کانال تلگرام انجمن
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18

موضوع: آشنایی با گروه های راک و متال ایرانی

1. Top | #1

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    تشکر شده 4,310 بار در 1,213 ارسال
    Trance
    ATB

آشنایی با گروه های راک و متال ایرانی

تو این تاپیک میخوایم با گروه های راک و متال ایرونی بیشتر اشنا بشیم.

4 کاربر زیر از imanrock عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

2. Top | #2

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    Trance
    ATB
    Barahoot
    تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. در تماس باشید

برهوت بند دو نفره اي هست كه اعضاي اون رو فرزاد اجري و مصطفي ميرزاده تشكيل داده سبك اين گروه هوي متال هست.
    برهوت ، مکانی طبیعی نیست که در مناطق گرم ( یا کوهستانی حتا ) ، از جایی که شهر و مدنیت ، پایان می پذیرد ، آغاز می شود ؛ برهوت ، هیولای به ظاهر مهربانی است که شهر را بلعیده است با تمامی شهروندان آشفته اش ، با تمامی دستگاه های مسلط اش . برهوت ، بیابانی است که تو ، تنها ، و تنها "چیز"ی هستی که به سطحِ مسطح اما وهم انگیز آن پرتاب شده ای ؛ نقطه ای که انسان با خویش وارد هم اندیشی می شود ؛ خیابان یک طرفه و مطلقی که بیابان را بازتولید کرده است ؛ تنهایی مفرط و ناامیدی ناب را ... برهوت ، موقعیت تاریخی ای است که "من" ، دچار "بی تویی/بی مخاطبی" می شود و هیچ مکالمه واقعی ای درنمی گیرد ، ما فقط از کنار هم چونان اشباحی روان پریده ، چنان بی گفتگو می گذریم/گذرانده می شویم که گویی از کنار تیر برق گذشته ایم .

این شهر ، برهوتی است بزک کرده و فریبنده . و شاید ، اصلا ، برهوت در درون ماست . درونی خالی شده از هر میلِ به شدن . و چنین است که برهوت تمدید می شود ...

برهوت یک پروژه ی در فرایند است ؛ زاییده یک تصادفِ مقدس و درحالِ شدنِ مداوم . پروژه ای که به قلمروِ از پیش تعیین شده ای تن نمی سپارد . و بدین ترتیب به ذات شونده ی حیات می پیوندد ... موسیقی ای که با موتور احساسِ اندیشیده ، قلمروهای بالقوه ی صدا و اندیشه را کشف و افشا می کند . مکالمه ای بین ما و هستی . گروهی ( فعلا ) دو نفره که می دانند هر چیزی صدایی دارد ؛ حتا سکوتی که در همهمه ساکنان برهوتِ شهر ، جاری است…

2 کاربر زیر از imanrock عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

• Top | #3

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    Trance
    ATB
    پرديس ثابتي

پرديس ثابتي، زيست‌شناس ايراني‌تبار آمريکايي و ساکن ماساچوست، با پژوهش‌هايي در زمينه چگونگي تکامل ژنوم انساني شناخته شده است.نام اين دانشمند جوان در بهار سال جاري در جوامع علمي و در محافل خبري دنيا به عنوان يکي از نوابغ جوان بازتاب يافت.خانم ثابتي در کارهاي هنري نيز فعاليت دارد و در حاشيه‌هاي کارهاي علمي خود به خوانندگي نيز مي‌پردازد.پرديس ثابتي خوانندگي يک گروه راک، Thousand days به نام هزار روز
    را بر عهده دارد که تاکنون از اين گروه سه آلبوم منتشر شده است
    پرديس ثابتي در سال 1353 در تهران زاده شده است. او از دو سالگي به همراه خانواده‌اش به آمريکا مهاجرت کرد و در آنجا ساکن شد.
    وي دوره ليسانس را در «مؤسسه تکنولوژي ماساچوست»، ام.آي.تي، سپري کرد و پس از آن تحصيلات عالي خود را در دانشگاه آکسفورد ادامه داد.پرديس ثابتي تحصيلات خود را در دانشگاه هاروارد آمريکا نيز با نتيجه‌اي شگفت‌انگيز به پايان رساند:
    او سومين زن در طول تاريخ اين دانشگاه بود که با معدل 100 و مدارج کامل فارغ‌التحصيل شد

شبکه تلويزيوني سي.ان.ان از پرديس ثابتي به عنوان «يکي از هشت نابغه عصر نوين» ياد کرده‌اند.

تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

• پاسخ با نقل قول پاسخ با نقل قول

• Top | #4

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    Trance
    ATB
    فرزاد آجری

Farzad Ajori was born in 5 Dec 1982. He began t learn music near the master "Farhang Moshtagh" in Tehran.
    He profited from Mr Moshtaghi's experience for some years and then he continued his work alone.

He started to practice seriously and gained some skills in playing and recording.

then he started to compose his own music by computer programs and softwares and recorded some instrumental albums based on improvisation.

his songs are in different style like: space rock, pro rock, heavy metal and progressive metal.

مصاحبه با فرزاد آجري
    m : فرزاد جان بحث رو از اينجا شروع مي کنيم ، که چطوري به موسيقي علاقه مند شدي؟
    فكر مي كنم همه به موسيقي علاقه مند هستن...،اما يك جايي آدم احساس مي كنه كه اوضاع داره جدي تر مي شه و مي ره طرفش. تو آثاري كه ميشنيدم هميشه صداي گيتارالكتريك منو به خودش جلب ميكرد.

m : و از چه زماني به سمت موسيقي اومدي...
    در دوران خدمت سربازي در تهران يادگيري موسيقي رو شروع كردم ، اون زمان خيلي سختي كشيدم تا يه استاد خوب پيدا كردم. پس از اتمام دوره سربازي ، به خاطر هدفي كه داشتم با خريد لوازم ضروري يك استوديوي خانگي به شهر خودم برگشتم.

m : و چرا سبک هاي راک و متال رو انتخاب کردي؟
    من سبك راك و متال رو انتخاب نكردم ، يك ميل دروني منو به اين سمت كشوند، من فقط موزيك ساختم يعني هرچيزي كه از درونم ساطع ميشد ، كه بعدا شدن راك و متال.

m : آثار تو آميزه اي از سبک هاي راک مدرن ، اسپيس راک ، هوي متال و پرگرسيو متال هست. مي خوام بدونم که اين سبک ها رو بصورت تلفيقي کار مي کني يا اينکه جدا جدا و در آثار جدا گانه؟
    گاهي تلفيق ميشن گاهي هم جدا جدا هستند . هيچوقت در قيد و بند يك سبك خاص نبودم ، از اول چيزي رو تعيين نميکنم ، اين خود آهنگه كه مشخص ميكنه چي بشه.

m : خيلي از موزيسين ها وقتي تازه شروع به کار مي کنن دست به کاور کردن و بازسازي آثار مشهور و معروف موزيسين هاي پيشين مي زنن ، "فرزاد آجري" هم زماني که تازه شروع به کار کرد ، اين کار رو انجام داد؟
    با كاور كردن موزيك رو ياد نگرفتم ، هميشه دوست داشتم موزيك خودم رو بسازم بنابراين هرچيزي رو كه به ذهنم ميرسيد ثبت ميكردم و روش كار ميكردم حتي زمانيكه تازه گيتار دست گرفته بودم. کلا دو اهنگ از جوساترياني کاور کردم که اونهم شايد بخاطر علاقه ام به اين موزيسين بود ، يعني شريك شدن در لذت با كسي كه علاقه مندي بهش.

