کانال تلگرام انجمن
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: فرق سبک ترنس با هاوس؟؟؟

1. Top | #1

/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو جدید
    تشکر شده 8 بار در 4 ارسال
    Trance
    Dash Berlin

فرق سبک ترنس با هاوس؟؟؟

دوستان سلام

بالاخره عمده تفاوت بین ترنس و هاوس چیه ؟ ما که تو اکثر جاها خوندیم که تمپو هاشون فرق میکنه که بعید میدونم سرعت تو موزیک شامل سبک بشه
    یا این که ترنس خلسه اوره یا به اصطلاح ادم میبره فضا که باز اینم به اون شخصی که داره موزیکو گوش میده ربط داره
    و یا این که تو موزیک های ترنس ریورب بیشتره
    و...

ممنون میشم از دوستانی که اطلاعات بیشتری دارن تو این بحث شرکت کنن. ممنون

3 کاربر زیر از djborna عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

2. Top | #2

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    ناظم ارشد
    تشکر شده 28,077 بار در 3,568 ارسال
    Trance
    Solid Stone
    نقل قول نوشته اصلی توسط djborna تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    دوستان سلام

بالاخره عمده تفاوت بین ترنس و هاوس چیه ؟ ما که تو اکثر جاها خوندیم که تمپو هاشون فرق میکنه که بعید میدونم سرعت تو موزیک شامل سبک بشه
    یا این که ترنس خلسه اوره یا به اصطلاح ادم میبره فضا که باز اینم به اون شخصی که داره موزیکو گوش میده ربط داره
    و یا این که تو موزیک های ترنس ریورب بیشتره
    و...

ممنون میشم از دوستانی که اطلاعات بیشتری دارن تو این بحث شرکت کنن. ممنون
    این دو تا سبک خیلی به هم نزدیک بودن و الان هم بیشتر نزدیک شدن، بعضی از کارا رو سخت میشه تشخیص داد، این سختی بیشتر تو تشخیص پرگرسیو هاوس یا ترنس بودنه، زیر شاخه های دیگشون ویژگی هایی دارن که راحت میشه تشخیصشون داد، مثلا یه آهنگ آپلیفتینگ ترنس رو هیچ وقت نمیشه با هاوس اشتباه گرفت یا دیپ هاوس رو با ترنس. بهترین راه تشخیصش همون تمپو هست، زیر 128 میشه هاوس و بالای 128 ترنس، خود 128 هم میتونه جفتش باشه. هاوس به پاپ نزدیک تره، ملودی هاش کوتاه ترن معمولا، معمولا در حد 2 یا 4 bar و سریع تر تو ذهن میمونه؛ درصورتی که ترنس معمولا4، 8 یا 16 باره و تغییرات توش بیشتره.
    چند تا مثال میزنم که بیشتر آشنا شی:

آپلیفتینگ ترنس: (ترنس با تمپوی بالا، معمولا 138 به هیچ وجه نمیشه با هاوس اشتباه گرفتش!)

Ferry Tayle - Trapeze (Daniel Kandi's Emotional Remix)

پروگرسیو ترنس: (تمپوی بین 128 تا 134، ملودی های طولانی تر و فضای خاص تزنس!)

130-132 bpm

Ron Hagen & Al Exander - Last Minute

باز هم پروگرسیو ترنس، 128 bpm ولی میتونی ببینی چقد ملودیکه

The Blizzard - Piercing The Fog

پروگرسیو هاوس: تمپو 128 و پایین تر، تکرار تو ملودیش بیشتره، راحت تر میشه باهاش ارتباط برقرار کرد و عامه پسند تره:

Pryda - Axis
    Deadmau5 - Not Exactly

الکتروهاوس: صداهای لید و بیس تیز تر

Deadmau5 - Ghosts 'N' Stuff
    Zedd - Shave It Up

دیپ هاوس: تمپوی حدود 120 و الگوی خیلی خاص بیس لاین

Disclosure - My Intention Is War

پاپ هاوس

Axwell - I Found U

اینایی که گفتم خیلی راحت میتونی تشخیصشون بدی، ولی بعضی از کارها به دلیل نزدیکیشون به هر دو، هم ترنس در نظر میگیرن هم هاوس! بستگی به سابقه ی آرتیست داره که ترنس کار کرده باشه یا هاوس! یا خودش چی مشخص کرده باشه!
    مثلا این دو تا رو مقایسه کن:

Porter Robinson - Language (هاوس شناخته میشه چون آرتیستش هاوسی بوده!)

Gabriel & Dresden feat Betsie Larkin - Play it Back (Maor Levi Remix) ترنس تگ میخوره چون آرتیستش ترنس میساخته!

یا
    Dan & Sam - Breaking The Illusion
    Relaunch - Far Away

آرتیست دوست داشته باشه تگ ترنس یا هاوس میزنه! بعضیا پرگرسیو ترنس حسابش میکنن (مثلا من) بعضیا پروگرسیو هاوس!
    واسه پیدا کردن آهنگ ها هم میتونی از این سایت استفاده کنی
    myfreemp3.cc

23 کاربر زیر از Omid عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

3. Top | #3

/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو جدید
    Trance
    Dash Berlin
    واقعا ممنونم امید جان

اما من بعضی جاها حتی تو یه سری از نرم افزارایه اهنگ سازی مثل ونجنس دیدم که حتی موزیک ترنس رو رو تمپوی 124 زدن؟؟

ولی در کل منم باهات موافقم که سخت میشه تشخیص داد و خود خواننده گاهی اوقات تعیید کنندست من که خودم بیشتر از روی خود هنرمند تشخیص میدم که سبکشون چیه .

بابت سایتی هم که معرفی کردی ممنونم

- - - - - پست ادغام شده- - - - -

راستی تو وکال ترنس هم همین موضوع تمپو که میگی صدق میکنه؟ جون احساس میکنم بعضی از کارای atb و dash berlin گاهی اوقات خیلی نزدیک میشه به هاوس ؟؟

4. Top | #4

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    ناظم ارشد
    تشکر شده 28,077 بار در 3,568 ارسال
    Trance
    Solid Stone
    نقل قول نوشته اصلی توسط djborna تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    واقعا ممنونم امید جان

اما من بعضی جاها حتی تو یه سری از نرم افزارایه اهنگ سازی مثل ونجنس دیدم که حتی موزیک ترنس رو رو تمپوی 124 زدن؟؟

ولی در کل منم باهات موافقم که سخت میشه تشخیص داد و خود خواننده گاهی اوقات تعیید کنندست من که خودم بیشتر از روی خود هنرمند تشخیص میدم که سبکشون چیه .

بابت سایتی هم که معرفی کردی ممنونم

- - - - - پست ادغام شده- - - - -

راستی تو وکال ترنس هم همین موضوع تمپو که میگی صدق میکنه؟ جون احساس میکنم بعضی از کارای atb و dash berlin گاهی اوقات خیلی نزدیک میشه به هاوس ؟؟
    اون چیزی که راجع به تمپو نوشتم یه چیز کلیه که واسه اکثر کارها صدق میکنه ولی یه کار با تمپوی 124 هم میتونه ترنس حساب بشه، کارای کسایی مثل atb هم ترکیبی از ترنس و دنس و هاوس و پاپ هستن، میشه بعضی کاراشو هاوس حساب کرد

6 کاربر زیر از Omid عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

5. Top | #5

عنوان کاربر
    عضو جدید
    Trance
    Dash Berlin
    ممنون بابت پاسخ های خوبت

ولی کماکان من درگیره این موضوع هستم حتی گاهی اوقات موزیکایی که میسازم رو نمیدونم ترنس حساب کنم یا هاوس

6. Top | #6

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    تشکر شده 15,960 بار در 1,646 ارسال
    Others
    Solarstone
    ممنون بابت پاسخ های خوبت

ولی کماکان من درگیره این موضوع هستم حتی گاهی اوقات موزیکایی که میسازم رو نمیدونم ترنس حساب کنم یا هاوس
    به این دلیل هست که اخیرا موسیقی پروگرسیو ترنس بــا هوس تلفیق شده که بهش میگن "تراوس" (Trouse)

از نظرم من خیلی راحت میشه تشخیض داد چون وقتی یک اهنگ اگر واقعا ترنس باشه : در مرحله اول موزیکی پر احساس همراه با تپموی بالا تر هستش ... کاملا میشه از جنس صداها متوجه شد و اینکه این نوع موزیک رو میتونی هم داخله خونه گوش بدی هم بیرونه خونه ، ولی حالا هوس : موزیکه که فاقد هر نوع احساسی هست ، تمپوی پایین تر ، نوع صداها عموما برای دیسکو و کلاب ها ساخته میشه...
    ولی وقتی کلمه پروگرسیو پشته کلمه ترنس یا هاوس قرار میگیره ، تبدیل به مویکه فوق احساسی میشه که خیلی کمتر در کلاب ها پلی میشه که تمپوشون بین 126-130 هستش. امید زحمتشو کشیده آهنگ براتون مثال زده حالا اگه بخوای فرق موزیکه پروگرسیو هوس رو بدونی این یه نمونه موزیکه پروگرسیو ترنس : Luigi Lusini - Kiunguja و اینم یه پروگرسیو هاوس Shingo Nakamura - Depict .

6 کاربر زیر از w3x عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

7. Top | #7

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    تشکر شده 45,690 بار در 4,852 ارسال
    Trance
    Gai Barone
    ممنون بابت پاسخ های خوبت

تشخیص ترنس از هاوس علاوه بر اینایی که امید زحمتش رو کشید گفت معمولا از روی تجربه شناخته میشن .
    اگه به مدت زیادی سبک الکترونیک گوش کنی ناخودآگاه بعد از شنیدن یه موزیک میتونی تشخیص بدی که این هاوس هستش یا ترنس چون عناصر و آلمان هایی که تو این سبک ها استفاده میشن تفاوت محسوسی با هم دارن .
    ممنون

8 کاربر زیر از vahid00742v عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

8. Top | #8

عنوان کاربر
    عضو جدید
    Trance
    Dash Berlin
    ممنون دوستان

با w3x که میگه تراوس موافقم منم فکر میکنم که جدیدن بیشتر به این استایل نزدیک شدن خیلی ها
    از تمام دوستانی که کمک کردن تو این بحث واقعا ممنونم(omid,تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. ,تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

ولی گاهی اوقات تشخیصشون واقعا سخت میشه مگر به قول امید خود اهنگساز تگ ترنس یا هاوس زده باشه که قابل تشخیصه بشه، البته شاید من اینطور فکر میکنم

3 کاربر زیر از djborna عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.