کانال تلگرام انجمن
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: مصـاحبـه ی اختصـاصــی : «آرمیــــن ون بیــــــورن»

1. Top | #1

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    مدیرکل سایت
    تشکر شده 92,717 بار در 18,037 ارسال
    Trance
    DJ Tatana

مصـاحبـه ی اختصـاصــی : «آرمیــــن ون بیــــــورن»

نوشته : تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

دوستان ، این مصاحبه رو یه خبرنگاراسترالیائی حدود دو هفته پیش از آرمین به عمل آورد، اونم به دلیل اینکه استریوسونیک یکی از فستیوال های سالیانه و بزرگ قراره ماه بعد در استرالیا برگزار شه و دی جی های مطرح درش شرکت میکنن، خب بگذریم ، آرمین در این مصاحبه با صداقتی مثال زدنی از بحث های کوچیک تا بحثای داغ وآتشین صحبت به میون آورده پیشنهاد میشه حتما بخونید. قسمت های بولدشده سوال مصاحبه گر

مصاحبه ی اختصاصی با آرمین ون بیورن : فواره چون بلند شود سرنگون گردد

به نظر شما چی باعث میشه یه نفر دی جی بشه؟ دی جی بودن به چیه؟
    دی جی بودن مثه دکتر بودن نیس، چیزی نیست که لزوما در مدرسه حتما یاد بگیریش. همیشه گفتم هنر دی جی بودن هنر بودن در لحظه حال ـه.
    چه فرقی بین دی جی ونرم افزار موزیک پلیر آیتونزیه که ترکاش رو شافله و رندوم پلی میشه؟
    یک دی جی واکنش جمعیت رو بررسی میکنه و در اون لحظه تصمیم می گیره چه ترکی پلی کنه . دی جینگ یعنی همین. به جمعیت نگاه کنی و بعد تصمیم بگیری که با ست ات چه کار میخوای میکنی.
    ترک هائی که در ست هام پلی میشن هیچ کدوم از پیش تعیین شده نیستن. معمولا ترک آغازین که باش شروع میکنم رو میدونم و سه چهارتا اینترو به انتخاب تیمم.
    تجزیه تحلیل واکنش جمعیت در فستیوال ها نسبت به کلابی که جمعیت کمن و چهره هام میشه دید خیلی تفاوت داره.
    حتما همینطوره. چند هفته قبل در کلابی تو فنلاند که عموما هم قشر جوون بودن اجرا داشتم متوجه شدم که اونا به ترک های ایسنترامنتال (فقط آهنگ- بدون وکال) جواب و واکنش خوبی نشون نمیدن درست برعکس ترکای وکال.
    پس به طور خودکار ترکا رو به وکال سوئیچ کردم. نه اینکه کل اجرا رو تبدیل به ست وکال کنم. اگه شما آرمین ون بیورن رو (به کلابتون) دعوت کردید. پس با نوای کارهام هم آشنائید. امــــا ... من همیشه سورپرایزهائی در چنته دارم! همینطورم واسه تیمم! نمیخوام اونا از اینکه هر هفته همون ترکای همیشگی رو قراره پلی کنن دلزده بشن. هرگز نمیتونم ترکی رو دوبار در یک ست پلی کنم. نمیتونم!

آیا امسال ترک های ترنسی که مورد علاقتون باشه ؟
    اووو! یه عالمه!

میشه چهار پنج تاش رو معرفی کنید؟

همین حال حاضر ترکهای فوق العاده زیادی هست. من به واقع ترک Amistad از الکس مورف رو خیلی دوست دارم. من به تازگی کامپلیشنی رو ریلیز کردم که اختصاص داشت به ستم در ایبیزا. که آمار ارقام فروش آنلاین الانش خیلی خوبه. ترکای توی سی دی درست ترکائی بوده که در Ushuaïa پلی کردم و دوسشون دارم. اپلیفتینگ میکسی هم از کولب جدیدم با ژان میشل ژار که عالیه. یه نمه حال وهوای ترنس کلاسیک رو داره. ترک بعدی کولبم با مارک سیکسما به اسم panta rhei که حرف نداره. تو خود همین هفته "جان او کالاگان" یه ترکی داد به اسم ... اسمش چی بود ؟؟ ... خیلی توپ بود. آها ... Meridian Bay .. چند روز پیش تو آسوت هم پلی اش کردم. ترک ترنس کلاسیکه، عاشقشم.

به نظر شما EDM به عنوان صحنه ی اصلی بزرگ آمریکائی رو به افوله یا رو به دگرگونی و تحول؟

به نظر من حالا حالا شاهد این اتفاق نخواهیم بود. شما می بینید ترک های نظیر Sun is shining یا ترک هائی از major lazor دارن خوب حساب پس میدن. ترنس زمانی وارد دوران دشواری شد که به حالت فرمالیته در اومد. این چیزیه که در حواشی EDM و هاوس هم اتفاق افتاد. اگه ترکی هیت بشه بقیه ی ی ترکائی که میاد کپی اون کار هستن و اینه که حوصله ی مردم و طرفدارا رو سر می بره.
    ((واقعا جمله سنگین بود ، ده دقیقه هواخوری!) استیو آنجلو هم تو اون مصاحبه چنین حرفی زد.احسنت))
    اگه EDM بسط و گسترش پیدا کنه و المنت های جدیدی بهش اضافه بشه اونوقت میشه گفت شانس پایدار و زنده موندنش هست.
    به عقیده شخصی من، موسیقی یه چیز ثابتی نیس، باید بهش پر و بال داده بشه باید چیزای جدید ساخت. اما هنوزم در حال حاضر جمعیتی رو شاهدم که با دراپ ها فریاد جـُـنگ و شادی سر میدن. بنابراین فکر میکنم این چیزا به این زودی برچیده نمیشن. شاید خبر بدی واسه خیلیا باشه. ولی همینه که هست، چه میشه کرد؟ نمیشه کاریش کرد. کاری برای تغییراوضاع یا جلوگیری ازش نمیشه کرد.
    ((یعنی تا وقتی هدف آرتیست ساختن یه آهنگ با دراپ و به وجدآورن جمعیت بدون اضافه کردن المنت های جدید و خلاقیت باشه edm همون طور ثابت و بی روح میمونه))

شما مجاز به دیدن تصاویر نیستید. با مدیر کل سایت در تماس باشید

باید جالب باشه که مردم تو مراسم استریوسونیک امسال قراره چی بشنون. چون لاین-آپ که خارق العاده است. شما میون کلامتون از Major lazor گفتید و اونا هم قراره که تو این فستیوال باشن. و شوهاشون هم رد خور نداره. من اونا رو در بریسبین دیدم که مردم از خود بیخود شده بودن مخصوصا اون لحظه ای که دیپلو از میون جمعیت وارد شد.

من همیشه یه کوچولو به اونا حسودیم میشه! من این موضوع رو که آرمین ون بیورن ارمین ون بیورنه پذیرفتم. و کاری که توش مهارت دارم انجام میدم. سعی نمیکنم Major Lazor یا کس دیگه ای باشم. من خودمو میشناسم. سبکمو میشناسم . ترکائی که ساختمو میشناسم و از پیشینیه ی کاری خودم به خوبی اطلاع دارم. قبلا هم این حرفا رو زدم. من همیشه سعی میکنم یک مقدار به کارام شاخ و برگ بدم. نمیخوام مقید و پابند یه یک نوای خاص یا چیزی باشم. پس همیشه سعی میکنم به جلو حرکت کنم و با هر چیزی که میشنوم الهام میگیرم.
    راست و حسینی بهتون بگم من از این بحثای" استایل و سبک" که تو هر مصاحبه ای ازم میشه خسته و درمونده شدم و منظورم به شما نیس خدای نکرده. کلی دارم عرض میکنم. نکته ای که من این چند سال اخیر در بحث هر محفلی شنیدم این بود که : EDM چیه و ترنس چیه؟ جواب شفاف من به این سوال اینه که واقعا اینکه چه برچسبی به موسیقی بزنید اهمیت نداره ، موسیقی رو در یه کتیگوری و رسته قراردادن یه کار بی مورد ـه. موسیقی یه حس درونیه. یه چیز نیس که از قبل از در تو گذاشته باشن. اگه به اولین آلبوم گروه بیتلز گوش داده باشین کاملا با آخرین آلبومشون تفاوت داره. و این چیزیه که همیشه مردم در موردش حرف میزنن.
    "تغییر" ماهیت ذاتی خیلی از اتفاقائیه که در اطراف ما میوفته و این چیزیه که باعث میشه موسیقی نمیره و از بین بره.
    من خیلی به صدای کارهام افتخار میکنم. اگه شما میخوای برچسب به کارهای من بزنی یا اونا رو تو سبک خاصی بدونی من اون برچسب فقط "ترنس" میدونم. و مردم غیر این فک میکنن اما اشکال نداره من نمیخوام این بحث رو باهاشون ادامه بدم. من فقط میخوام موسیقی تولید کنم که الهام بخش من باشه که منو به هیجان وا داره که جمعیت رو شگفت زده کنه. این کاریه که پلی میکنم.

فرمایش شما متین. در کنار بقیه سبکها ، امسال چه چیزی شما را در مورد سبک دنس و یا به طور کلی موسیقی هیجان زده کرده؟

به نظرم ادغام شدن سبک ها و استایل ها.
    موج انتقادات زیادی به اینکه موزیک دنس در به سمت تبلیغات تجاری می ره یا مثلا اینکه در رادیوها پخش میشن .
    بخش هائیش رو موافقم. چون این موسیقی ای هست که متعلق به ماست. بنابراین این احساس به ما دست میده که چیزی رو از ما دزدیدن. و این ترکها همه جا در دسترس هستن و ننه بابای شما دارن ترکی که واس کلاب ـه میخونن!! که اصلا خوشایند ما نیست. درک میکنم. اما نیمه ی پر لیوان هم ببینیم. وقتی خیلی از آرتیست های شناخت شده در فستیوال ها اجرا میکنن. بقیه در صحنه های زیرزمینی (کلاب ها و ...) موزیک هائی که میسازن رو پلی میکنن.
    فی المثل سبک دیپ هاوس رو در نظر بگیرین که یه جورائی خودش رو تو دل فستیوالا جا کرده و الان تو استیج های اصلی هم پلی میشه. که میگن خیلی داینامیکه ، بله! البته ... همیشه که نباید تو همه چیزه edm مخالفت کرد. اصلا من کی باشم که بخوام بگم چی خوبه چی بد. من سرم به کار خودمه.
    من انتقادات زیادی رو می بینم .. تو فیس بوک یا توئیتر که همه میان کامنت میذارن. و همه هم انواع اقسام نظرات جورواجور دارن و منم اینطور جوابشون میدم:
    "اگه از یه سبک موزیک خوشت نمیاد پس بهش گوش نده"
    به همین سادگی. بیاین زیاد از همدیگه عیب و ایراد نگیریم. فقط به اون موزیکی که دوست داری گوش بده و لذت ببر و بذار بقیه همون کاری رو که میخوان انجام بدن ، انجام بدن.
    من بعضی دی جی های قدیمی رو می بینم اسم نمیبرم حالا ولی خیلی به EDM انتقاد میکنن و عصبانی هستن.
    اونا عصبانی هستن چون نتونستن به استیج اصلی برن و پلی کنن. اگه شما به نوای کسی احترام نمیذارید. پس به کاراشم گوش نده اگه واقعا به تو ربطی نداره.
    در استریوسونیک خیلی ها میان. و شماهم منو اونجا خواهید دید در کنار خیلی از اجرای دی جی های دیگه. چرا باید صحنه یا تعداد افراد روی موزیکی که شما پلی می کنید تاثیر بذاره؟ اگه شما دارین واسه فقط 200 نفر پلی میکنید و بهشون خوش میگذره مشکلش چیه؟ واسه همون 200 نفر شما بهترین دی جی جهان اید. طرز فکر من اینجوریه.

[COLOR=#000000]
    شما مجاز به دیدن تصاویر نیستید. با مدیر کل سایت در تماس باشید
    /COLOR]

شما فرمودید که در توئیتر مردم بحث و جدل میکنن (نیومدی ببینی انجمن ما چه خبره!) به نظر میرسه که آتیش اینجور بحثا اخیرا شعله ورتر شده. هر چند شما در این بحث ها دخالت یا شرکت نمی کنید که به نفع تونه ، به نظرتون "جدل توئیتری" به عرصه آسیب میزنه؟

خب، هم آره و هم نه. نکته اینه که جدل هیچ مهم نیس، انرژی درونت رو خالی میکنه، قبلنا من تو بحثا شرکت میکردم و جواب میدادم و گهگداری هم خیلی هاشون منو خندوندن. این حقیقت داره که در برهه ای در این بحثا بودم. من تیم مانیتورینگ فیس بوک و توئیتر دارم که بعضی وقتا راجع به همین با هم حرف میزنیم. اما اصلا نکته ای قابل توجه بینشون به چشم نمیخوره.
    هر کس باید انرژیشو ذخیره کنه برای اوقات خوشی که در استودیو داره. انرژیتون رو از دست ندین. برین و یه ترک بسازین فقط همین. این نظر شخصیه منه. من نمیخوام افراد دیگه ای رو نقد کنم به طور کلی . چون الان آزادی بیان یه چیز جهانیه، هر کاری که دلت میخواد انجام بده. اینکه یه نفر رو ببندی به باد نقد و انتقاد جز وقت تلف کردن سودی نداره. هنوزم هستن آدمائی که از کار Bohemian Rhapsody گروه کوئین یا بهترین کارای باخ یا بتهوون خوششون نمیاد. من هنوز نتونستم موزیک - یا در این مورد – هنری بوجود بیارم که صد در صد و پرفکت بوده باشه پس چرا نقد و عیب جوئی؟
    چرا به نیمه ی پر لیوان نگاه نکنیم؟ چرا اون روی سکه نه؟ اگه از یه سبک خاصی از موزیک بدت میاد پس یه چیز دیگه گوش کن اما اونو گوش نکن. چون کسی مجبورت نکرده. اگه از چیزی خوشت نمیاد اصلا و ابدا عیبی نداره . این طرز دید من به این قضیه است.
    خیلی عقیده ی سالمیه
    من واقعا درک نمیکنم، چرا تخریب؟ هر کسی واسه خودش زندگی میکنه، هرکسی هر کاری دوس داره و دلش میخواد انجام میده، چرا نمیشه بهم احترام گذاشت. میدونم حرفام الان بابابزرگونه اس ولی اینو درک نمیکنم که چرا دی جی ها همدیگر رو تخریب میکنن. پیر و جوون .. دی جی های محشری هستن که ست های مزخرفی ازشون شنیدم که اصلا به دلم ننشست. و دی جی های مزخرفی هم هستن که ست های محشری ازشون شنیدم. بعضی ها وقتا این فرقا وجود داره. الان چه فایده داره پریدن رو یه بحث توئیتری درباره اینکه "تو خیلی مزخرفی" ، واقعا چه سودی به حال ماجرا میکنه. در مقیاس قابل توجه این نشونه ی حسادت ـه. و اینه یکی از زیان های این رای گیری دی جی مگ، که همه میخوان رقابت کنن. اما مرد ، این موسیقیه ، هیچ رای گیری وجود نداره که کی سرتره ، بیتلز یا رولینگ استونز

یه چیزی بود به اسم top of the pop ، ولی گمونم چیزی نبود که مردم بهش رای داده باشن

دقیقا همینطوره ، موسیقی موسیقیه، بذارین همینطور که هست بمونه. یه بابای کت و شلوارپوش اومده لیست درست کرده top 40 ، پرفروش ترین چهل ترک جهان!
    پس شما در این رای گیری مسابقه موشی دی جی مگ شرکت نمی کنید : ارتیستی هست که شما بخواین برنده شه؟
    نمیدونم والا ، هر چی هست بین این سه نفره دوباره ، مارتین گریکس ، دیمیتری وگاس و لایک مایک و هاردول .
    هر سه تاشون استحقاق برنده شدن رو دارن. اونا خیلی برای این عرصه کار انجام دادن ، اونا جوونن و کلی طرفدار تو شبکه های اجتماعی دارن. الان دیگه مثل قدیم نیس. الان شبکه های اجتماعی نقش مهمی بازی میکنن
    بله همشون جوون و کم سن و سال هستن، من با مارتین گریکس مصاحبه ای داشتم و اون درباره این گفت که تازه فارغ التحصیل شده. یادم انداخت که هنوز چقدر بچه ساله!
    مستعد هم هست.

فکر میکنید اگه شما هم تو چنین سن کمی معروف میشید روی حال فعلی شما تاثیر میذاشت؟

گمونم، آره، من از جهاتی خوش شانس بودم چون حرفه ام رفته رفته رشد کرد. من ده سال در کلاب ها پلی میکردم. گهگاه و بیگاه میشد که تو فستیوالی پلی کنم اما استثنائاتی وجود داشت.
    واقعا برام فرقی نمیکنه اگه تو یه کلاب دویست نفره اجرا کنم
    لاجرم آن کس که بالاتر نشست / استخوانش سخت تر خواهد شکست.
    مارتین آدم باحالیه ، امیدوارم همینجوری هم بمونه ، ولی فواره چون بلند شود سرنگون گردد
    ((یعنی هرصعود و موفقیت بزرگ یه سقوط و شکست سنگین هم به همراه داره))
    حتی مدونا هم دیگر ملکه ی پاپ نیست ، زمانی میرسه که دیگر نامبر وان نیستین و اون موقع میخواین چیکار کنین؟ افسرده میشین؟ اون موقع میتونین بجای رفتن تو فستیوال چهل هزار نفره برید تو کلاب چهارصد نفره؟ این چیزیه که منو نگران میکنه، این اتفاقی که بین اطرافیانم می بینم ، این آدما با جت های خصوصی پرواز میکنن ، غرور و تکبرشون به حدی رسیده که حتی جواب "چه خبر؟" هم نمیدن ، یا شاید سرشون شلوغ باشه ، نمیدونم ، میتونی برگردی به اصول و خودت رو بشناسی؟ این یه نکته ی بسیار جالبه ، و فک کنم ما اینجور دی جی ها که مجبور به چنین کارهائی بشن رو در آینده زیاد ببینیم.
    پایان
    پاورقی: ترجمه حدود چهارساعت طاقت فرسا وقتم رو گرفت! من که متنو خوندم فهمیدم چی میگه ولی برگردانش زمانگیر بود هرچند باحساسیت انجام دادم تا منظور کلام آرمین رو به درستی رسونده بشم ، هر اشکال ترجمه رو به بزرگی خودتون ببخشید.

منبع: © ترنس باز – © کپی تنها با ذکر منبع بلامانع است.

8 کاربر زیر از milad_a عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان