کانال تلگرام انجمن
صفحه 1 از 15 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 146

موضوع: مباحث پایه ای و روان شناختی Trance و Psytrance

1. Top | #1

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو فعال
    تشکر شده 4,701 بار در 777 ارسال
    Psychedelic
    Holymen

مباحث پایه ای و روان شناختی Trance و Psytrance

با سلام
    چند نفر از دوستان درمورد الگوهای امواج مغزی در شنیدن موسیقی الکترونیک ( ترنس و Psy) به من ایمیل زده اند .
    فلسفه ی Brain Wave خیلی گسترده است با کم جستجو و مطالعه میشود این مباحث را بررسی کرد . من به دست نوشته های خودم در دفتر موسیقی ام رجوع کردم و با مستندات علمی و منابع سایت و مجلات معتبر این مطالب را می نویسم .
    همه معنای لغوی ترنس را میدانیم اما واقعیت چیزی فراتر از تصور ماست . الگوی امواج مغزی مجموعه ای ازحالات سیر ذهن انسان در زمان است . که با بررسی روانشناختی موسیقی الکترونیک رابطه ی جالبی دارد . اگر موسیقی ترنس (یا Psytrance) را از روی اصول شنیداری درست بتوانیم بشنویم کارایی مغز چندین برابر میشود . جالب است که هر ساب ژانر از این سبکها باید برای افزایش راندمان ذهن شما در زمانهای خاصی گوش داد . این ماهیت مبنایی موسیقی الکترونیک است .
    جدیدا ترنس ماهیت خود را در میان عموم مردم گم کرده است و بیشتر به بازار فروش توجه میشود البته قابل ذکر است هنوز هم برخی از بزرگان ترنس بدون توجه به بازار آلبومی با محتوای قوی ارائه میدهند . علی الخصوص ساب ژانرهایی مانند ترنس انرژی و وکال ترنس ها این ماهیت زیر بنایی را حفظ کرده اند . قابل تامل است با بررسی های فراوان در میان متخصصان موسیقی الکترونیک این دو ساب ژانر ذهن را از حالت رکود و خستگی مضاعف از شنیدن موسیقی تکراری ، مورد تحرک زیادی قرار میدهند . به طوریکه انسان را به خلسه و بی وزنی هدایت میکنند و در این حالت شما احساس آرامش درونی (حالت خاص ) را تجربه میکنید .
    یکی از دوستان در مورد تفاوت اصول ساختاری ترنس و Psytrance سوالی داشتند . ترنس فرمی از موسیقی است که تاکید آن بیستر بر روی تکرار ریتم و ملودی ها می باشد ( به غیر از ترنس انرژی و وکال ترنس ها) و جالبتر از این که ترنس از بیرون به درون الهام میشود ( یعنی Disk Jockey باید با پشت سر گذاشتن ملودی های پیاپی و Play کردن موسیقی از سوی خودش احساسات را به درون انسان انتقال دهد ) اما Psy با تکیه بر چاکراهای بدن انسان ساخته میشود ( به عباراتی چاکراها حفره های درونی بدن انسان اسن که اگر خوب مورد بررسی قرار گیرد میتواند موجب شکوفایی استعدادهای شما گردد ) و اصولا جوشش از درون صورت میگیرد ( فلسفه ی Goa از همین جا نشات میگیرد ) .
    در خلسه صحیح انسان از محیط خارج می‌‌شود طوری که گویی در این دنیا وجود ندارد در حالیکه هنوز در همان مکان حضور دارد .

خلسه چیست؟

خلسه حالتی بین خواب و بیداری است که امواج ذهنی در شرایط آلفا قرار میگیرند و تلقین پذیری انسان افزایش می یابد. در حالت خلسه انسان در:

1- آرامش قرار میگیرد.
    2- توجه از امور عادی جدا میشود.
    3- آگاهی و تمرکز بیشتر میشود.
    4- حواس پنجگانه فیزیکی تضعیف میشود.
    5- حواس برتر هویدا و تقویت میشود.
    6- ضمیر خودآگاه کنار رفته و ضمیر ناخودآگاه پدیدار میگردد.
    7- در این حال امواج فکری انسان در سطح آلفا قرار می گیرد و تلقین پذیری انسان بیشتر میشود.

بنابراین مناسب است که در حالت خلسه از تلقین استفاده نمود تا تاثیرات بیشتری به همراه داشته باشد. باید توجه داشت که خلسه از نظر کیفیت به دو نوع مثبت و منفی تقسیم بندی میشود باید خلسه منفی را شناخت و اگر پیش آمد از خلسه خارج شد.
    ویژگیهای خلسه مثبت:
    1- تنفس آرام و عمیق است.
    2- ضربان قلب طبیعی است.
    3- شخص احساس آرامش و رهایی دارد.
    در حالی که در خلسه منفی تنفس تند و سطحی است و شخص حالت اظطراب و تنش دارد.
    در زندگی روزمره حالت هایی پیش می آید که مشابه خلسه می باشند باید در این شرایط و موقعیت ها به خود تلقین مثبت نمود.

حالت های مشابه خلسه:
    1- مواقعی که در حال استراحت هستید
    2- زمانی که خیلی خوشحال یا خیلی ناراحت هستید.
    3- لحظاتی قبل از این که به خواب بروید
    4- بلافاصله بعد از بیدار شدن
    5- قرار گرفتن در مکانهایی که جزء اهداف شما است.
    6- در موقع بیماری، حوادث

لازم به ذکر است نوشته های مشکی دست نوشته های شخصی خودم است و نوشته های قرمز رنگ مربوط چند سایت معتبر( ویکی پیدیا و ... ) در سالهای 88 می باشد - با تشکر

2. Top | #2

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو فعال
    Psychedelic
    Holymen
    فرهنگ حرفه ای شنیدن موسیقی الکترونیک
    ما در اینجا به بررسی برخی از فرهنگهای شنیدن موسیقی الکترونیک پرداخته ایم . این مباحث مهم شاید برای همگان سوالات زیادی را مطرح کند . با تحقیقات فراوان از سایت های مرجع ، معتبر و همچنین تجربه ی شنیداری 12 ساله ام توانسته ام این مبحث را با جرات فراوان به تحریر در آورم . امید است که از این مطلب کم ولی ارزنده لذت فراوان ببرید .
    مبحث اول : آیا شما موسیقی را می شنوید یا گوش می کنید ؟
    بله میان شنفتن و گوش دادن دنیایی فاصله وجود دارد ، شنیدن در فرهنگ موسیقی یعنی تمرکز ، ثانیه به ثانیه بررسی کردن موزیک که همیشه ماندگار است اما گوش فرا دادن به آهنگ یعنی بررسی به صورت کلی و گذرا که دوام چندانی ندارد . دلیل اینکه برخی افراد از آهنگها بعد از مدت زمان کوتاهی خسته می شوند شاید همان گوش دادن باشد .
    مبحث دوم : موسیقی را چگونه می شنوید ؟
    در برخی مواقع مشاهده شده برخی از دوستان مسئله ای را مطرح میکنند که فقط آرتیست فلان ..... ! فقط سبک فلا ن.... ! تعصب خیلی خوبه اما تعصب کورکورانه موجب نزول شخصیت و از همه مهمتر بایکد شدن ذهن می شود . در این بخش ما به همه میگوییم که باید هر تراک را تا انتها گوش داد نه بصورت سرسری و جلو عقب کردن . جالبه بدونید اگر هر اهنگ را بصورت کامل نشنوید اثر معکوس روی ذهن میگذارد . در یکی از مجلات الکترونیک مطلب قابل تاملی نوشته شده بود که برای خودم جالب بود : هر آلبوم از موسیقی را باید حداقل 9 بار پشت سر هم گوش کنید تا بکگراند و موضوع آلبوم را توسط مغز درک کنید .
    مبحث سوم : کیفیت هر آهنگ چقدر برای شما مهم است ؟ خصوصیات یک آهنگ با کیفیت چیست ؟
    هم اکنون که در ایران زندگی میکنیم میزان دسترسی ما به آلبومهای اورجینال با Booklet های رویایی بسیار سخت است . اما اصول ساختاری موسیقی الکترونیک بر مبنای نویزها - ملودی ها - کیک ها - Break ها و .... نهاده شده است . برای درک مستقیم و راحت ذهن برای تعالی بیشتر برای رسیدن به آرامش درونی توسط مغز باید بدون هیچ واسطه ای تمام این مراحل را لمس ودرک کنیم پس کیفیت خیلی اهمیت دارد .
    مشکلی که بیشتر سایتهای دانلود جهانی آلبوم ها دارند Joint Sterio بودن آن است و این اصلا سزاوار یک شنونده ی حرفه ای نیست ( شما باید تمام تراکها را Full Sterio بشنوید این خیلی اهمیت داره ) .
    در یکی از تاپیک ها دیدم دوست عزیزی نوشته مابین فرمت FLAC و MP3 تفاوتی نیست . این یعنی چی ؟
    این یعنی اینکه بین تمام فرمتهای صوتی هیچ تفاوتی نیست . این برای من اهمیت داشت و طی تحقیقات توسط بیت ریت سنج های حرفه ای فرمتها را مورد بررسی قرار دادم یک چیز عجیب متوجه شدم در قسمتی از یه آهنگ با فرمت FLAC نویزی را لمس کردم که در نسخه ی دیگر آن با فرمت MP3 کمرنگ بود . حتما میدانید که یکی از فرمتهای نزدیک به اورجینال فرمت FLAC است ( 95% همانند سازی شده است ) .

مبحث چهارم - شنونده های حرفه ای به دو گروه تقسیم می شود :
    1 – شنونده ای که هم میشنود و هم موسیقی می سازد
    2 – شنونده ای که فقط موسیقی می شنود
    البته دیدگاه این دو به موزیک الکترونیک متفاوت است ولی در پس زمینه ی افکاری با هم موافق اند .

با تشکر از هواداران موسیقی الکترونیک

ویرایش توسط psystyx : 2011/12/28 در ساعت 09:16 PM

3. Top | #3

عنوان کاربر
    عضو فعال
    Psychedelic
    Holymen
    Crossover چیست ؟
    Crossover يك مدار الكتريكي كه تركيبي از فيلترهاي بالاگذر، پايين گذر و ميان است و طيف فركانس هاي صوتي (20Hz-20KHz) را براي اعمال به بلندگوها به چندين بخش تقسيم مي كند. از آنجايي كه امواج صوتي طول موجي از50 فوت در فركانس هاي پايين (Low) تا يك اينچ در فركانس ها ي بالا (Hi) دارند، هيچ بلندگويي نمي تواند تمامي محدوده فركانس هاي صوتي را پخش نمايد. بنابراين از حداقل، دو بلندگو و اغلب سه يا چندين بلندگو براي پخش تمامي فركانس ها استفاده مي شود. براي مثال يك بلند گو به نام ووفر (Woofer) برای پخش فرکتنسهای زیر 800Hz و ديگري به نامهای Tweeter با Midrange برای پخش فرکانسهای بالای 800 Hz استفاده می شود. در اين صورت به يك فيلتر بالاگذر با فركانس قطع HZ 800 و يك فيلتر پايين گذر با فركانس قطع 800 Hz نیاز است. فیاترهای Crossover براساس باند عبوری به انواع (Butterworth,Bessel,Riely Linkwitz) تقسیم می شوند.همچنين شيب منحني فيلترهاي Crossover كه مشخص كننده نرخ تضعيف فركانس ها بر حسبDB/Octave و ياDB/Decade است، پارامتر ديگري در تعيين نوع فيلترهاي Crossover مي باشد. در نهایت وظيفه كراس اور فيلتر كردن بخشي از دامنه فركانسي صدا است. به اين معنا كه دروازه اي وجود دارد كه صدا از يك فركانس به بالا يا پايين اجازه عبور كردن ندارد.
    دو نوع كراس اور داريم: HPF كه در واقع (High Pass ******) مي باشد كه از اين كراس اور فقط فركانس هاي بالا تر ( به عنوان مثال 100 هرتز) قابليت عبور رو دارند و فركانس هاي پايين تر فيلتر مي شوند.Cut off Frequency : فركانسي كه از اين فركانس به پايين فيلتر مي شود را Cut off Frequency مي نامند. كه از مشخصات كراس اور مي باشد. ( در اينجا Cut off Frequency فركانس 100 هرتز مي باشد)LPF كه در واقع (Low Pass ******) مي باشد كه از اين كراس اور فقط فركانس هاي پايين تر ( به عنوان مثال 80 هرتز) قابليت عبور رو دارند و فركانس هاي بالا تر فيلتر مي شوند.Cut off Frequency: فركانسي كه از اين فركانس به بالا فيلتر مي شود را Cut off Frequency مي نامند. كه از مشخصات كراس اور مي باشد. ( در اينجا Cut off Frequency فركانس 80 هرتز مي باشد)Band Pass ****** هم تركيبي از هر دو نوع ميباشد. بطوريكه هم HPF و هم LPF با هم در كار باشند. بنابر اين 2 تا Cut off Frequency داريم. به اين معنا كه فركاس ها از يك حدي از پايين فيلتر ميشوند و از يك حدي از بالا. Attenuation Slope یا شيب كاهشدر نمودار زیر نحوه فیلترینگ یک Crossover بین 3 باند فرکانسی آمده است . همانطور که مشخص شده این نوع کراس اور در فرکانس های 100Hz و 2KHz باعث افت دامنه صوتی به مقدار 6dB شده است. یکی از عوامل تفاوت های مانیتورهای حرفه ای صدا نوع کراس اور طراحی شده در آنها است که تاثیر مستقیم در نحوه پخش صدا و عملا نتیجه کار خواهد داشت.
    تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

کراس اوري وجود ندارد كه كاملا دقيق عمل كرده و از Cut off Frequency به آن طرف بطور كامل فركانس رو حذف كند. كراس اور فقط فركانس هاي بالا يا پايين تر از Cut off Frequency رو تضعيف مي كند. حال هر چه از Cut off Frequency فاصله بگيريم اين كاهش يا تضعيف بيشتر مي شود. به شيب خطي كه كراس اور فركانس هاي بالا يا پايين تر از Cut off Frequency رو تضعيف مي كند Attenuation Slope ميگویند.هيج كراس اوري قادر به فيلتر كردن كامل نيست. و فقط ميتواند فركانس هايي ار كه نميخواهيم عبور كند را تضعيف نماید...هر چه شيب بيشتر باشد كراس اور مرغوب تر و داراي قدرت فيلترينگ بيشتري ميباشد.كراس اور با شيب صفر به معناي فيلتر نشدن هيچ فركانس و با شيب بي نهايت به معناي فيلتر شدن كامل تمامي فركانس هايي كه بالا يا پايين تر از Cut off Frequency قرار دارند ميباشد.واحد Attenuation Slope دسيبل بر اكتاو ميباشد (Db/oct) يعني به ازاي هر يك اكتاوي كه از فركانس Cut off فاصله بگيريم چند دسي بل از قدرت فركانس هاي مزاحم كم ميشود ...(توضيح: هر اكتاو به معناي نصف شدن فركانس ميباشد. مثال: فركانس 160 يك اكتاو از فركانس 80 بالا تره و فركانس 80 يك اكتاو از فركانس 40 هرتز بالا تره و به همين ترتيب)يك مثال جامع:فرض كنيم يك دامنه فركانسي كامل را با قدرت 110 دسي بل داريم (موزيك واقعي). اگر از يك LPF با Cut off Frequency ا 100 هرتز و Attenuation Slope ا 12 Db/oct استفاده كنيم خواهيم داشت:تمامي فركانس هاي زير 100 هرتز سر جاي خود هستن (البته تقريبا) ولي فركانس هاي بالاي 100 هرتز ضعيف ميشوند بطوريكه فركانس 100 هرتز داراي همان قدرت 110 دسي بل خواهد بود و فركاس 200 هرتز (يك اكتاو بالا تر از Cut off Frequency) به قدرت 98 دسي بل (12- 110) خواهد رسد و همچنين فركانس 400 هرتز ( 2 اكتاو بالا تر از Cut off Frequency) به قدرت 86 (12-98) خواهد رسيد. بديهي ميباشد قدرت فركانس 800 هرتز 74 دسي بل خواهد بود.کراس اور اکتیو و پسیو (Passive & Active Crossover)به طور كلي 2 نوع كراس اور داريم كه روش ساخت و طراحي آنها متفاوت است. اگرچه عملكرد تقريبا يكساني دارند ولي كاربري هاي متفاوت ميتوانند داشته باشند.1- كراس اور الكترونيكي يا Crossover Active2- كراس اور قدرتي ياCrossover Passiveاز نامشان پيداست كه اولي با مدار و قطعات الكترونيكي ساخته مي شود و دومي با قطعات قدرتي (مثل خارن ها و سلف ها با ولتاژ تحملي بالا)كراس اور Active قبل از آمپلي فاي كردن فركانس ها قرار ميگيرد و با ولتاژ و آمپراژ پايين (در حد ميلي آمپر و ولتاژ در حد 1الي 2 ولت) كار ميكند. در حالی که كراس اور Passive قبل از اسپيكر قرار ميگيرد. يعني زماني كه فركانس ها آمپلي فاي شدند و ولتاژ و آمپر خيلي بالاست (ولتاژ حتي در حد 50 ولت و آمپر در حد حتي 10000 ميلي آمپر).

با تشکر فراوان از دوست بسیار عزیزم ح . روشنی (مهندس تخصصی اصوات و الکترونیک )

27 کاربر زیر از psystyx عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #4

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    تشکر شده 19,056 بار در 3,740 ارسال
    Others
    Madeon
    آقا دمت گرم من الان این پستم جرمه ولی اصلا نمی تونم جلوی خودم رو بگیرم و ازت تشکر نکنم

خیلی آقایی

جان من اگه فروم خودتون تکمیل شد و اونجا رو ازین جور مطالب بارون کردین اینجا هم بذارین ما هم کلی استفاده کنیم!اینجوری پیش بره من این سایت رو می پرستم

راستی آقا این گوش کردن و شنیدن رو که میگی برعکس اسماش رو تایپ نکردی؟اشتباه تایپی نشده؟آخه معمولا فکر کنم شما خارجین اصطلاح فارسیش رو ندونین آخه شنیدن یعنی نشستی مثلا حواست به بازی PES هست یه آهنگی به گوشت میخوره!ولی گوش دادن یعنی بشینی چشمات رو ببندی و مثلا یه میکس کامپیلیشن گوش بدی با تمرکز!اشتباه تایپیه یا من نفهمیدم چی شد؟

3 کاربر زیر از RmaN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #5

عنوان کاربر
    عضو فعال
    Psychedelic
    Holymen
    نقل قول نوشته اصلی توسط RmaNTrance تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    آقا دمت گرم من الان این پستم جرمه ولی اصلا نمی تونم جلوی خودم رو بگیرم و ازت تشکر نکنم

خیلی آقایی

جان من اگه فروم خودتون تکمیل شد و اونجا رو ازین جور مطالب بارون کردین اینجا هم بذارین ما هم کلی استفاده کنیم!اینجوری پیش بره من این سایت رو می پرستم

راستی آقا این گوش کردن و شنیدن رو که میگی برعکس اسماش رو تایپ نکردی؟اشتباه تایپی نشده؟آخه معمولا فکر کنم شما خارجین اصطلاح فارسیش رو ندونین آخه شنیدن یعنی نشستی مثلا حواست به بازی PES هست یه آهنگی به گوشت میخوره!ولی گوش دادن یعنی بشینی چشمات رو ببندی و مثلا یه میکس کامپیلیشن گوش بدی با تمرکز!اشتباه تایپیه یا من نفهمیدم چی شد؟

عزیزمی - منم اول مثل شما فکر میکردم اما روی این مطلب دقیق شدم .ببخشید که میگم فرهنگ لغت ما ایرانی ها اشتباه بود و اشتباهن این عبارات را بکار میبریم و توی ذهنمون همانطوری شکل گرفته بطور مثال Shafa (یعنی مرگ دادن) و Shefa (یعنی بهبودی) یا گناه مرا ببخش (یعنی گناه را به من عطا کن و بده ) و اما گناه مرا ببخشای ( یعنی گناهان مرا عفو کن ) .
    شرمنده که اینطوری مثال زدم اما واقعیت دارد . اینو خودم چندینو چند بار از بزرگان موسیقی هم پرسیدم که همه شنیدن را عمقی بیان کردند و گوش دادن را سطحی تلقی کرده اند .
    با تشکر

13 کاربر زیر از psystyx عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #6

عنوان کاربر
    عضو فعال
    تشکر شده 1,925 بار در 546 ارسال
    Trance
    Above & Beyond
    آقا مرسی بابت پست...عالی بود...به نظر من سبک ترنس هم فلسفیه و هم عرفانی...لا مصب خیلی محتوا داره...واقعا لذت می برم...

از روزی که ترنس گوش میدم دیگه هیچ سبکی ولسم معنی و مفهوم نداره...وقتی موزیکای ایرانی رو گوش میدم خداییش خندم می گیره...

موزیکای پاپ و سبکای دیگه ی غربی رو هم که گوش میدم احساس سطحی بودن بهم دست میده...یعنی سطحی و ساده می بینم سبکهای دیگه رو...
    ولی سبک ترنس عمق داره... البته نه همه ی موزیکای موجود...!

I'm using tapatalk with Samsung I9000 Galaxy S

10 کاربر زیر از Xenon360 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #7

عنوان کاربر
    عضو فعال
    Psychedelic
    Holymen

فکر و زندگی تان را تغییر دهید
    Neuro-Programmer یک نرم افزار فوق العاده برای تغییر حالات و افکار شماست که از دو تکنولوژی جدید و قدیمی برای تاثیر گذاری در فکر شما استفاده میکند.
    NP (نام مختصر Neuro-Programmer) از روانشناسی و پژوهشگر EEG, هیپنوتیزم, تفکر کننده, بودائی و دیگر روش ها برای تاثیرگذاری در افکار و حالات شمااستفاده میکند.
    یکی از شیوه های کاری Neuro-Programmer هدف گیری تک و قدرتمند آن بصورت الهام ناگهانی به یکسری قسمت های مغز میباشد که حالات روانی مغز شما آنرا براحتی پذیرفته و باعث تغییر طرز تفکر و حالات شما میشود.
    هر شخصی یکسری مشکلات درونی دارد. جمعیت کثیری از مردم در زندگی شان با یکسری از افکار و یا اخلاق هایشان در حال مبارزه هستند. مقداری از این مشکلات بصورت عمیق در زمان کودکی ریشه دار شده اند.
    یکسری از مردم هم محدودیت ها و ویژگی های شخصی شان را پذیرفته اند.
    توسط این نرم افزار شما هیچ محدودیتی را احساس نخواهید کرد!
    سیستم NeuroProgrammer قابلیت گروه بندی دو شاخه اصلی روانشناسی و عصب شناختی را دارد. بارها مشکلات روانی احتیاج به یک ترکیب چاره سازی داشته اند. مهمترین قابلیت این نرم افزارتشخصی پیچیدگی مغر است و تمامی ابزارهای مورد نیاز را بصورت واقعی فراهم میکند تا تغییرات چشمگیری را در زندگی خود بوجود آورید.

روانشناسی
    توسط تکنیک های نور و صداهای ساخت یافته ویژه, NP2 توانایی اثر گذاشتن بروی فکر شما را با استفاده از یک مرحله شناخته شده عصبی و موج الکترونیکی مغزی بوجود می آورد.
    این الهام ناگهانی یا همان موج الکترونیک مغزی قابلیت تاثیر گذاری و فعالیت را بروی فکر را شما را دارد. توسط تغییر مکان این فعالیت منجر به فراهم کردن حالاتی که قصد آنرا دارید میشود.
    بعنوان مثال NP2 میتونه برای یادگیری اینکه چی چیزی را ذهن شما بیشتر قابل قبول بداند کمک کند. یا اینکه چگونه توسط تنظیمات مختلف این نرم افزار با صداهای مکرر یک موضوعی را به ذهن خود فرو کنید تا آنرا سریعتر بپذیرد, مانند یک هیپنوتیزم! یا اینکه توسط Script های این نرم افزار یک صدای خواب آور را گوش دهید و و و…
    این نرم افزار قادر به افزایش شایستگی تجسم فکری شما بوده, بصورتی که به شما این امکان را میدهد تا روانی کاربردی و قدرتمند را با تکنولوژی روز دنیا بدست آورید.
    خیلی مورد استفاده برای یادگیری دانش آموزان است, به شیوه ایی که با قابلیت اضافه کردن صوت خود به این نرم افزار میتوانید آنرا گوش داده و آن چیز را توسط حافظه بلند مدت خود ذخیره کنید.
    همچنین برای اشخاصی که در زندگی خود استرس و یا میگرین و دیگر مسائل دارند هم توصیه میشود.
    این نرم افزار از جلسات زیادی برخوردار است, بعنوان مثال 125 حالت در آن گنجانده شده است که به شما حالت های فوق العاده ایی اهدا میکند. مهمترین آن Relax بودن و احساس راحتی ست دیگر حالت ها مانند حالت تحصیل, خلاقیت, خواب, عملکرد ورزشی, آسودگی از سردرد و دیگر جلسات…

با تشکر از danload-azad

13 کاربر زیر از psystyx عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #8

عنوان کاربر
    عضو فعال
    Psychedelic
    Holymen
    استفاده نادرست از هدفون
    دکتر پاتريک فيني، رئيس انجمن آکادمي شنوايي سنجي آمريکا اعلام کردند، در حال حاضر 36 ميليون نفر در آمريکا به کاهش شنوايي مبتلا هستند. وي مي گويد: اگرچه مشکلات شنوايي به طور معمول با روند پيري طبيعي مرتبط است، ولي با وجود اين، بيشتر از نيمي از تمام افرادي که دچار اختلال شنوايي هستند زير 65 سال دارند.بر اساس اين گزارش، با افزايش استفاده روزافزون از دستگاه هاي پخش موزيک شخصي ( MP3players ) و هدفونها ميزان کاهش شنوايي در جمعيت آمريکايي در سنين پايين تر رو به افزايش است و در سالهاي اخير اين روند تشديد شده است.در سال گذشته با افزايش شمار افرادي که با مشکلات شنوايي دست به گريبان هستند، آکادمي شنوايي سنجي آمريکا در اکتبر 2008 ، يک ماه را به عنوان ماه هشدار شنوايي سنجي ملي و ماه ملي مراقبت از گوش اعلام کرده بود.در اين گزارش، دکتر پاتريک فيني، رئيس انجمن آکادمي شنوايي سنجي آمريکا و دستيار پروفسور و رئيس شنوايي سنجي در دپارتمان گوش وحلق و بيني خاطرنشان کرد: اين راه نوين و ابتکاري تلاش آکادمي را به منظور آموزش عموم جامعه در خصوص شنوايي سنجي، کاهش شنوايي، کاهش شنوايي وابسته به صدا و اهميت آزمونهاي غربالگري شنوايي گسترش خواهد داد.
    وي افزود: بيشتر مردم آمريکا کاهش شنوايي را با افزايش سن مرتبط مي دانند، اما نمي دانند چگونه کاهش شنوايي را در افراد شناسايي کرده و همچنين چه کسي توانايي شناسايي تشخيص بيماري و درمان آن را دارد.کارشناسان شنوايي سنجي به درمان بيماران با هر رده سني از نوزادان تازه متولد شده گرفته تا کودکان، نوجوانان، بزرگسالان و افراد مسن مي پردازند. اولين گام در درمان مشکل شنوايي، ارزيابي اين موضوع توسط يک شنوايي سنج است.به گفته محققان، کاهش شنوايي معمولاً مي تواند به واسطه تعدادي از عوامل از قبيل قرار گرفتن در مقابل سر و صدا، عفونتهاي گوشي، شرايط خاص و کاهش شنوايي وابسته به افزايش سن رخ دهد.اگر شما در محيط شلوغي همانند رستوران قادر به شنيدن صحبتهاي طرف مقابل خود بدون نگاه کردن به او نباشيد و يا اگر در گوش خود صداي زنگ مداومي را احساس مي کنيد، مشکل شنوايي داريد و بايد به يک متخصص شنوايي سنجي مراجعه کنيد.هرچند بسياري از موارد کاهش شنوايي که به وسيله آسيب عصب به وجود مي آيند، دايمي هستند، اما متخصص شنوايي سنجي مي تواند بهترين درمان را براي پيشرفت و ارتقاي ارتباط که ممکن است شامل وسايل کمک شنوايي، نصيحتهاي مؤثر در زمينه شنوايي و بازتواني شنوايي باشد، به بيمار ارائه کرده و به او کمک مهمي کند.* جوانان در معرض آسيبهاي شنواييبخش خطرات تهديدکننده سلامت بشر در اتحاديه اروپا، در کنفرانس جديدي هشدار داد: بيش از 10 ميليون نفر از جوانان به دليل گوش دادن به صداي بلند سيستم هاي پخش موسيقي « 3 MP » در معرض خطر آسيبهاي شنوايي قرار دارند و اين خطر بسيار نگران کننده شده است.گوش دادن به « 3 MP » و ديگر ابزار شخصي پخش موسيقي با صداي بسيار بلند و به مدت طولاني مي تواند باعث از دست دادن شنوايي يا شنيدن صداي زنگ مداوم در گوش شود. مطالعات جديد نشان داده است، 5 تا 10 درصد از کاربران « 3 MP » اگر بيش از يک ساعت در روز و هفته و حداقل به مدت 5 سال پياپي به صداي بلند موسيقي با اين وسيله گوش دهند، به ناشنوايي دايمي دچار خواهند شد.در حال حاضر، براي ناشنوايي يا شنيدن صداي زنگ در گوش، درمان قطعي وجود ندارد. استفان راشل، عضو گروه ايمني کاربر ANEC اقيانوسيه اروپا در اين باره گفت: اگر بزودي اقدامي پيشگيرانه در اين زمينه صورت نگيرد، ما با يک فاجعه مواجه خواهيم شد.اين آسيب در افراد جوان مي تواند سالها پس از استفاده از موسيقي به اين شيوه، پنهان بماند و ناگهان به شکل آسيبهاي جدي شنوايي و حتي ناشنوايي، خود را نشان دهد.به گفته پژوهشگران، در صورتي که افراد جوان به گوش فرا دادن به موسيقي با صداي بلند به مدت طولاني ادامه دهند، طي سالها احتمال از دست رفتن شنوايي آنها در سنين 20 سالگي وجود خواهد داشت.براي مثال «آي پد»ها قادر به توليد حجم صدايي برابر 115 دسيبل بوده که بر اساس گزارشها، گوش دادن به چنين سطحي از صدا حتي براي 28 ثانيه در روز نيز به بروز آسيبهاي جدي شنوايي منجر خواهد شد.بر اساس گزارش « Cnet »، به همين منظور به شرکت اپل پيشنهاد شده است، نرم افزاري را براي محدود کردن خروجي صداي اين دستگاه ها تا 100 دسيبل توليد کند يا هدفون هاي توليدي اش را به صورتي بسازد که امواج مزاحم صوت را حذف کند. با وجود اين، موسيقي امروزه جايگاهي خاص در زندگي افراد و بخصوص جوانان پيدا کرده است و کنترل چنين پديده اي، نيازمند توجه و آگاه سازي افراد به خطرهايي است که بر اثر عادت داشتن به صداي بلند موسيقي، در کمين آنها نشسته است.
    با تشکر از مهندس صدا جناب روشنی

15 کاربر زیر از psystyx عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #9

عنوان کاربر
    عضو فعال
    Psychedelic
    Holymen
    با سلام یکسری از دوستان خواستار مجلات موسیقی بودند اینم چند تا مجلات معروف موسیقی و مهندسی صدا

تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. Stereophile – November 2010

حجم فایل: 21.1 مگابایت
    فرمت : PDF
    تعداد صفحه : 132
    -----------------------------------------------------------
    Keyboard Magazine – October 2010
    Digital Studio September 2010
    Guitar Techniques – October 2010
    Future Music_May.2010
    Mix Magazine – October 2010

10 کاربر زیر از psystyx عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #10

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    تشکر شده 19,056 بار در 3,740 ارسال
    Others
    Madeon
    آقا نا مردی نکن دیگه

آقا با هم تو پیام خصوصی هماهنگ کردیم که این Neuro Programmer و 4-5 تا نرم افزارهای دیگه رو فردا باهم تو تاپیکی که من منحصرا برای Brainwave زده بودم معرفی کنیم دیگه نامردی نکن دیگه

تازه به غیر اینا یه DVD تصویری امواج مغزی هم دارم مستقیم می کنم اگه تا فردا مستقیم شه میذارمش

چیز پی اونم در حد 5 دقیقه کار کرد و رفتم تقریبا 50-60 درصد لینکایی که می خواستم رو پیدا کردم!

7 کاربر زیر از RmaN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 15 12311 ... آخرینآخرین