کانال تلگرام انجمن
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: معرفی Soulseek بهترین نرم افزار P2P دانلود موسیقی

1. Top | #1

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    تشکر شده 14,079 بار در 1,846 ارسال
    Others
    Autechre

معرفی Soulseek بهترین نرم افزار P2P دانلود موسیقی

با عرض سلام خدمت کاربران عزیز

از اونجایی که خیلی از کاربران توی پیدا کردن موسیقی و لینک مشکل دارن تصمیم گرفتم که این نرم افزار رو معرفی کنم.

شما مجاز به دیدن تصاویر نیستید. با مدیر کل سایت در تماس باشید

اما Soulseek چیست ؟؟ Soulseek یک نرم افزار رایگان بدون تبلیغات, بدون spyware به اشتراک گذاری فایل موسیقی peer-to-peer و همینطور چت و کشف موسیقی هست.

سیستم کاری این نرم افزار به این صورت هست که شما ابتدا یک بوزر در داخل نرم افزار ساخته و وارد میشین سپس یک فولدر موسیقی خودتون رو با بقیه شبکه به اشتراک میگذارین(لازم نیست که آپلود کنید توضیح میدم در جلوتر) سپس میتونید اون چیزی رو که میخواین سرچ بزنین و از فایل های بقیه دانلود کنید. یک جوری شبیه تورنت هست با این تفاوت که به جای ترکر و کلاینت تورنت, شما از این نرم افزار و شبکه اش استفاده میکنید و همینطور فقط یک peer دارین یعنی فقط یک نفر فایل رو براتون آپلود میکنه و مثه تورنت چندین peer و سید دهنده نداریم !

و اما بریم سراغ نحوه استفاده از این نرم افزار :

ابتدا آخرین ورژن نرم افزار رو از سایت خودش با حجم 7 مگ دانلود کنید : تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

سپس نرم افزار رو نصب و اجرا کرده و بعد از اون از شما میخواد یک یوزر و پسورد برای خودتون بزنید و هرچیزی رو که میخواین وارد کنید.بعد از اون پیغامی میده به نام share a folder? و از شما میخواد که یک فولدر موسیقیتون (هرچی بزرگ تر باشه بهتره) رو به اشتراک بگذارید تا بتونید دانلود کنید پس yes رو میزنید و توی صفحه جدیدی که باز میشه select folder رو میزنید و فولدر رو انتخاب میکنید و سپس ok رو میزنید. بعد از اون فایلهای صوتی شما رو اسکن میکنه و توی شبکه قرار میده. میتونید فولدر رو بعدا هم تغییر بدید از توی تنظیمات.

تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

اکنون وارد نرم افزار شدین میبیند که 7 تا تب وجود داره : تب اول با نام transfers هست که فایل های دانلودی و آپلودی شما در این قسمته
    تب دوم با نام Room که مربوط به چت روم هست و علاقه مندای به هر سبک یک روم با نام اون سبک دارن که شما میتونید وارد شدین با بقیه چت کنید و پیشنهاد موسیقی بگیرید و یا حتی فایلی که دنبالش هستید رو اگه پیدا نکردید ازشون بخوایید تا براتون قرار بدن یا آپلود کنن.
    تب سوم و مهمترین تب مربوط به سرچ موسیقی هست.به این تب برید و توی قسمت manaul search اسم آرتیست به اضافه نام آلبوم رو بزنید سپس براتو نتیجه ها و فولدرها رو میاره که همینطور که پایین میبیند میتونید کیفیت موردنظرتون رو انتخاب کنید و روی اون فولدر یا ترک کلیک راست کرده و دانلود رو بزنید:

حالا اگه به تب ترانسفر و قسمت دانلود برید میبینید که اگه فرد آنلاین باشه دانلود شروع میشه.
    چهار تا تب باقیمانده هم از اسمش معلومه چی هست. و اما برای اینکه چیزی آپلود نکنیم وارد قسمت آپلود توی تب ترانسفر بشید و اون بالا گزینه finish uploads & quit رو بزنید و یا در پایین limit upload speed رو فعال کنید و روی سرعت صفر کیلو بایت بزارید :

و این هم معرفی و آموزش استفاده از این نرم افزار امیداورم استفاده کرده باشید و از این نرم افزار فوق العاده لذت برده باشید. این نرم افزار همیشه یکی از بهترین سورس های من برای پیدا کردن موسیقی که دنبالشم, هست و بعضی از چیزایی که نمیتونم جایی پیدا کنم اینجا موجود هست.

شاید چیزی که به درد ما بخوره و این نرم افزار کم داره queue قابل کنترل برای دانلود فایلها توی زمان دانلود شبانه هست که البته شاید وجود داره ولی من که هرچی گشتم پیدا نکردم. ولی میتونیم از این بخش درخواست بدیم برای اضافه شدن این قابلیت و اگه رای بالا داشته باشه اضافه میشه :
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

14 کاربر زیر از Mhvn عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

2. Top | #2

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو نیمه فعال
    تشکر شده 2,761 بار در 373 ارسال
    Ambient
    Hammock
    خیلی نرم افزار کاربردی هست من نزدیک یکساله ازش استفاده میکنم خیلی چیزا که هیچ جای نت پیدا نمیشد رو اینا پیدا کردم.

5 کاربر زیر از Reorder عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

3. Top | #3

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    تشکر شده 14,079 بار در 1,846 ارسال
    Others
    Autechre
    امروز یک چند تا دیگه از نرم افزار های p2p مربوط به موسیقی رو چک کردم :

limewire که پولی شده و رفت قاطی باقالی ها

napster هم که اولا بهترین بود و اینقدر ازش شکایت کردن تا اینم پولی شد

kazaa که پر از بد افزاره و یک spyware به حساب میاد

بهترینش همین soulseek هست خیالتون تخت

اینم یک مقایسه بین تمام نرم افزار های اشتراک فایل، فقط اونایی که توی نت ورکش نوشته Bittorrent ماله تورنت هست:

4 کاربر زیر از Mhvn عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان