کانال تلگرام انجمن
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26

موضوع: درخواست همکاری برای ساخت یک فیلم آموزشی

1. Top | #1

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو نیمه فعال
    تشکر شده 2,220 بار در 447 ارسال
    Trance
    A.R.D.I

Exclamation درخواست همکاری برای ساخت یک فیلم آموزشی

سلام. بدون معطلی میرم سر اصل مطلب. سالهاست که برای پیدا کردن یه فیلم آموزشی خوب راجع به میکس و مسترینگ کل نت رو زیر و رو میکنم. چندین گیگ فیلم دانلود کردم... صد تا فیلم آموزشی خریدم... از سایت های مختلف از آدمای مختلف... ولی هیچکدوم به دردم نخورده. چرا؟ چون کسی پیدا نمیشه که بیاد واقعا واسه پیشرفت من و امثال من فیلم تهیه کنه... اکثراً هدفشون یا مالیه یا معروف شدنه یا.... نصفه نیمه آموزش میدن...نمونه حرفای قشنگ یکی از سایت ها که ازش خرید داشتم :

Info آیا میدانید چرا وقتی مستر می کنید کارتان بی کیفیت می شود ؟
    آیا میدانید چرا وقتی مستر میکنید صدا از آهنگ بلندتر یا آرامتر است؟
    آیا میدانید چرا وقتی کار تمام شد کار زنده وبا کیفیت نیست؟
    از کسانی که این فیلمها را خریده اند بپرسیدکه در حال حاضر بصورت حرفه ای کار می کنند
    بهترین پکیج آموزشی میکس و مسترینگ در ایران
    توسط فارغ التحصیل معماری موسیقی
    از کالج ترینیتی لندن و مهندسی صدا از دانشگاه برکلی

هزینه ی خرید این سری فیلمها حتیبه 1/3 هزینه ی کلاسهای صدابرداریهم نمی رسد
    یکبار هزینه کنید اما یک عمر بصورت علمی و حرفه ای کسب درآمد نمایید.
    هزاران سئوال بی جوابکه با این فیلمها دیگر بی جواب نخواهد ماند.
    این فیلم های آموزشی برای اولین بار در ایران
    به زبان فارسی و با اجرا ی همزمان
    آموزش Master Designتوسط مربی مرکز آموزش صدابرداری تهران تولیدشده است . بطوری که پس از آموزش دیگر مشکلی نخواهید داشت
    بسیاری از دوستان بعلت عدم تسلط به زبان انگلیسیو یا کمبود آموزشبصورت فیلم و به زبان فارسی و یا هزینه های سرسام آور کلاسهای صدابرداری و یا دور بودن از آموزشگاه ها و اساتیدو یا به هر دلیل دیگری از این آموزش ها محرومند .
    دیگر نگران مسافت نباشید در هر کجا و هرشهری که باشید,این آموزش ها در دسترسشما خواهد بود.
    به ما اعتماد کنید پشیمان نمی شوید

خلاصه از این حرفا و از این تعریف کردنا زیاد دیدم ولی وقتی آموزششون رو که میخرم بدتر گیج و سردگم میشم. یعنی هر چی بیشتر میرم سراغش بیشتر گیر میفتم. فکر کنم خیلی های دیگه مثل من باشن که این مشکل رو دارن. اینجا همه با هم رفیقیم و خدارو شکر صمیمی ایم واسه همین گفتم بیام اینجا رک وروراست حرفمو بزنم.

حالا درخواست من از دوستان و اساتید و کاربلد ها:

تقاضا دارم کسی اگر میتونه یه فیلم آموزشی تهیه کنه از یکی از پروژه هاش در نرم افزار FL Studio (خدا رو شکر FL بازا هم کم نیستن) و نحوه ی میکس و مستر و اکولایز کردن صدا ها رو تو سبک الکترونیک ترجیحاً ترنس خودش توضیح بده و ما رو از این بدبختی نجات بده.

و پیشنهاد من:

اینه که از بچه های اینجا هر کسی که فکر میکنه واقعا به چنین آموزشی نیاز داره همگی جمع شیم یه مبلغی رو بذاریم روی هم و تقدیم کنیم به صاحب آموزش... من خودم شخصا اعلام میکنم هزینش هر چقدر باشه برام مهم نیست... فقط یه مرد پیدا شه این کارو بکنه... بخدا ثواب داره ... میخوام این لعنتی رو یاد بگیرم. آخه هر چقدرم ملودی سازی و تئوری خوب باشه تا تنظیم بلد نباشی هیچ فایده ای نداره... بعضی از دوستان کارای منو شنیدن دیگه میدونن چی میگم. به هر دری زدم تو این چند سال فایده نداشته... از دنبال کلاس گشتن تو مجتمع فنی تهران تا خرید فیلم و خوندن جزوه آموزشی و کلاس خصوصی و گشتن تو اینترنت و... گفتم شاید اینجا این موضوع و مطرح کنم شاید یکی بتونه کمکمون کنه... از خجالتش هم حسابی در میام. ببخشید که طولانی شد.

هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم...

30 کاربر زیر از Pourya عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

2. Top | #2

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    مدیر ارشد Psychedelic
    تشکر شده 35,944 بار در 6,353 ارسال
    Psychedelic
    Symbolic
    داداش مستر کار هرکسی نیست .. اوناییکه مستر میکنن مطمعن باش مهندسیه صدا خوندن .. حتی وقتی کارتو میسازی تموم میکنی اگه واقعا خودت حرفه ای باشی مسترش میکنی وگرنه باید بدی کسی که گوشهایه شفافی داشته باشه و بلد باشه .. مثلا تو سایترنس Domestic حرف اولو اخرو میزنه تو مسترینگ , از صدتا البوم هشتاد تاشو این مستر میکنه چون واقعا کارش اینه .. مستر کردن برخلافه بعضیها که فرض میکنن بالا و پایین بردن صداست اونطوری نیست .. میدونی چقد دنگوفنگ داره ؟ .. باید دوره شو بگذرونی وگرنه اینجوری نمیتونی نتیجه بگیری

16 کاربر زیر از Inner Sphere عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

3. Top | #3

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو نیمه فعال
    Trance
    A.R.D.I
    نقل قول نوشته اصلی توسط N.U.K.E تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    داداش مستر کار هرکسی نیست .. اوناییکه مستر میکنن مطمعن باش مهندسیه صدا خوندن .. حتی وقتی کارتو میسازی تموم میکنی اگه واقعا خودت حرفه ای باشی مسترش میکنی وگرنه باید بدی کسی که گوشهایه شفافی داشته باشه و بلد باشه .. مثلا تو سایترنس Domestic حرف اولو اخرو میزنه تو مسترینگ , از صدتا البوم هشتاد تاشو این مستر میکنه چون واقعا کارش اینه .. مستر کردن برخلافه بعضیها که فرض میکنن بالا و پایین بردن صداست اونطوری نیست .. میدونی چقد دنگوفنگ داره ؟ .. باید دوره شو بگذرونی وگرنه اینجوری نمیتونی نتیجه بگیری
    میدونم داش حمید من در اون حد حرفه ای منظورم نیست در حد آرتیست های معمولی ترنس که الان دارن کار میکنن منظورم هست... یعنی در حدی که لیبل بخاطر ضعف در میکس و بی کیفیت بودن صداها آهنگ و پس نزنه...

13 کاربر زیر از Pourya عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

4. Top | #4

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    مدیر ارشد Psychedelic
    تشکر شده 35,944 بار در 6,353 ارسال
    Psychedelic
    Symbolic
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pourya تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط N.U.K.E تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    میدونم داش حمید من در اون حد حرفه ای منظورم نیست در حد آرتیست های معمولی ترنس که الان دارن کار میکنن منظورم هست... یعنی در حدی که لیبل بخاطر ضعف در میکس و بی کیفیت بودن صداها آهنگ و پس نزنه...
    مخلصم .. تو اهنگسازی باید میکست خوب باشه .. این دوتا بحثشون از هم جداست اصلا .. مسترینگ کاره پایانیه که خیلی از ارتیستایه بزرگ هم میدن لیبل مسترینگ میکنه ولی میکس دیگه خلاقیته خوده سازندس .. لیبل پس نمیزنه داداش سازنده کارش درست باشه لیبل با شنیدنه اهنگ میفهمه چن مرده حلاجه .. نیازی به این نیست که حتما یه چیزه فوق العاده بفرستی واسشون

13 کاربر زیر از Inner Sphere عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

5. Top | #5

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    تشکر شده 45,691 بار در 4,852 ارسال
    Trance
    Gai Barone
    به نظر من مسترینگ مثل هنر نقاشی میمونه . شاید بتونی با کتاب و فیلم آموزشی و کلاس و ... نقاشی بکشی اما هیچ وقت یه نقاش برجسته نمیشی چون هنر نقاشی یه استعداد ذاتیه که با آموزش تقویت شده و هشتاد درصد کار تو اون ریزه کاری هایی هستش که تو هیچ کلاسی آموزش نمیدن و باید استعدادش رو داشته باشی تا بتونی" لبخند مونالیزا" بکشی . اون بالا همید هر چی که لازم بود رو گفت . اینم بگم که حتی آرتیست های خوب ایرانی هم بعضی هاشون تو مسترینگ مشکل دارن . به هر حال کار خوبیه اگه بخواین یه کار از خودتون با تجربیاتتون داشته باشین .

ممنون

13 کاربر زیر از vahid00742v عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

6. Top | #6

عنوان کاربر
    عضو نیمه فعال
    Trance
    A.R.D.I
    مرسی بچه ها... الان سوالی که برام پیش اومده اینه که میکس و چجوری یاد بگیرم؟ اصلا مسترینگ هیچی...

6 کاربر زیر از Pourya عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

7. Top | #7

عنوان کاربر
    هنرمند و کارشناس انجمن
    تشکر شده 2,821 بار در 404 ارسال
    Downtempo
    Hammock
    وحید نکته خیلی خوبی گفت و منم همیشه اینو گفتم که خیلیا قبول ندارن ولی مسترینگ علاوه بر اینکه علمه وسیعی داره و تجربه زیادی هم میخواد.باید ذاتی هم استعدادشو داشته باشی.یعنی سلیقه خوبی داشته باشی خیلی مهمه و درصده زیادیش اکتسابی نیست.میکس هم همینطور.تو میکسه یک موضوعه م وجود داره اینه که (صدای خوب استفاده کن)این خیلی خیلی مهمه خیلی.مثلا برای نمونه کارای shogun تو ترنس رو با دقت و ولوم بالا و با هدفون گوش بده.ببین صداها رو چه جور انتخاب میکنه.موزیکش چه صدایی وحشتناکی داره.علمشو داره.ولی مهمترین نکته اینه که سلیقه ای خیلی خوبی داره و استعداد ذاتی.
    در کنار سلیقه خوب و علم و استعداد.تجربه هم خیلی مهمه که هزینه زیادی هم داره.هزینش چند سال کاره مداومه و دیگه هیچ چاره و راهه دیگه ای نداره.باید خیلی موزیک بسازی.هر چی هم شخص اموزش ببینه و امکانات خفنی هم داشته باشه و نمیدونم مانیتور صدای فلان و حجم انبوهی وی اس تی و ار این موارد.تا چند سال کار و تلاشو ازمون و خطا رو طی نکنه به کیفیتی که خودشو حداقل راضی کنه نمیرسه.
    به جای دیدن این همه ویدئو اموزشی و سالها دنباله اموزشی باشی که معجزه کنه .موزیکه خوب گوش کن.با دقت گوش کن.موزیک زیاد بساز.راه میون بری وجود نداره متاسفانه.
    این موارد نظراته شخصیمه البته.

14 کاربر زیر از saleh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #8

عنوان کاربر
    ناظم ارشد
    تشکر شده 28,078 بار در 3,568 ارسال
    Trance
    Solid Stone
    آقا جان من اینقد به مسترینگ گیر ندین میکس رو خوب یاد بگیرین، رو کانال مستر یه لیمیتر بذارین باید کیفیتش 90 درصد کار یه آرتیست خوب باشه، بعد میفرستین واسه لیبل اون ده درصد رو واستون با مسترینگ درست میکنه. اگه نتونین به اون حد برسونین مشکل از میکستونه و با مستر هم حل نمیشه! واسه مستر علاوه بر اینکه باید تکنیکاشو بلد باشین و گوش حساسی داشته باشین باید سیستم صوتی و مانیتورینگ خوبی هم داشته باشین و اتاقتون هم از نظر آکوستیک خوب کار شده باشه
    - سمپل و سورس صدای با کیفیت استفاده کنید بدون اون میکستون تمیز در نمیاد
    - طراحی صدا رو یاد بگیرین چون بدون اون نمیتونین یه سورس صدای با کیفیت داشته باشین، حداقل subtractive synthesis رو باید با یه وی اس تی مثل sylenth1 بلد باشین
    - تو میکس تو هیچ مرحله ای زیاده روی نکنین، سعی کنین افکتی که میدین خیلی ملایم باشه
    - یه کار مشابه با کارتون پیدا کنید بندازین کنار پروژه تون که بتونین کارتونو باهاش مقایسه کنین

13 کاربر زیر از Omid عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

9. Top | #9

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو فعال
    تشکر شده 3,496 بار در 626 ارسال
    Trance
    Solarstone
    فکر خوبیه .این دوستی که تو مسابقه برنده شدن گزینه خوبیه
    دقیقا طاقت فرساست و احساس سردرگمی به آدم میده.
    من خودم بشخصه اینو در استفاده از saturator و Exciter ها پیدا کردم و همینطور Smiley بودن منحنی هارمونیک های کانال مستر.saturator ها مثل کمپرسور هستن.باهاشون level out یا بعبارتی لول ها رو یکسان میکنی و میتونی در مجموع لولِ نهایی صدا رو بالاتر ببری و loud تر بشه. همونطور که صالح گفت انتخاب صدای خوب خیلی مهم هست هیچ آموزشی نمیتونه اینو بهت بگه

من خودم از خروجی کارم راضی نیستم ولی بهرحال هر مطلب آموزشی رو استقبال میکنم.

11 کاربر زیر از MJR عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

10. Top | #10

عنوان کاربر
    عضو نیمه فعال
    Trance
    A.R.D.I
    واقعا آدم حال میکنه تو چنین انجمنی عضوِ... دم همتون گرم... خیلی چیزا فهمیدم... اما طراحی صدا و اکولایز کردن و افکت دادن یه سری فرمول هایی داره... درسته؟ میخوام بدونم این قواعد و فرمول هارو (مثلا محدوده ی فرکانس های پد یا بیس یا کیک کجا باید باشه) رو خودم به صورت تجربی باید یاد بگیرم؟ خش خش نکردن و بوم بوم نکردن صداهارو همه با تمرین یاد گرفتن ؟

7 کاربر زیر از Pourya عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین