کانال تلگرام انجمن
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: آهنگ هایی که دوست دارم باهاتون به اشتراک بزارم

1. Top | #1

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو نیمه فعال
    تشکر شده 1,930 بار در 372 ارسال
    IDM
    Junkie XL

آهنگ هایی که دوست دارم باهاتون به اشتراک بزارم

سلام
    مدتی بود دوست داشتم یک مجموعه از آهنگ هایی که دوست دارم و برام ارزشمندن رو براتون به اشتراک بزارم و برای هر کدوم یک توضیحی بنویسم امیدوارم همونقدر که من از این آهنگ ها لذت بردم شما هم ببرید، حتی بیشتر از من.
    اگر استقبال بشه ادامه میدم و آهنگای بیشتری رو میزارم!

تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

1- آهنگ It Pours از Benn Jordan یا The Flashbulb از آلبوم Opus at the End of Everything

شما مجاز به دیدن تصاویر نیستید. با مدیر کل سایت در تماس باشید

این آهنگ عظیم و در عین حال ساده هستش که به نظر من تمی هستش از یک زندگی کوتاه که میتونه غم انگیز قلمداد بشه،
    صداها در این آهنگ بسیار زیبا طراحی شده و نت نویسی بسیار عالیه طوری که به سادگی فضای حزن انگیز و مرموز رو انتقال میدن.
    نت نویسی به قدری زیباس که آگر این آهنگ فقط روی پیانو اجرا بشه هم بسیار زیباس و چیزی از عظمتش کم نمیشه.
    در کل آلبوم تم منحصر به فرد خودش رو داره و بن جردن نشون داده توی کار هاش که از ریسک کردن و متفاوت آهنگ ساختن هیچ ابایی نداره و هدف اصلیش رسوندن پیامهایی قوی از طریق آهنگه.
    پیام کل آلبوم زندگی غیر قابل پیشبینی هستش همونطور هم که کاور رو مشاهده میکنید یک قبر و آسمانی که شبیه به یک رودخانه خروشانه در کنار رنگ های تیره نمادیست از زندگی همه ما که به نظر من آهنگ هم در تمام ترک ها به زیبایی این تم رو انتقال میده و هر ترک حس عجیبی رو منتقل میکنه.
    این آلبوم در کل به کسانی که به دنبال موسیقی احساسی هستند توصیه میشه

2- آهنگ the Journey از Diego Stocco از آلبوم Experibass

نمیدونم شاید براتون جالب باشه که بدونین کل این آهنگ و کل این آلبوم با تکنیک صدا برداری و از صدای کنترباس ساخته شده.
    شاید جای این آهنگ توی این سلکشن عجیب باشه ولی من از وقتی دیگو استوکو رو توی ویدو سینتی سایزر امنیسفر دیدم فهمیدم این آدم توی کار صدا سازی فوق العادس و ایده های عالی داره مثل صدا برداری از یک لامپ معمولی که تبدیل به یکی از بهترین صداهای سینتی سایزر امنیسفر شد یا صدا برداری از پیانوی در حال آتش گرفتن که یکی از عجیب ترین چیز هایی بود که تاحالا دیدم که یک صدابردار سلامتی خودش رو بخاطر کار به خطر بندازه!
    این آهنگ تمش تم تریلر و موسیقی فیلمه و به زیبایی حس هیجان رو به شما منتقل میکنه.
    جالبه از از یک کنترباس این همه صدا در میاد و این کار یکجور جادو هستش اگه آدم با تکنولوژی صدابرداری آشنا نباشه.
    بنظرم این آلبوم در نوع خودش و بخاطر خلاقیت و متفاوت بودن بسیار جالب توجه هستش و دوست دارم این آدم رو بشناسید و کاراش رو دنبال کنید بخصوص اگر کارتون موسیقیه.

3- Nothing Else از گروه Archive از البوم Londinium

این آهنگ از اولین آلبوم گروه آرشیو هستش این گروه در سال 1993 شکل گرفت و در سال 1994 رویا عرب به عنوان خواننده به این گروه اضافه شد
    سبک کار تریپ هاپ هستش و ستایل دارک و مرموز داره
    این آهنگ بخاطر میکسش گرمای خاصی داره و گیرایی کار رو دو چندان میکنه
    اجرای بسیار خوب رویا عرب و آهنگ سازی و صدا سازی بسیار زیبا این کار رو به یکی از ماندنی ترین آهنگ ها تبدیل کرده که همیشه ملودی اون توی ذهنتون میمونه.
    (رویا عرب بعد از این آلبوم از این گروه جدا میشه)

4- آهنگ Untitled ("Popplagið") از گروه Sigur Ros از آلبوم دو تا پرانتز "( )"

من یک مدت دنبال آهنگ های Epic میگشتم و اینترنت رو دنبال این سبک آهنگ ها که موهای آدم رو سیخ میکنه و فوق العاده احساسی هستش میگشتم و فروم ها و سایت ها رو زیر و رو میکردم
    توی یکی از فروم ها یک نفر این آهنگ رو معرفی کرده بود و بقیه هم خیلی تعریف کرده بودند من هم کنجکاو شدم و دانلود کردم
    ساختار آهنگ فوق العاده خاص و قویه، من اون موقع اصلاً اسم این گروه رو هم نشنیده بودم ولی وقتی این کار رو شنیدم واقعاً فهمیدم نصف عمرم بر فنا بوده و فول آلبومشون رو دانلود کردم، این گروه گروهیه که بسیار پیشرو هستش و سبک کاراشون پست راکه

این آهنگ که ازشون گذاشتم یکی از بهترین کاراشونه، ابتدا کار خیلی آروم شروع میشه و به مرور بلند و پر تر میشه تا این که شبیه یک آهنگ هوی متال در میاد.
    اگر خوشتون اومد پیشنهاد میکنم مستند این گروه رو ببینید تا بیشتر باهاشون آشنا بشید.

5- آهنگ Oscar See Through Red Eye از گروه Boards of Canada از آلبوم The Campfire Headphase

راستش این گروه رو خیلی شانسی و عجیب شناختم، خوب من عاشق موسیقی و جمع کردن آهنگ های زیبا و خاص هستم، یک بار که رفته بودم خونه دوستم یک دوسته دیگه ای اونجا بود که میگفتن کلی آهنگ داره و اینا از شانسم لپتاپشم با خودش آورده بود و منم از خدا خواسته ازش خواهش کردم یک نگاهی به کالکشنش بندازم و یک چیزایی بردارم، خیلی شانسی رفتم و فولدر Boards of canada رو باز کردم و با دیدن عکساشون فکر کردم باید آهنگاشونم قشنگ باشه و روی هاردم کپی کردم.
    بعداً توی خونه رفتم سراغ آهنگ ها و چند تایی ازشون گوش دادم، به نظرم خیلی قشنگ نبودن و ولشون کردم!!

نمیدونم شاید چند ماه بعد توی اینترنت کلی تعریف و تمجید از این گروه خوندم و دوباره رفتم سراغ آهنگشون و اینبار همه آلبوماشون رو یک بررسی کردم.
    دلیل این که اول فکر کرده بودم خوب نیستن این بود که با دقت گوش نداده بودم و فکر میکردم این هم یک گروهی مثل بقیه گروههای الکترونیکه دنسه و با گوش دادن چند آهنگ بدون دقت کافی قضاوت کرده بودم نسبت بهشون.
    اما وقتی با سبک IDM آشنا شدم و فهمیدم پشت همه این صداها و آهنگ ها یک فکر و نظمه نظرم عوض شد.

این آهنگ و آهنگ های این گروه تاثیر عجیبی روی شما میزاره، به شکل عجیبی فکر میکنید قبلاً این صدا ها رو شنیدید ولی یادتون نمیاد کی! صداسازی این گروه بسیار خاص و تاثیر گذاره و ظاهراً از روش های عجیب و قریبی برای صداسازی و استفاده میکنن، بخاطر همین هم صداهای امبینت و پد شکل منحصر به فرد خودشون رو دارن که هیچ جای دیگه ای نشنیدید.

توصیه میکنم ویدیو های این گروه رو هم در یوتیوب ببینید که تاثیر خیلی بیشتری میزاره در انتقال احساسات در این موسیقی ها و تجربه جالبیه.
    مثلاً Reach for the Dead ویدیوش رو ببینید.

6- آهنگ Around The World In A Tea Daze از Shpongle و از آلبوم Tales of the Inexpressible

این آهنگ مال 14 سال میشه اما اگه همین الان هم شما به این آهنگ گوش بدید بسیار از لحاظ صدا و میکس قویه یعنی شما کافیه با آهنگ های دی جی های معروف در اون زمان مقایسه کنید ببینید چه شاهکاریه این کار توی میکس، استفاده از سازهای شرقی و غربی در کنار صدا سازی الکترونیکی منحصر به فرد و عالی و همینطور هنرنمایی راجا رام این آهنگ رو به یکی از مهم ترین آهنگ های موسیقی الکترونیکی تبدیل کرده .
    مشخصه که هیچ جایی سایمون سعی نکرده که کم کاری کنه و جزئیات زیادی توی تمام بخش های آهنگ قرار داده از پروسس و میکس کردن تک تک ساز ها تا درام نویسی پویا و در کنار همه این ها صدا سازی منحصر به فرد.
    Simon Posford کسیه که سبک منحصر به فرد خودش رو داره و یکی از بزرگان سبک سایکدلیکه که به گسترش و تغییر این سبک موسیقی خیلی کمک کرده .
    این آلبوم کلاً یکی از آلبوم هایه که به نظرم جدای از علاقه شما به هر سبکی باید براتون جالب باشه.

7- آهنگ Photosynthesis از گروه Carbon Based Life form از آلبوم world of sleepers

این گروه یکی از بهترین گروه های حال حاضر سیک امبینت هستش و کارهاشون بسیار عمیق و خاص هستش.
    این آهنگ یک فضای قنی و عمیق داره و پر از جزئیاته
    به نظرم این آلبوم دریچه ایه به دنیا از طریق موسیقی خاص کربن، یک دید خاص و عجیب به کل دنیا، کل هستی و همه جزئیاتش.
    در این آهنگ هم به خوبی عظمت و اسرار آمیز بودن جهان شنیده میشه .

8- آهنگ Evanescent از گروه Axiom of Choice و از آلبوم Unfolding یا به فارسی گشایش

یادم میاد اولین باری که این آهنگ رو گوش دادم توی قطار بودم و واقعاً حس غم انگیزی داشتم، توی فکر این بودم که بعداً چی میشه خیلی نگران آینده بودم و حسرت گذشته ای که از دست رفته رو میخوردم. توی اون حالت این آهنگ رو گوش دادم و تابحال انقدر یک آهنگ روی من تاثیر نگذاشته بود و شاید هم نخواهد گذاشت.

این کار یکی از زیبا ترین آهنگاییه که به گوشم خورده و با خوانندگی زیبای مامک خادم و آهنگ سازی رامین ترکیان تبدیل به یک شاهکار شده.
    شعر این کار از رباعیات خیام هستش و فلسفه ساخته شدن این آهنگ هم همین دو بیت شعر هستش
    پیش از من و تو لیل و نهاری بوده است
    گردنده فلک نیز بکاری بوده است
    هرجا که قدم نهی تو بر روی زمین
    آن مردمک چشم‌نگاری بوده است

معنی این شعر و این آهنگ اینه که عمر ما در برابر عمر جهان هیچ چیز نیست.
    قدر لحظات زندگی رو بدونید.

9- آهنگ porcelain از Moby از آلبوم Play

این آهنگ رو میشه یکی از عمیق ترین آهنگ ها دونست، یک ملودی بسیار ساده با صدا سازی گرم و خاص و منحصر به فرد
    فلسفه این آهنگ عشق هست عشقی که به یک نفر دارید ولی در عین خال میدونید شما نمیتونید با اون باشید.
    ریچارد همین حس رو ظاهراً به زنی که این آهنگ رو خونده داشته که مشخص هم نیست صدای کیه
    خود مابی هیچ وقت فکر نمیکرد این آهنگ معروف بشه و کارش رو متوسط میدونست ولی این آهنگ به یکی از بهترین های سبک چیل اوت و امبینت تبدیل میشه و در بسیاری از فیلمها و مستند ها مورد استفاده قرار میگیره
    آهنگ این موسیقی بسیار ساده هستش و کلاً از چهار تا آکورد تشکیل شده و همین سادگی هم به بهتر رساندن پیام موسیقی کمک میکنه.

10- آهنگ Mr. Handagote از Floex از موسیقی متن بازی Machinarium

خوب رسیدیم به آهنگی که بسیار من دوست میدارم چون دارای عناصر بسیار زیادی برای دوست داشته شدنه، آهنگ سازی بسیار خوب و قوی، صدا سازی عالی، اجرای عالی، ریتم و درام نویسی فوق العاده و شاید بشه گفت همه چیز توی این آهنگ درسته و همه نوع سلیقه ای رو پوشش میده.

Floex یا Tomáš Dvořák یک کلارینت نواز و آهنگ ساز اهل چک هستش که اطلاعات زیادی ازش توی نت نیست از آهنگاش مشخصه تحصیلات آکادمیک موسیقی داره

یادم میاد وقتی بازی ماچیناریوم رو ریختم از همون لحظه اول محو موسیقیش شدم و همینطور که جلو میرفتم توی بازی شاهکار های بیشتری رو میشنیدم تا حدی که تمام جاهایی که موسیقی منحصر به فرد داشت رو سیو کرده بودم و فقط لود میکردم و آهنگش رو گوش میدادم، این انتخاب فقط یکی از آهنگ های خوب این آلبوم زیباس توصیه میکنم حتماً این موسیقی متن رو دانلود کنید اگر نکردید چون تک تک آهنگاش فوق العادس.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط ABTN : 2015/07/06 در ساعت 02:26 PM

امضای ایشان

2. Top | #2

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    سردبیر مجله انجمن
    تشکر شده 7,810 بار در 1,034 ارسال
    Downtempo
    Francesco Berta
    درود
    خب اون BOC و CBL رو که شنیده بودم و دوستشونم ندارم (مخصوصاً اون که توش میگه درختا رو دارن قطع میکنن )
    اون آهنگی که از Axiom of Choice بود فوق العاده زیبا بود ، همینطور موسیقی متن ماشیناریوم که فوق العادس هم بازیش هم موسیقیش
    بقیه ی کارها هم که با سلیقه ی من جور نبود
    در کل ممنون
    زحمت کشیدی
    بازم ازین کارا بکن

9 کاربر زیر از Meh.T عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

3. Top | #3

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو نیمه فعال
    IDM
    Junkie XL
    نقل قول نوشته اصلی توسط Meh.T تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    درود
    خب اون BOC و CBL رو که شنیده بودم و دوستشونم ندارم (مخصوصاً اون که توش میگه درختا رو دارن قطع میکنن )
    اون آهنگی که از Axiom of Choice بود فوق العاده زیبا بود ، همینطور موسیقی متن ماشیناریوم که فوق العادس هم بازیش هم موسیقیش
    در کل ممنون
    زحمت کشیدی
    بازم ازین کارا بکن
    خواهش میکنم حتماً

یکم این سلیفت رو بهش انعطاف بده !
    باید تمرینات کششی انجام بدی سلیقت یکم کش بیاد!
    بعداً مجبور میشی بری کلینیک ترک سلیقه اونجا میبندنت به تخت 24 ساعته برات آهنگای افکس تویین پخش میکننا! حالا از ما گفتن بود!

6 کاربر زیر از ABTN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

4. Top | #4

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو
    تشکر شده 1,144 بار در 187 ارسال
    Downtempo
    Era
    نقل قول نوشته اصلی توسط ABTN تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Meh.T تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    درود
    در کل ممنون
    زحمت کشیدی
    بازم ازین کارا بکن
    خواهش میکنم حتماً

بعداً مجبور میشی بری کلینیک ترک سلیقه اونجا میبندنت به تخت 24 ساعته برات آهنگای افکس تویین پخش میکننا! حالا از ما گفتن بود!
    کار جالبی بود اورین و نه خسته!من بیشتر درگیر کاورام هنوز
    اتفاقا Meh.T سلیقه توپی داره بخصوص پارسال مهدی w3x یه سلکشن معرکه گذاشته بود که کار همین مهدیمون بود!

5 کاربر زیر از MEHRAN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #5

عنوان کاربر
    عضو نیمه فعال
    IDM
    Junkie XL
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRAN تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ABTN تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    درود
    در کل ممنون
    زحمت کشیدی
    بازم ازین کارا بکن
    خواهش میکنم حتماً

کار جالبی بود اورین و نه خسته!من بیشتر درگیر کاورام هنوز
    اتفاقا Meh.T سلیقه توپی داره بخصوص پارسال مهدی w3x یه سلکشن معرکه گذاشته بود که کار همین مهدیمون بود!
    شوخی میکنم اتفاقاً سلکشنش رو دارم و خیلی ارزشمنده برام

نظر من اینه که حتی اگه 10 نفر هم از یک آهنگی خوششون بیاد من باید بفهمم اون زیبایی کجاس و توضیحی براش پیدا کنم و بفهممش، دیگه چه برسه به کسایی که صدها طرفدار دارن

4 کاربر زیر از ABTN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

6. Top | #6

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    مدیر انجمن
    تشکر شده 10,742 بار در 1,372 ارسال
    Ambient
    E-mantra
    خیلی خوشم اومد به خصوص چند تا از کارایی که انتخاب کرده بودی دقیقا" کارایی بود که من باهاشون زندگی کردم . منظورم ترک های
    Photosynthesis , Popplagið , Mr. Handagote هستش...
    بقیه کارها هم جالب بود به خصوص کار axiom of choice که نشنیده بودم .
    ممنون بابت توضیحات و وقتی که گذاشتی

6 کاربر زیر از shinigamice عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان