کانال تلگرام انجمن
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: کمک برای رفع مشکل روانی من در تنظیم

1. Top | #1

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    تشکر شده 19,057 بار در 3,740 ارسال
    Others
    Madeon

کمک برای رفع مشکل روانی من در تنظیم

دارم دیوونه میشم!شدیدا به یک همکار تنظیم کننده نیاز دارم برای درست کردن یه گروه برای ساخت آهنگ های الکترونیک!غیر الکترونیکم که مثل بچه آدم می شینم پاش!ولی موسیقی الکترونیک رو می خوام بسازم(که هدفم همینه) می خوام واسه یه تیکه یه چیزی بذارم وقتی دارم تو صداهای VST ها می گردم دنبال صدای مناسب هر صدای خوبی که می شنوم اصلا می زنم اون کانال و با اون صدا یه 30 ثانیه بداهه نوازی می کنم و همین جوری می بینم یهویی 1 ربعه دارم با صداهای مختلف الکی چرت و پرت بداهه نوازی می کنم و اصلا از فضا و جو آهنگ اصلیم اومدم بیرون.اینجاست که به یه همکار چماغ به دست نیاز دارم که نذاره این کار رو بکنم خدایی دارم دیوونه میشم.اصلا تک نفره نمی تونم کار بکنم!یه عالم ایده میاد تو ذهنم که نمی تونم عملی کنم.یه عالم ایده شروع آهنگ های دیگه هم سط یه آهنگ دیگه که به اون آهنگ ربطی نداره میاد تو ذهنم دوای این درد چیه آخه؟چرا انقدر مغزم سردرگونه.چرا اصلا نمی تونه تمرکز کنه و با شنیدن یه صدا سریع میزنه تو کانال یه سبک دیگه؟دارم دیوونه میشم نصف شبی واقعا

تنها راه درست حسابی به نظرم حرف Suprano هست که بهم می گفت ایده هام رو رو کاغذ بیارم و رو کاغذ بکشم یا بنویسم و بعد بشینم پای نرم افزار و کیبورد ولی من تا کیبورد جلوم نباشه یه چیزایی با یه صداهایی تصور می کنم که تصورم خیلی توپه ولی اصلا نمی تونم عملیشون کنم

دارم دیوونه میشم

نظراتتون رو بگین!

7 کاربر زیر از RmaN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

2. Top | #2

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    مدیر ارشد Psychedelic
    تشکر شده 35,959 بار در 6,354 ارسال
    Psychedelic
    Symbolic
    من بیام
    امضای ایشان

3. Top | #3

عنوان کاربر
    مدیر ارشد Psychedelic
    Psychedelic
    Symbolic
    ارمان منم اونجوری شده بودم ... چون در یک زمان به همه سبکها گوش میدادم ولی به مرور زمان وقتی که Psychedelic رو به عنوان سبک اصلیم انتخاب کردم کمکم اون پارانویاها ازم دور شدن ... ضمنا ارمان جووووون وقتی که حالت خیلی خوشه چیزی درست نکن البته این نظر منه .. چون من خودم اونجوری نمیتونم تمرکز کنم ... ضمنا Access Virus Ti رو هم میفروشم میخای ؟؟؟؟

کاربر زیر از Inner Sphere عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

امضای ایشان

4. Top | #4

عنوان کاربر
    مدیر ارشد Psychedelic
    Psychedelic
    Symbolic
    تو چه سبکی اهنگ میسازی ؟
    امضای ایشان

5. Top | #5

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    Others
    Madeon
    New Age , House , Trance

فقط New Age رو می تونم خوب پیش برم.این یکی سبک ها رو دچار همین مشکلی میشم که گفتم!

در ضمن من نه پول Virus Ti رو دارم نه نیازی چون بانک صداش برای Vanguard و دیگر VST ها هست!

البته خودش یه چیز دیگست ولی بازم من مشکلم همین زیادی صداهاست حالا می خوای جدیدم اضافه کنی بهش؟اونم Virus Ti

مکشلم الام فقط ominsphere هس که نسخهخ کامل 11 DVD ش رو دارم ولی سریالش رو نمیدونم و چند روزه کل اینرتنت رو دارم می گردم و سریالش نیست.خودپسرداییم هم که تو استودیویش اینو نصب کرده بود یادش رفته

وگرنه تو استودیو که باهاش ور می رفتم همونی بود که من می خواستم

2 کاربر زیر از RmaN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

6. Top | #6

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو فعال
    تشکر شده 3,513 بار در 628 ارسال
    Trance
    Solarstone
    این پروژه daniel kandi در uplfiting trance واسه ableton که لینکش رو گذاشتم. من نظرم روی الگوبرداریه. مثلا کار روی الگوی دارم و گام d-minor واسه اپیک شدن ملودی و صدای بیس

نوشتن ایده ها به چه صورت ؟ یکم گفته ی suprano رو توضیح بده

تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

6 کاربر زیر از MJR عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #7

/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو
    تشکر شده 237 بار در 53 ارسال
    Trance
    Cosmic Gate
    من اولین توصیه ایی که میکنم حس هستش.یعنی تا وقتی اون حسو نداشتی طرف ساخت موسیقی نرو یعنی از به عنوان انجام وظیفه این کارو انجام نده.
    دومین توصیه من اینه که صداهارو بشناسی یعنی به قول خودت با اون suprano گفتگو کردی گفت بیار رو کاغذ اون ایدتو.ایشون حرف درستی زد ولی برای کسی صدق میکنه که تمرین و شناخت صدا داره ولی کسی که آشنایت با صدای نت ها تو ساز های مختلف نداشته باشه عمرا بتونه ایدشو بیاره رو کاغذ.پس تمرینه زیاد باید داشته باشی واسه اینکه به این درجه برسی
    سوم اینکه سعی کن اون چیزی که خودت دوست داری رو انجام بده یا اون حسی که تو اون لحظه داری انجام بده مثلا یه وقت حالتت آرومه یا یه حسه بی وزنی داری خوب مسلما باید بری تو اون سبک های ambient و chillout dream یا dream یا یه موقع یه حس شادی داری پس نباید به این زیر شاخه ها رو بیاری.در کل منظورم اینه که اول همیشه یه حس رو در خودت به وجود بیار بعد برو به اون هدف چه سبکی بسازی.مثل کار ferry corsten که وقتی بعضی موقع ها میخواد آهنگ بسازه میره به استودیویی که روبه ساحل دریاست که همین باعث به وجود اومدن حس میشه واسه طرف
    من خودم وقتی سازی رو میخوام دست بگیرم اول اون حس رو میبینم دارم یا نه که برم سمتش چون اگه از روی اجبار برم ازون ساز زده میشم و قدرت یادگیریمو میاره پایین
    این ها نکاتی بود که من تجربه کردم گفتم حالا بازم تجربه هامو در اختیارت میزارم ;-)

7 کاربر زیر از P!nk عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #8

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    Others
    Madeon
    نقل قول نوشته اصلی توسط P!nk تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    من اولین توصیه ایی که میکنم حس هستش.یعنی تا وقتی اون حسو نداشتی طرف ساخت موسیقی نرو یعنی از به عنوان انجام وظیفه این کارو انجام نده.
    دومین توصیه من اینه که صداهارو بشناسی یعنی به قول خودت با اون suprano گفتگو کردی گفت بیار رو کاغذ اون ایدتو.ایشون حرف درستی زد ولی برای کسی صدق میکنه که تمرین و شناخت صدا داره ولی کسی که آشنایت با صدای نت ها تو ساز های مختلف نداشته باشه عمرا بتونه ایدشو بیاره رو کاغذ.پس تمرینه زیاد باید داشته باشی واسه اینکه به این درجه برسی
    سوم اینکه سعی کن اون چیزی که خودت دوست داری رو انجام بده یا اون حسی که تو اون لحظه داری انجام بده مثلا یه وقت حالتت آرومه یا یه حسه بی وزنی داری خوب مسلما باید بری تو اون سبک های ambient و chillout dream یا dream یا یه موقع یه حس شادی داری پس نباید به این زیر شاخه ها رو بیاری.در کل منظورم اینه که اول همیشه یه حس رو در خودت به وجود بیار بعد برو به اون هدف چه سبکی بسازی.مثل کار ferry corsten که وقتی بعضی موقع ها میخواد آهنگ بسازه میره به استودیویی که روبه ساحل دریاست که همین باعث به وجود اومدن حس میشه واسه طرف
    من خودم وقتی سازی رو میخوام دست بگیرم اول اون حس رو میبینم دارم یا نه که برم سمتش چون اگه از روی اجبار برم ازون ساز زده میشم و قدرت یادگیریمو میاره پایین
    این ها نکاتی بود که من تجربه کردم گفتم حالا بازم تجربه هامو در اختیارت میزارم ;-)

من تقریبا صداها و نت ها رو می شناسم (البته تقریبا) البته اینجوری نیستم که ملودی بشنوم نتش رو بنویسم ولی ملودی بشنوم می تونم بداهه بزنمش و خواب خود کامپیوتر و مثلا سونار نتش رو هم تحویل میده

ولی فکر نکنم منظور سوپرانو این بوده منظورش ساختار تنظیمی بوده احتمالا مثل این که اینجا breakdown بشه فلان جا kick شروع شه .اینجا یه Fx از نوع sweep بیاد و این حرفا

در مورد اون حس به نظرم گل گفتی!حرفت عالیه ولی اینجوری اگه باشه من فکر کنم هر دفعه که می شینم پای PC به جای ادامه دادن و کامل کردن آهنگ قبلی یه پروژه 20 ثانیه ای ماکت جدید برای یه آهنگ جدید می سازم.اینجوری که نمیشه

کاربر زیر از RmaN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

امضای ایشان

9. Top | #9

/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو
    تشکر شده 237 بار در 53 ارسال
    Trance
    Cosmic Gate
    نقل قول نوشته اصلی توسط RmaN تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط P!nk تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

من تقریبا صداها و نت ها رو می شناسم (البته تقریبا) البته اینجوری نیستم که ملودی بشنوم نتش رو بنویسم ولی ملودی بشنوم می تونم بداهه بزنمش و خواب خود کامپیوتر و مثلا سونار نتش رو هم تحویل میده

ولی فکر نکنم منظور سوپرانو این بوده منظورش ساختار تنظیمی بوده احتمالا مثل این که اینجا breakdown بشه فلان جا kick شروع شه .اینجا یه Fx از نوع sweep بیاد و این حرفا

در مورد اون حس به نظرم گل گفتی!حرفت عالیه ولی اینجوری اگه باشه من فکر کنم هر دفعه که می شینم پای PC به جای ادامه دادن و کامل کردن آهنگ قبلی یه پروژه 20 ثانیه ای ماکت جدید برای یه آهنگ جدید می سازم.اینجوری که نمیشه
    البته این بداهه زدن هم خوبه ولی جوری نباشه که زیاد دور باشه به آهنگ اصلی.سعی کن آکورد و آرپژ رو بیشتر بزنی و تمرین داشته باشی و به گام ها خیلی توجه داشته باشی چون این سه مورد ذهنتو خیلی باز میکنی یعنی دستت میاد که اون چیزیرم میخوای بیاری تو کار چطور ادامه بدی
    نکته ی بعدی هم اینه که هیچ وقت کاری رو میخوای شروع کنی تا آخرش برو همون ساعت البته نه اینکه همه کارو اعم از تنظیم یا مسترینگو همون ساعت انجام بدی منظورم اینه طرح اولیتو چجور بگم اون جیزایی که تو ذهنت هست همون لحظه بیار بیرون به فرض مثال اگه یه نت گیتار تو ذهنت هست همونو بیار بیرون بعدا بیا بشین دوباره بهش پیانو یا انواع لایه ها و vst هارو اضافه کن.چرا من این حرفو زدم به خاطر اینکه وقتی میای میگی هر دفعه یه ماکت بدم بیرون وقتی میشینم پشت کامپیوتر به این علته که وقتی همون ایدتو دادی بیرون و دوباره گوش کردی دوباره میری به همون حسی که چند ساعت پیش یا چند روز پیش داشتی و میتونی همون کارو ادامه بدی.تو هم قطعا همین کارو میکنی ولی تکلیفت با خودت مشخص نیست که چی میخوای بسازی:دی
    موفق باشی...

2 کاربر زیر از P!nk عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #10

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    Others
    Madeon
    ایولل دستت درد نکرده پیشنهاد خوبی بود!

در ضمن یه آهنگ New Age , Chillout شروع کردم خودم احساس می کنم پتانسیل خوبی داره و برای درامش که می خوام از درام های دیترانه ای استفاده کنم نیاز به معرفی vst دارم!ازین سازهای کوبه ای که تو CD 2 آلبوم Sunset Beach DJ Session داره.یه پک سمپل با اون صداهها معرفی کنید لطفا!
    امضای ایشان

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین