کانال تلگرام انجمن
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: تحلیل موزیک ویدئو های ترنس

1. Top | #1

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    تشکر شده 8,812 بار در 2,132 ارسال
    Trance
    Simon Templar

تحلیل موزیک ویدئو های ترنس

جای یه تاپیک که مخصوص بحث و بررسی ویدئو های ترنس باشه واقعا خالی بود.

خیلی وقت بود میخواستم این تاپیک رو بزنم که دیگه امشب شد.

از این به بعد نظرات خودتونو در مورد ویدئوها بیاین بیان کنید.

فقط خواهش میکنم که سعی نکنید نظر خودتونو تحمیل کنید و به نظرات دیگران هم احترام بزارید و اگه نظرتون متفاوت بود سریع جبهه آتیشی نگیرید.

یک دو سالی هست که ترنس رو به افول هست (البته ظاهرا) ولی هر چی جلو میریم ویدئو های ترنس واقعا زیباتر, مفهومی تر میشن

خیلی از ویدئوها فقط برای فروش بیشتر به بازار میان در حالی که اکثر ویدئو های ترنس واقعا یه حالو هوای خاصی دارن که مشخصه بازاری نیستن
    ویرایش توسط Dramxib : 2012/02/11 در ساعت 07:29 PM

6 کاربر زیر از Dramxib عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

2. Top | #2

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    تشکر شده 19,056 بار در 3,740 ارسال
    Others
    Madeon
    ببخشین ولی با اینکه خودم ترنس بازم میگم که ویدیوهای بعضی از band های متال و ویدیوهای بعضی ازین آرتیستای Ambient که جدیدا کشف کردم خیلی خفن تر بودن

ترنس جزو معنا گرا ترین سبک هاست ولی به سبک های دیگه خیلی بد برچسب تجاری زدین!معنا گرین ویدیوهایی که تو عمرم دیدم همه از ژانر راک بودن!

اتفاقا ترنس هم یکی از مشکلاتم اینه که تازه که ترنس آهنگاش حالت تجاری گرفته ویدیوهاش دارن معنا گرا میشن و اون زمانا که خود آهنگا معنا گرا تر بودن ویدیوهای کمی بودن مثل Just Be , Another Way, 4 Just 1 Day , .....

3 کاربر زیر از RmaN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

3. Top | #3

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    Trance
    Simon Templar
    من فقط نظر خودمو گفتم و ممکنه اشتباه باشه
    ولی به نظرم درصد ویدئوهای پرمحتوی نسبت به کل ویدئوهایی که در یه سبک بیرون میاد توی ترنس بیشتر از باقی سبکها هست
    از اینا که بگذریم واقعا جدیدا ادم با ویدئو ها حال میکنههمین جا از بچه ها میخوام تا میتونن ویدئوی ترنس بزارن توی انجمن
    این ارمین با اینکه خیلی داره به ترنس (و البته جیب خودش) خدمت میکنه ولی ویدئوهاش خیلی ضایعس
    اکثر ویدئوهاش موزیکهایی هست که روی کنسرتهاش میزاره و بیرون میده.خدایی تو این یه مورد خیلی ضعیفه تیمش

6 کاربر زیر از Dramxib عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

4. Top | #4

عنوان کاربر
    سرپرست کل
    تشکر شده 21,708 بار در 2,516 ارسال
    Trance
    Airwave-Planisphere-Lolo
    آرمان تو که میگی جدیدا حالت تجاری گرفته.مثلا Twisted Love یا Gold تجاری هست از نظر خودت؟حالا من ماله آندره رو مثال زدم.از هر 100 تا ویدیو شاید 5 تاش جنبه ی تجاری داشته باشه.موزیک ویدیو های ترنس خیلی متفاوت تره .مثل بقیه سبک ها نیست که اکثرا کترشون کارشون شده چند تا رقصنده میارن و خودشون هم همراهشون میرقصن.این یه چیزه که خیلی تکراری شده ولی تو ترنس اصلا این طور نیست.

4 کاربر زیر از Polarstern عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

5. Top | #5

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    Others
    Madeon
    نقل قول نوشته اصلی توسط TranceaweSome تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    آرمان تو که میگی جدیدا حالت تجاری گرفته.مثلا Twisted Love یا Gold تجاری هست از نظر خودت؟حالا من ماله آندره رو مثال زدم.از هر 100 تا ویدیو شاید 5 تاش جنبه ی تجاری داشته باشه.موزیک ویدیو های ترنس خیلی متفاوت تره .مثل بقیه سبک ها نیست که اکثرا کترشون کارشون شده چند تا رقصنده میارن و خودشون هم همراهشون میرقصن.این یه چیزه که خیلی تکراری شده ولی تو ترنس اصلا این طور نیست.

همین آندره ای که میگی قبلا آهنگی مثل Could You Believe داشت که موزیک ویدیوی اون مدلی داشته باشه که 4fun تپ و بذارتش؟

در ضمن آندره رو پیش نکش آندره از کساییه که هنوزم CD 2 آلبومش Chillout هست و کسی که این طوری باشه نا خود آگاه معلومه تجاری نیست.البته بازم Move On کلیپش میشه گفت تجاری بود (با این که خیلی باحال بد ولی متفاوت هم نبود این سبک ( POV ( Point Of View

من عاشق کلیپ های سیاه سفیدی Paul Van Dyk بودم که دیگه خودشم نه آهنگ اون مدلی می سازه نه کلیپ اون مدلی

ولی منم کلا سو تفاهم شده منم میگم بعد راک به نظرم ترنس و Chill out بیشترین کلیپ های معنا گرا رو داره!

ولی ترنس یه دسته کلیپ هم داره که بخش اعظمی از کلیپ هاش همینه و اونم تیکه های کنسرته که دیگه داره حال آدم رو بهم میزنه!

2 کاربر زیر از RmaN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

6. Top | #6

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    Trance
    Simon Templar
    قبلا میشد گفت کنسرتا بخش بزرگی هستن توی ویدئو ها اما الان نه.خیلی کمتر شدن

کاربر زیر از Dramxib عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

امضای ایشان

7. Top | #7

عنوان کاربر
    مدیر ارشد بخش Downtempo
    تشکر شده 17,919 بار در 2,447 ارسال
    Ambient
    Hammock
    بنظر من بهتره بحث بهتر بودن ویدیو موزیک های سبکای مختلف مطرح نشه، آخه به موضوع تاپیک نمیخوره......وقتی میگید عرفانی، دقیقاً تعریفتون از عرفانی چیه ؟ جواب این سوال چیزیه که باعث اختلاف نظر دوستان میشه. تو اکثر سبکا کلیپای مفهومی زیادی پیدا میشه، مثلاً تو سبک راک، گروه 30 Seconds To Mars همیشه کلیپای مفهومی میسازن، یه کلیپ دارن خیلی عجیب و غریبه، حدوداً 20 دقیقه ـست که داره یه داستانی رو بیان میکنه درباره یه شخص روانی. یا مثلاً گروه افسانه ای پینک فلوید که هنوزم بعد از گذشتن چند دهه از فعالیت اصلیشون، آلبوما و موزیک ویدیوهاشون جزو تاپ ترین های راک هستن، چون واقعاً مفهومی رو بیان میکنن که منحصر به زمان خودشون نبوده و چیزی بوده که همه نسل ها اونو درک میکنن. میتونم بگم که بالای 80 درصد ویدیوهای پست راک مفهومی هستن. سبک متال هم کمی از راک نداره.سبکای Ambient و New Age که دیگه بحثشون جداست، چون اینا دیگه اصلاً از پایه مفهومی هستن.......چیزی که میخوام بگم اینه که نمیتونیم بگیم کدوم سبک تعداد موزیک ویدیوهای مفهومیش بیشتره، همچنین دونستنش هم نیازی نیست، چون کسی که دنبال موزیک ویدیوی مفهومی باشه میره سراغش، وقتشو با همچین چیزی تلف نمیکنه.
    بهتره که با بررسی یدونه از موزیک ویدیوهای جدید ترنس بحث این تاپیک رو ادامه بدیم، مثلاً کارای جدید دَش برلین یا راجر شاه !

پ.ن: باز جو سخنرانی منو گرفت، ببخشید اگه یکم خودمو دسته بالا گرفتم، فقط چنتا نکته بود که خودم هم بعضی وقتا بهشون توجه نمیکنم.

6 کاربر زیر از Mystery عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

8. Top | #8

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    Others
    Madeon
    درست گفتی ببخشید!حالا یه موزیک ویدیو بررسی کنید دیگه

2 کاربر زیر از RmaN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

9. Top | #9

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    Trance
    Simon Templar
    برای اینکه حرف من توی پست اول نظر شخصی نباشه و همه قبولش داشته باشن(چون پست اول هستش) اون پست رو ویرایش کردم
    دوستان به نظرم با این ویدئو شروع کنیم بد نباشه

(Roger Shah - Openminded (Mood Video

هر کسی هر نوع اطلاعات یا نظری (حتی عامیانه) در مورد این ویدئو داره بیاد و بیان کنه

اینم لینک دانلود ویدئو تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

4 کاربر زیر از Dramxib عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان