کانال تلگرام انجمن
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: آهنگ هایی که دوست دارم باهاتون به اشتراک بزارم - بخش دوم :)

1. Top | #1

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو نیمه فعال
    تشکر شده 1,930 بار در 372 ارسال
    IDM
    Junkie XL

آهنگ هایی که دوست دارم باهاتون به اشتراک بزارم - بخش دوم :)

خیلی حال کردم با تشکر ها و استقبال، پیغاماتونم خوندم! بازم گفتم ادامه بدم و آرتیستا و آهنگایی که از نظرم خوبن رو بهتون معرفی کنم شما هم شاید باهاشون ارتباط برقرار کردید و لذت بردید!

قسمت دوم:

تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

شما مجاز به دیدن تصاویر نیستید. با مدیر کل سایت در تماس باشید

1- آهنگ The Golden Age از beck و از آلبوم Sea Change

بک یک آهنگ ساز، شاعر، تنظیم کننده، خواننده و نوازنده چندین سازه، یک هنرمند به تمام معنا و یک ستاره. اون توی بسیاری از سبک ها آهنگ ساخته ولی عمده کارهاش سبک آلترنتیو راکه، نکته قوت کارهاش علاوه بر آهنگ سازی خوب و شعر های قوی میکس کارهاشه، به لحاظ کیفیت ضبط و میکس زبان زد و برای خودش یک رفرنس برای آهنگ ساز های دیگه هست. آلبوم هاش برخلاف آلبوم های دیگه علاوه بر بلند بودن داینامیک بالایی داره و میشه توش جزئیات زیادی شنید که بسیار صدا رو طبیعی تر و زیبا تر میکنه. البته این تصادفی هم نیست بخاطر این که پشت این صداهای زیبا 7-8 تا مهندس صدا هستند. مسترینگ انجنیر آلبوم آخر بک Bob Ludwig بوده که اتفاقاً Random access memories گروه دفت پانک رو هم اون مستر کرده که اون آلبوم هم بسیار از لحاظ کیفیت صداها زبان زد هستش.
    این آهنگش یکی از قشنگ ترین کاراشه که من هرچی گوش میدم خسته نمیشم!
    آلبوم آخر بک Morning phase هست که جایزه گرمی 2015 رو برای بهترین آلبوم سال ، بهترین مهندسی و بهترین آلبوم راک برد.
    نکته جالبی که دوست داشتم بگم اینه که کاینی وست که خیلیا میشناسنش بخاطر رفتار های احمقانه معروفه توی مراسم گرمی میخواست بیاد و بگه حق بیانسه هست که جایزه آلبوم سال رو بگیره که نتونست پشت میکرفون بیاد! دوست داشتم یکی با لگد از اون جا پرتش میکرد بیرون فقط

2- آهنگ First Fires از Bonobo و از آلبوم The North Borders

simon Green یا همون بونوبو یک دی جی و آهنگ ساز انگلیسیه که توی سبک های داون تمپو و چیل اوت و تریپ هاپ بیشتر فعاله
    فقط به آهنگاش گوش بدید متوجه میشید که میکس و آهنگسازیش متفاوته نسبت به بقیه آرتیست ها و دی جی ها
    از سمپل صداهای قدیمی خیلی زیاد توی میکس هاش استفاده میکنه و کارهاش حالت جاز مانند داره توی بیسلاین و درام
    این آهنگ بسیار ملودیک و پر انرژیه و توش از سازهای زنده استفاده شده در کنار میکس الکترونیکی بسیار خوب

دیسکو گرافی این آرتیست توی انجمن تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

3- آهنگ Grasi Vaxin Gong یا Green Grass of Tunnel از mum و از آلبوم Loksins Erum Við Engin یا Finally We Are No One

آقا این ایسلندی ها خیلی توی موسیقی قوین از Bjork، Sigur Ros، Ólafur Arnalds و Of Monsters And Men گرفته تا Mum
    این گروه هم خیلی متفاوت و قویه سبکشون پست راک هستش و اکسپریمنتال خیلی از عناصر موسیقی الکترونیکی توی کاراشون استفاده میکنند و آهنگاشون حالت سنتی هم داره.
    همنیطور که آهنگ رو گوش میدید صداهای بسیار گرم و ملودی بسیار گیرا شما رو مجذوب خودش میکنه

من با فیلم wicker Park و آهنگ We Have a Map of the Piano با این گروه آشنا شدم پیشنهاد میکنم موسیقی متن این فیلم رو دانلود کنید که برای خودش یک سلکشن بسیار قویه فیلمشم خیلی خوبه!

4- آهنگ In Your Own Time از Amon Tobin و از آلبوم Dark Jovian

آمون توبین یکی از بزرگان در سبک آی دی ام و امبینت هست و از قدیم ال ایام داره آلبوم میده و کار بد توی کارنامش نداره
    آخرین آلبومش همین Dark Jovian هست و یکی از بهترین آلبوم هاش موسیقی متن بازی Splinter Cell 3 هست که خیلیا با این کار میشناسنش
    این کار و در کل این آلبوم هم سبک آی دی ام و امبینت داره و یک حالت خشن و مرموزی هم توی کارا دیده میشه که به جو گیر شدن و کیف کردن شنونده می انجامه

دیسکوش توی انجمن هست ولی نیاز به آپدیت داره تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

5- اهنگ Gone از floex و از آلبوم ای پی Gone

توی مجموعه قبلی این آرتیست اهل چک رو بهتون معرفی کردم منتها من فکر کرده بودم فقط موسیقی متن بازی ماشیناریم رو ساخته ولی بعد از تحقیقات به عمل آمده توسط مهتی متوجه شدم که این بابا از دهه 90 تا حالا داره آهنگ میسازه و بعد ماشیناریوم هم آلبوم داده خلاصه انقدر کاراش شاخ بود گفتم بازم بزارم یکیشون رو گوش بدید.

6- آهنگ destiny از گروه zero 7 و از آلبوم Simple Things

گروه zero 7 در سبک تریپ هاپ و چیل اوت فعاله و تعدادی از ماندگار ترین آهنگ های تریپ هاپ و چیل اوت رو ساخته که این آهنگ یکیشونه
    وقتی سیا فورلر (خواننده این کار) خیلی معروف نبود این کار رو خونده که الان فکر کنم کم تر کسیه که سیا رو نشناسه که به نظر من جز تبحر در خوانندگی صدای خیلی پخته و زیبایی هم داره که به زیبا تر شدن این کار خیلی کمک کرده

7- آهنگ Eve Of The War از Jeff Wayne و از آلبوم The War of the Worlds

یکی از تفریحات من در کودکی و نوجوانی کتاب خوندن بود و یکی از کتاب هایی که خیلی کیف کردم از خوندنش سه گانه جنگ دنیاها نوشته اچ جی ولز بود.
    بعد ها که این آلبوم رو گوش دادم قشنگ تمام کتاب جلوی چشمام اومد انقدر قشنگ ساخته شده بود یعنی نمونه کامل یک آلبوم موسیقی داستان محور هست
    صداسازی هم توی این کار خیلی خوبه و به انتقال بهتر جو داستان کمک میکنه
    جف وین توی سال 2012 دوباره این آلبوم رو بازسازی کرد که در اون آلبوم با صدای لیام نیسن (بازیگر فیلم تیکن) داستان کتاب بازگو میشه در کنار موسیقی
    به نظر من این کار یکی از آلبوم های ماندگار موسیقی، بخصوص موسیقی الکترونیک هستش.

8- Tomorrow Will Worry About Itself از Alex Kozobolis از البوم The Girl, The Boy & The Rest

الکس یکی از آهنگ سازهای بسیار خوب در سبک مینیمال هستش
    پیانو سولوی بسیار زیبا با اجرای بسیار زیباتر

نکته توی این کار اینه که توی البوم ترکی هست که همه ترک ها رو توی خودش داره و توی اون ترک یک قصه گفته میشه که واقعاً زیباس توصیه میکنم که اگه این سبک شاعرانه رو دوست دارید این آلبوم رو از دست ندید

9- Divenire از Ludovico Einaudi

Ludovico Einaudi یک آهنگ ساز ایتالیایی سبک نئو کلاسیک و مینیمال هستش
    قشنگی کارهاش به اینه که در عین سادگی بسیار زیبا و احساسی هستند
    این آهنگ اجرای زنده در رویال آلبرت هال لندن هستش
    توصیه میکنم البوم Divenire رو هم دانلود کنید، من خودم توی دیسکو گرافی این هنرمند ترک بد نشنیدم بعضی ها فوق العاده بودن بعضی ها خوب
    آهنگ چند تا فیلم رو هم ساخته که یکیشون The Intouchables هستش که هم فیلم بسیار احساسی و قشنگیه و هم آهنگ قشنگی داره

10- trans fatty acid از گروه Lamb با ریمیکس Kruder & Dorfmesiter در آلبوم K&D Sessions سال 1998
    K&D گروه دو نفره ایه که بخاطر ریمیکس هاشون در سبک جاز خیلی معروف شدن
    یکی از نقاط قوت کارشون این بود که خیلی صداها در کارشون خوب شنیده میشه و توی میکس با اینکه مهندس صدا نیستن خیلی کاراشون قویه
    به نظرم این آلبوم آلبومیه که هر کسی عاشق سبک های آروم و جاز هستش باید داشته باشه چون تعداد زیادی آهنگ خوب داره
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

23 کاربر زیر از ABTN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

2. Top | #2

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    سردبیر مجله انجمن
    تشکر شده 7,810 بار در 1,034 ارسال
    Downtempo
    Francesco Berta
    درود
    خب میبینم که الکس رو گوش کردی و حالا معرفیش هم میکنی در مورد الکس و فلوکس و لودویکو که حرفی نمیزنم چون اینا بحثشون جداست و تو عالی بودن و دل نشین بودن کاراشون حرفی نیست
    از باقی آهنگا کارِ جف وین که خیلی برام نوستالژیک بود و اما کاری که از Amon Tobin گذاشته بودی واقعاً عالی بود و لذت بردم ، در مورد بقیه هم نظری ندارم
    ممنون بابت زحماتت

6 کاربر زیر از Meh.T عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

3. Top | #3

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو نیمه فعال
    تشکر شده 1,930 بار در 372 ارسال
    IDM
    Junkie XL
    نقل قول نوشته اصلی توسط Meh.T تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    درود
    خب میبینم که الکس رو گوش کردی و حالا معرفیش هم میکنی در مورد الکس و فلوکس و لودویکو که حرفی نمیزنم چون اینا بحثشون جداست و تو عالی بودن و دل نشین بودن کاراشون حرفی نیست
    از باقی آهنگا کارِ جف وین که خیلی برام نوستالژیک بود و اما کاری که از Amon Tobin گذاشته بودی واقعاً عالی بود و لذت بردم ، در مورد بقیه هم نظری ندارم
    ممنون بابت زحماتت
    اره الکس رو گوشیدم و خیلی خوب بود دستت درد نکنه

2 کاربر زیر از ABTN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان