دارم و مشکلی نداره! Avira Antivirus free رو نصب کردم و دیدم حل شد!!! کانکشن ها از همون نقطه ای که قطع شده بود شروع شد و دانلود هم روی 99.99 گیر نکرد و با نهایت سرعت دانلود کرد!

ظاهرا تکنولوژی خاصی در نسخه های پولی هست که هر نوع خواندن و نوشتن روی هارد رو به شدت کنترل میکنن و این باعث میشه دانلود منیجر نتونه فایل های دانلود شده ش رو باز و تغییر بده و مجبور میشه کانکشن ها رو از اول دانلود کنه

13 کاربر زیر از milad_a عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

9. Top | #9

عنوان کاربر
    مدیرکل سایت
    Trance
    DJ Tatana
    نکاتی در مورد IDM برای دانلود شبانه و دانلود بهتر!

- چگونه از زمان بندی برنامه استفاده کنم؟ (دانلود فایلها بر اساس زمان و تاریخ) مخصوص دانلود شبانه خودکار (نکنه شب دونه دونه فایل دانلود میکنی )
    زمان بند برنامه وسیله بسیار مناسبی است که برای تنظیم و مرتب کردن دانلودها بر اساس زمان آغاز دانلود مورد استفاده قرار میگیرد. برای باز کردن آ روی آیکون "زمان بندی"روی نوار ابزار برنامه کلیک کنید. پیشنهاد میشود برای آزمایش امکانات آن چند لینک را وارد برنامه کرده و با گزینه های آن خود را آشنا کنید. این گزینه وسیله بسیار مناسبی برای افرادی که از اینترنت نامحدود یا اینترنت نامحدود شبانه استفاده میکنند است. اگر از نسخه فارسی برنامه استفاده میکنید گزینه های آن بسیار گویا هستند و فقط کمی نیاز به آشنایی دارند. توجه کنید که اگر مایل به استفاده از زمان بندی برای دانلود شبانه و زمان بندی شده میباشید حتما برنامه را در حال اجرا بگذارید. اگر برنامه در حال اجرا نباشد نمیتواند شروع به دانلود کند. به عبارت دیگر برنامه ای که حال اجرا نباشد نمیتواند خود به خود اجرا شود!
    مثال: ما میخواهیم 10 لینک برنامه که از سایت
    softpedia گرفته ایم را شبانه دانلود کنیم. وارد زمان بند برنامه میشویم. ابتدا از قسمت "فایلهای موجود در صف" فایلها را بررسی میکنیم تا چیزی از قلم نیافتاده باشد. اگر درجه اهمیت دانلود فایلی از دیگری بیشتر است روی آن کلیک کرده و با استفاده از آیکونهای زردی که پایین پنجره است آن را به بالای لیست انتقال میدهیم. پس توجه کنید که ترتیب دانلود فایلها بر اساس لیست زمان بند است نه لیست پنجره اصلی برنامه. سپس به قسمت زمان بندی برمیگردیم. گزینه زمان شروع فایل را فعال کرده ساعت شروع دانلود را مشخص میکنیم. در مثال ما اینترنت نامحدود شبانه از ساعت 1 صبح آغاز میشود. برای اطمینان از اختلافهای جزیی ساعت سرور با کامپیوتر، ساعت شروع دانلود را روی 1:05 قبل از ظهر (a.m) تنظیم میکنیم. سپس روز و تاریخ دانلود را معین میکنیم. توجه کنید که برای مثال اگر ساعت 11 شب 21 دسامبر است، شروع دانلو ساعت 1:05 صبح میشود به تاریخ 22 دسامبر نه 21 دسامبر. همچنین مایل هستیم دانلود ها ساعت 7 صبح قطع شوند (زمانی که اینترنت شبانه به پایان میرسد). پس گزینه "قطع دانلود در زمان" را فعال کرده ساعت 6:55 قبل از ظهر (a.m) را تنظیم میکنیم. همچنین میخواهیم اگر دانلودها قبل از آن زمان به پایان رسیدند کامپیوتر خاموش شود. گزینه "بعد از اتمام دانلودها، کامپیوتر را خاموش کن" را فعال میکنیم. توجه کنید که تنظیمات شما ذخیره نخواهند شد مگر اینکه روی کلید "اجرا" کلیک کنید. پس روی اجرا کلیک میکنیم و زمان بندی برنامه را میبندیم. برنامه را در حال اجرا رها میکنیم تا در زمان مشخص شده شروع به دانلود کنند.

توضیحات خودم!

روی آیکن ساعت توی نوار ابزار کلیک کنید که نوشته Scheduler کلیک کنید . رو اسکرین شات زیر توضیح میدم :

تیک Start Download at رو بزنید و ساعت رو مشخص کنید مثلا وایمکس مبین نت 2 شب شروع میشه پس با یه کمی تخفیف! رو 2 و 5 دقیقه میذارمش و Daily رو انتخاب میکنیم و روز هایی که می خوایم دانلود انجام بشه انتخاب می کنیم که معمولا همه ش رو تیک میزنیم! Stop Download at رو هم تیک بزنید و ساعت اتمام رو یه کم زودتر تعیین کنید مثلا من 8 صبح تموم میشه که گذاشتم رو 7 و 55 صبح هست. می تونید تعیین کنید که چند بار یه دانلود فایلی که سرور اجازه دانلود نمیده (به هر دلیلی مثل پاک شدن یا شلوغ بودن سرور) رو دوباره سعی کنه که دانلود کنه که من تیکش رو نزدم . همچنین می تونید در پایین همین پنجره تعیین کنید سیستم خاموش بشه بعد توقف دانلود یا نه! که بازم من تیک نزدم!!!

در این حالت اگه شب ساعت 2 و 5 دقیقه سیستم روشن باشه دانلود شروع میشه دقت کنید که دانلود صف چه به صورت دستی که در ادامه توضیح میدم و چه به صورت اتوماتیک (همین شبانه که توضیح دادم) راس ساعت 7 و 55 دقیقه قطع میشه

حالا یه نکته دیگه مونده چند تا فایل همزمان دانلود بشن و چه فایل هایی اول دانلود بشن! پایین توضیح میدم :

در همون پنجره Scheduler روی تب Files in the queue کلیک کنید همه فایل های تون که تو این صف هستن می بینید هر فایلی رو که می خواید زودتر دانلود کنید رو به اول صف بیارید (روی فایل کلیک کنید و با موس دراگ و دراپ کنید یا روی فایل کلیک کنید و انتخابش کنید و روی فلش های زرد رنگ بالا و پایین در قسمت پایین لیست کلیک کنید) برای تعیین اینکه چند فایل همزمان دانلود بشه در قسمت بالای لیست اون عدد بغل متن Download رو کم و زیاد کنید در تصویر زیر ببینید :

اینجا من سه تا فایل رو همزمان دانلود میکنم و تو صف هم مشخصه چیا اول دانلود بشه!

چطوری 10 تا فایل رو تک به تک (دو تا دو تا یا هر چند تا!) رو پشت سر هم دانلود کنم بدون اینکه لازم باشه دستی دونه به دونه تو لیست کلیکش کنم و Resume رو بزنم؟ کافیه به جای زدن Resume باید دکمه Start Queue رو در نوار ابزار رو بزنید. در بالا توضیح دادم که چطور تعیین کنید چند تا با هم دانلود بشه به محض زدن این دکمه دانلود صف شروع میشه و فایل ها چند تا چند تایی که تعیین کردید شروع میشن و تا انتهای صف که تعداد پارت ها هستن ادامه پیدا میکنه! دقت کنید در موقع زمان بندی گفتم دانلود صف در هر حالت موقع رسیدن به زمان توقف که مثلا 7 و 55 صبح بود متوقف میشه .

نکته مهم : ساعت 2 و 10 دقیقه سیستم رو روشن میکنید ولی طبیعتا دانلود شروع نمیشه و دانلود شبانه تون خراب میشه! نه بابا کافیه همون دکمه Start Queue رو بزنید دانلود شروع میشه و سر ساعت تعیین شده هم تموم میشه !

چطوری مشخصات اکانت پرمیوم هیپ فایل ، آپلودباز و ... رو داخل دانلود منیجر واسه همیشه تنظیم کنم جوری که مجبور نباشم هر دفه تیک رو بزنم و مشخصات رو دستی وارد کنم؟

حتما پرمیوم باز ها این مشکل رو داشتن کافیه در داخل تنظمیات IDM برید به بخش Sites Logins رو بزنید و اکانت ها رو تعیین کنید به شکل زیر مثلا برای هیپ فایل :

چرا من اول و آخر hipfile رو * گذاشتم ؟ به خاطر اینکه اگه لینک دانلود مثلا از سرور 11 هیپ فایل باشه و نه از صفحه اصلی به صورت hf11.hipfile.com تبدیل میشه و یوزر و پسورد اعمال نمیشه! ولی * یعنی هر چی اولش هست و هر چی آخرش هست مهم نیست! یعنی از hipfile.ir هم یوزر و پسورد اعمال میشه! سایت هایی مثل راپیدباز هم ir داره هم com که اینجوری مجبور نیستید دوبار تعریفش کنید

اگه پسورد رو عوض کنید پیامی میاد که همه فایل ها پسوردشون عوض بشه که باید YES رو بزنید که دانلودهاتون مشکل پیدا نکنه

موفق باشید!

امضای ایشان

10. Top | #10

عنوان کاربر
    مدیرکل سایت
    Trance
    DJ Tatana
    آموزش زمان بندی تورنت برای دانلود شبانه!( استارت و قطع شدن خودکار با سرعت آپلود و دانلود دلخواه!!! )

خوب در پست قبل با IDM گفتیم حالا بریم سراغ تورنت که اغلب ملت بلد نیستن! اینجا من میکروتورنت رو توضیح میدم که خیلی رواج داره! utorrent رو میگم هنگ نکن! اون u نیست میکرو هستش!

منوی Options رو بزنید و در منوی بعدی Preference رو بزنید و در پنجره ظاهر شده Scheduler رو بزنید و تیک Enable Scheduler رو بزنید تا همه پنجره ها سبز و فعال بشه! حالا اگه روی ماتریس مربعی روی خانه های کلیک کنید می بینید که رنگش عوض میشه معنی این رنگ ها اینجوری هستن :

سبز پر رنگ : دانلود با تمام سرعت (بدون در نظر گرفتم هر گونه محدودیت تعیین شده!)

سبز کم رنگ : دانلود با سرعت تعیین شده و محدود

سفید : عدم دانلود و قطع شدن دانلودها!

صورتی کم رنگ : فقط Seed میده (این خارجی بازیه و اغلب ایرانی ها Seed نمیدن! ولی اگه تو تورنت خصوصی هستید و خواستید به بقیه حال بدید باید این رنگیش کنید!)

حالا نگاهی دقیق تر به ماتریس داشته باشید هر مربع یک ساعت رو نشون میده . سطر اول دوشنبه ست روز اول هفته غربی ها(پ ن پ شنبه باشه!) ستون اول رو اگه روش برید می بینید که اول ساعت روز یعنی 12 شب تا 1 شب ستون دوم هم به طبع 1 شب تا 2 شب و به همین ترتیب . حالا می خواید دانلودتون از دو شب تا 8 صبح باشه یعنی 6 ساعت که میشه 6 خانه مربعی! میریم روی ستون سوم تا ستون هشتم رو سبز پررنگ می کنیم و بقیه رو سفید میکنیم همین! تصویر زیر گویاست! اگه می خواید دانلود محدود باشه در پایین پنجره Limited Download / Upload rate رو تعیین کنید و اگه می خواید دانلود تون تو اون سرعت باشه باید پنجره ها رو سبز کم رنگ کنید به جای سبز پررنگ!

نکته : اگه از کلیک دونه به دونه خسته میشید می تونید با کلیک روی یه خونه و دراگ روی بقیه خانه ها رنگ خونه ها رو همه باهم عوض کنید!

حالا 2 شب دانلود خودش شروع میشه و 8 صبح قطع میشه ...

امضای ایشان

صفحه 1 از 7 123 ... آخرینآخرین