m : اولين آلبومي که بصورت رسمي منتشر کردي آلبوم زمان ايکس بود. در مورد اين آلبوم و خصوصياتش توضيح بده لطفا؟
    آلبوم X Time همه از آهنگ هايي بودن كه من سالها پيش ساخته بودم سه سال روي آهنگ ها كار كردم تا شدند X Time البته مجبور بودم در كنار آهنگ سازي و نوازندگي خيلي كارها بكنم تا آلبوم خوب در بياد و اين خيلي زمان منو گرفت. علاوه بر اينكه خودم تك تك سازها رو اجرا كردم براي طبيعي بودن درامز خيلي كار كردم و صدا ها رو دستكاري كردم تا اوني رو كه ميخواستم شنيدم . ضبط كارها هم از همه مهمتر بود ، حدودا هر ماه تمام كارهام رو ضبط ميكردم و هر بار بهتر از دفعه قبل مي شد . خيلي روي اين پروژه وقت گذاشتم مخصوصا توي شهري بودم كه نه ميتونستم از كسي كمك بگيرم و نه استوديويي بود كه بتونم اونجا ضبط كنم ، خودم بودم و يه اتاق كوچك كه همه کارها بايد اونجا انجام ميشدن .
    m : اشعار و ترانه های این دو قطعه از چه کسانی هست؟
    شاعر شايد بشه گفت كه از خود شعر مهم تره، ترجيحا شاعراني كه هنري رو خلق كردن به مفهوم واقعي كلمه... نه تفريح و زبان بازي. بيشتر شعر ها از شاعران نو پرداز مثل "فروغ فرخزاد" ، "فريدون مشيري" و ... هستند . شعر آهنگ "اندوه پرست" متعلق به "فروغ فرخ زاد" و شعرِ "بي ستاره مرد" از "نادر نادر پور" ميباشد .

m : فرزاد جان در مورد سازهای موسیقی ای که تخصص در نواختنشون داری برامون بگو؟
    سازهاي تخصصي من گیتارالكتريك ، آکوستيك و باس هستن ولي بصورت غير تخصصي كيبورد هم ميزنم .

m : چند سال هست که گیتار می زنی؟
    حدود 8 ساله كه بطور نامنظم گيتار ميزنم

m: تنظیم های آلبوم ها رو هم خودت انجام میدی؟ همزمان با ساخت ملودی نحوه تنظیم را در ذهن میاری؟
    تنظيم آهنگ ها رو هم خودم انجام ميدم ، در واقع تمام كارهاي يك آلبوم رو خودم انجام ميدم . بيشتر وقت ها همزمان با ساخت ملودي تنظيمش هم به ذهنم ميرسه.

m : به عنوان نوازنده با گروه های دیگه هم همکاری داشتی؟
    پيشنهاد همكاري زياد داشتم ولي چون ساكن شهرستان بودم ميسر نشد. بهتره اسم نبرم.

m : در جشنواره Tehran Avenue هم شرکت کردی. از این جشنواره بگو...
    جشنواره خیلی مفیدی بود . براي جشنواره "تهران اونيو" يكي از تراك هاي آلبوم "زمان ايكس" رو انتخاب كردم ولي چون وقت كمي رو براي فرستادن آهنگ داشتم بدون تمرين و بدون اينكه روي اهنگ كار كنم به سرعت ضبط كردم و فرستام در صورتيكه خيلي بهتر از اون هم ميشد آهنگ رو اجرا و ضبط كرد.

m: کارهات رو بصورت اینترنتی یا زیرزمینی منتشر می کنی و با توجه به اینکه آلبوم زمان ایکس بدون وکال و بصورت instrumental هست فکر نمی کنی می تونستی براش مجوز بگیری یا اصولا دوست داری زیرزمینی کار کنی؟
    موسيقي راك در ايران كلا يعني مشكل ! چه بي كلام چه باكلام . البته براي گرفتن مجوز آلبوم X Time اقدام كردم ولي جوابي نگرفتم . دوست دارم كارهاي بيكلام خودم رو اینترنتي منتشر كنم ، فقط براي "پروژه برهوت" و "گروه يونيوكال" براي مجوز اقدام خواهم كرد.

m : به نظرت موسیقی بی کلام چرا مورد توجه مردم نیست؟
    سوال خيلي خوبيه . موسيقي بي كلام روحيه خاصي رو مي طلبه كه اون روحيه تو كمتر كسي پيدا ميشه . پنج يا شش سال پيش زمانيكه توي اتاقم گيتار ميزدم و ضبط ميكردم حتي يه گيتارالكتريك هم تو شهرمون نبود! همیشه نگاه عجیبی به موسیقی من داشتند. اصلا نمي دونستند راك چي هست چه برسه به اينكه متال گوش كنن ! همه كارهاي آلبوم رو مجبور بودم خودم انجام بدم، حتی طراحی وب ، حتی ترجمه بیوگرافی خودم به انگلیسی ، چون هرچی گشتم یه نفر پیدا نکردم که بیوگرافی منو خوب ترجمه کنه ! ولي الان وضع خيلي فرق ميكنه، خيلي ها كنارم هستن .

m: وقتی یک آلبوم بی کلام کار می کنی مسلما محدودیت زبانی رو رد کردی. از این نظر آلبوم بی کلام زمان ایکس علاوه بر ایرانیان و در خارج از مرزهای ایران هم طرفدارانی پیدا کرد؟
    بله , در خارج هم طرفدارانی دارم که پیگیر هستند.

m : کنسرت هم داشتی؟
    تا بحال كنسرتي نداشتم اما به محض آماده شدن آلبوم برهوت يا يونيوكال كنسرتي خواهيم داشت .

m : احساسات خودت رو چطوری در موسیقی بدون کلام پیاده می کنی؟
    در بهترين و بد ترين لحظات زندگي به موسيقي پناه ميبرم مخصوصا الان كه شايد اغراق نباشه بگم به اميد موسيقي زنده ام.

m : در پایان اگر نکته و کلامی که لازم می بینی ذکر کنی...
    شايد بخاطر ذات زيرزميني اين سبك هست كه اين حس همدلي و هم نوعي (از نوع موسيقيايي)بين رفقا ديده مي شه. ازشما و تمام كساني كه براي موسيقي راك و متال ايران زحمت ميكشن سپاسگذارم...

• Top | #5

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    Trance
    ATB
    Noghroch

سبك:
    Ambiant Dark
    تشكيل شده در سال 2006 در تهران ايران
    اعضاي گروه:

Erf : All instruments

آلبوم ها:
    The Eternal Light (Démo - 2007)

1. Falsafeye Marg(Intro-PK Cover)
    2. Hamishe dar Roya
    3. Faramoosh Shode(Forgotten Childhood)
    4. Dast Nayaftani
    5. Ghadam Gah
    6. Khakestari e Zibaye Man

Birds Heaven (CD - 2009)

1. Parandegan (Crowd Of The Birds)
    2. Padeshahie Roya (Empire of Dream)
    3. Faramoosh Shode (Part 2)
    4. Noghroch (Light Creator)
    5. Ba Khaterati Makhdoosh (With Memories Fully Destorted)
    6. Rah (Path)
    7. Barahoote Maghzhaye Afsorde (Desert of Depressed Minds)
    8. Rooz (Day)
    9. Che Sard Bood...
    10. Avaze Darya ( The Chant Of The Sea)
    11. Naghshe Baran(The Rain Paint)
    12. At Last We Found You Heaven (Outro)

• Top | #6

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    Trance
    ATB
    Mute Agency

فضای اهنگ سازی گروه نشان دهنده واقعیات شرایط اجتماعی و شرایط زندگی است که اعضا در اون بزرگ شدن اولین اهنگ گروه ترانه دلزدگی بود که علیه جنگ ساخته شده و به نوعی بیان تمام نفرت خود از جنگ بود گروه با استفاده از تجارب خود سعی میکنن خودشونو به عنوان جووونایی که تو ایران زندگی میکنن در سطح بالاتر صدای خودشونو به عنوان یک روح شرقی مطرح کنن و به موفقیت بیشتری دست یابند.

• Top | #7

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    Trance
    ATB
    Achromatic

گروه Achromatic درسال 2007 در سبک آلترناتیو متال در تهران( ایران) شکل گرفت . گروه متشکل از
    میلاد خسروی (خواننده) ، Jack Hazy Turner (گیتاریست) ، Sam Solino (باس) و خاش (درامز) در حال حاضر گروه مشغول ضبط و تولید اولین آلبوم خود است و به بیان اعضاء گروه پیشرفت خوبیم در این زمینه داشتن گروه از بدو شکل گیری دچار تغییراتی نیز گشته است بخصوص در guitar players خود. در سال 2008 یک دمو منتشر کردن به نام دروغ و به دنبال ضبط اولین ep خود هستند.

• Top | #8

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    Trance
    ATB
    علی خلیل زاده سرپرست گروه راک "نهان"

-Ali khalilzadeh (november 13,1979)
    -Started to learn guitar in 1994
    -In 1995 started to play rock music as he bought his first electric guitar (hufner)
    -1998 joind to "Sound of silence" rock band as composer ,electric guitar player and back vocals.
    -"Sound of silence" had more than 35 concerts, mostly in universities during 4 years of its activity.
    -In 2002 he left the band .
    -2002 -2007 ,5 years out of any music activities.
    -2007 he started to writing new songs for his solo career.
    -In september2008 he started "NAHAN"music project.
    -Recording procces was between december 2009 and february 2010 in tehran at the signal studio.
    -He named the album "Ey Kash" (O would) which is a 16 track conceptual rock album.
    -All the songs ,arrangements,guitars ,vocals and backing vocals are by "Ali khalilzadeh".
    -The album gonna release in 2010 worldwide.
    -"Ali khalilzadeh" is now plannig to tour "Ey kash" and have some live gigs in 2011.

برای بیان تجربه‌های یکی ازهزاران "بیست و چهارساعته" های زندگی، هر آدمی میتونه یه راه رو بره (و البته نره!) ویه جوری این شبانه روزهاش رو تفسیر کنه...
    زندگی برای شهرنشین‌ها و اون‌هایی که تو نقطه‌ی عجیبی از جهان به نام “تهران” ساکنند و مجبورند به ادامه‌ی حیات تو این وادی بی درو پیکر، که مملو از شلوغی و استرس و بی‌خوابیه... پر از دردهای زندگی شهریه. از بیکاری و نداشتن آینده و دلخوشی... خالی از رویاهای کودکی ...تکرار مکرروار کاش‌ها و کاشکی‌ها که برای فرار از اون‌ها همصحبتی با یک همحس، شاید بهترین راه باشه و مکانش چه بهتر که توی یکی از همین کافه‌های نوستالوژی‌زای! دور و برخودمون. جایی برای متورم و قلمبه شدن اشک‌های شوق و رشک‌های “بی و باذوق”...! درد دل با کافه‌چی ودیوارهای پراز پوسترهای روشنفکرانه ! (و شاید کج‌فکرانه!) ... کشیدن سیگار وحبس کردن دودی که سقف کافه ،یک عمر شریک مشتری‌هاشه.
    اولین آلبوم سولوی علی خلیلزاده (نمی‌دونم چرا آلبوم “ای کاش”، با نام گروه “نهان” لیبل شده!) تو یه همچین حال وهواییه، چند ماهی هست که متولد شده و انصافن یکی از بهترین آلبوم‌های آلترناتیو سال‌های اخیر این مملکته...
    ای کاش،از " 6:13AM شروع میشه با زنگ آلارم ساعت رومیزی‌ای که تمام سکوت شب رو بهم زده ،باد دود ماشین‌ها از خیابون‌های شلوغ رد میشه و به زمزمه‌ی، سردردها و بودن- نبودن های و بیکاری،از آینه‌ها رد می‌شه و به کافه‌نشینی می‌رسه.
    علی کوچولویی که هست و می‌خواد نبودن رو تجربه کنه شاید با برنداشتن گوشی تلفن خونه‌ش.(!)
    دلش می‌گیره، بغض می‌کنه، شاکی می‌شه، غُر می‌زنه، تو آینه نگاه می‌کنه و صدای قطار در میاره و با غم و دردهای خودش، خوابش می‌بره و...صبح فردا، خواب می‌مونه و با “یک ساعت و دو دقیقه ”تاخیر از خواب می‌پره ... اعصابش خُرد می‌شه و ساعتش رو، زیر پاش له می‌کنه و از ته دل می‌خنده...
    حالا می‌شه فهمید که علی کوچولو، دیگه کوچیک نیست...

• Top | #9

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    Trance
    ATB
    گفتگو با علی خلیل زاده سرپرست گروه راک "نهان" به مناسبت اولین سالگرد انتشار آلبوم "ای کاش" به همراه لینک دانلود آلبوم

علی جان یک سال از انتشار آلبوم "ای کاش" از گروهت "نهان" میگذره، از سالی که گذشت بگو

بله 10 آبان سال 89 "ای کاش" رو منتشر کردم و فید بک های خیلی خوبی گرفتم . دو تا ویدئو از قطعات "دود دود" و "علی کوچولو" هم منتشر شد و کلا همه چیز خیلی خوب پیش میره!

میدونم که برای اولین سالگرد انتشار آلبوم "ای کاش" برنامه ویژه ای دارد. برامون توضیح بده

بله ، خب اول از همه می خوام از تمامی دوستانی که آلبوم رو بصورت ارجینال خریداری کردند تشکر ویژه کنم .اما مدتیه که متوجه شدم متاسفانه بعضی ازقطعات آلبوم تو اینترنت برای دانلود گذاشته شده ، و خب میدونی که آلبوم "ای کاش" یک آلبوم داستانیه و تمامی قطعاتش به هم پیوسته و مرتبطند.

تصمیم گرفتیم به مناسبت اولین سالگرد انتشار آلبوم ، اون رو بصورت کامل برای دانلود روی سایت گروه قرار بدیم تا کلیت آلبوم حفظ بشه. البته همچنان دوستانی که مایلند در داخل یا خارج از ایران اصل سی دی رو با کیفیت بالا داشته باشند میتونن از طریق وبسایت گروه سفارش بدن

همچنین یه ویدئو جدید بزودی منتشر میشه که مربوط به قطعه "ای کاش".

برنامه بعدی "نهان"چیه؟ آلبوم جدیدی تو راه خواهد بود و آیا مثل آلبوم "ای کاش" داستانی و به هم پیوسته س؟

خب من الان متریال برای دو سه تا آلبوم دارم! اما بله مشغول کار روی آلبوم دوم "نهان"هستم که پاییز سال آینده منتشر بشه و همونطور که گفتی اون هم مثل "ای کاش" داستانی و پیوسته س. الان دارم روی جزئیات داستان کار میکنم تا آخر سال برای ضبط آماده خواهیم بود.

صحبت پایانی؟

سپاس فراوان از تمامی دوستانی که "نهان"رو حمایت میکنند.

لینک دانلود آلبوم"ای کاش" از "نهان"

وبسایت "نهان"

صفحه فیسبوک "نهان"

کانال "نهان"در یوتیوب

• Top | #10

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    Trance
    ATB
    Gazolin

Ali: Guitars, Piano, Vocals
    Andre: Drums
    TimB: Bass, Guitars
    Fellow musicians Ali & Andre formed Gazolin in 2001 At Morley Music school in West London. After a few member changes TimB an ex-member of Blue People Society joined the band as a permanent member & Gazolin became what it is today. The three members Ali. (guitar/vocals piano), Andre (drums) and TimB.(Bass/Guitars), had one thing in common. THEY WANTED TO ROCK THE IRANIAN MUSIC SCENE

• صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین