کانال تلگرام انجمن
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: Milad Deraklhshani - Esharate Nazar | 2014

1. Top | #1

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    مدیر انجمن
    تشکر شده 33,521 بار در 8,161 ارسال
    Psychedelic
    Lyctum

Milad Deraklhshani - Esharate Nazar | 2014

تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

بهترین البوم چند سال اخیر

320

تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

* INFO برای باز شدن کلیک کنید
    میلاد درخشانی: آلبوم «اشارات نظر» قطعا در بهار امسال به بازار عرضه می‌شود موسیقی ما – تابستان سال گذشته و پس از انتشار گفتگوی مفصل سایت «موسیقی ما» با «میلاد درخشانی» بازتاب‌های زیادی به وجود آمد. زیرا او در آن گفتگو رسما اعلام کرد که خواننده تمامی قطعات آلبوم جدیدش خواهد بود. برخی این حرکت وی را تایید کردند و برخی هم مخالف بودند.
    * INFO برای باز شدن کلیک کنید

این آلبوم که با حضور چهره‌های سر‌شناسی نظیر «پدرام درخشانی»، «رضا تاجبخش»، «یاشار خسروی»، «پاشا هنجنی»، «همایون نصیری»، «دارا دارایی»، «نیما رمضان»، «آرش پژند مقدم»، «شروین مهاجر» و «اشکان آبرون» و... تولید شده است شامل نه قطعه خواهد بود. میلاد درخشانی درباره آخرین وضعیت اولین آلبوم با کلام خود که «اشارات نظر» نام دارد به خبرنگار «موسیقی ما» گفت: «در یک سال گذشته مشغول ضبط آلبوم «اشارات نظر» بودم و با دقت و وسواس زیادی مراحل تولید را پیگیری کردم. مراحل ضبط تمام شده است و مجوزهای لازم را هم دریافت کرده‌ایم.این آلبوم شامل نه قطعه است که خواننده و آهنگساز تمامی قطعات خودم هستم. تمامی کارهای لازم برای انتشار آلبوم انجام شده است و اشارات نظر قطعا در بهار امسال به بازار عرضه می‌شود».

او در ادامه افزود: «تولید یک آلبوم بی‌کلام را آغاز کرده‌ام که تا پایان سال جاری منتشر می‌شود. این آلبوم در راستای کارهای گروه «افشارستان» است که هشت الی ده قطعه خواهد داشت. قبلا در مورد زمان بندی انتشار این آلبوم برنامه دیگری داشتم و اطلاع رسانی هم به گونه‌ای دیگر بود. ولی آنقدر وسواس زیادی برای کار‌ها به خرج دادم که یک مقدار برنامه ریزی‌هایی که داشتم دستخوش تغییر شد. ترجیح می‌دهم که آلبوم اشارات نظر منتشر شود و سپس کنسرت‌های خودم را آغاز کنم. دور جدید کنسرت‌های من در دو بخش با کلام و بی‌کلام خواهد بود و در شهرهای مختلف کشور روی صحنه خواهم رفت».

وی نهایتا خاطرنشان کرد: «آلبوم همانطور که می‌خواستم از آب در آمد و الان که گوش می‌دهم حس خوبی نسبت به آن دارم. این ماحصل کار یک هنرمند است که وقتی به اثری که تولید کرده است گوش می‌دهد یا نگاه می‌کند، خودش بتواند با آن ارتباط برقرار کند. برای من چنین اتفاقی رخ داده است و خیلی خوشحال هستم. کارهایی که در گذشته انجام دادم همگی اینسترومنتال بودند ولی اشارات نظر یک تجربه متفاوت در کارنامه کاری من است. امیدوارم حسی که من نسبت به کار خودم دارم با واقعیت منطبق باشد و مخاطبان هم چنین نظری داشته باشند».

* BIO برای باز شدن کلیک کنید
    میلاد درخشانی متولد دی ماه 1363 در شهر اصفهان موسیقی را در همین شهر با ساز تار آغاز نمود و دارای مدرک کارشناسی ارشد موسیقی از دانشگاه هنر است. تمرینات مداوم و جدیت در یادگیری باعث شد که مراتب پیشرفت را به سرعت طی کند. وی در سال 1386 توانست اولین آلبوم خود با نام افشارستان منتشر کند که تلفیقیست از دو ژانر موسیقی کلاسیک ایران و جز، لاتین که این آلبوم توانست نظر منتقدین را بخود جلب کند و تا به امروز یکی از پر فروشترین آلبوم های تلفیقی می باشد.
    * BIO برای باز شدن کلیک کنید

او در سال 1390 گروه افشارستان را تاسیس نمود و توانست کنسرت های موفقی را با این گروه اجرا کند و در سال جدید این کنسرت ها در اروپا و امریکا اجرا خواهد شد. علاقه او به موسیقی بی کلام باعث شد تا در سال 1388 آلبوم سرخوش از میلاد درخشانی منتشر شود که این آلبوم با سازبندی کاملا ایرانی و فضای موسیقی کلاسیک ایران ساخته شد و با اینکه در آهنگسازی این آلبوم از موسیقی دستگاهی استفاده شده است اما میتوان نکات ارزنده ای از لحاظ تکنیکهای بدیع در تار نوازی را شاهد بود. علاقه وی به موسیقی تلفیقی و ارتقا سطح نوازندگی تار او را در شناختن موسیقی دیگر نقاط مشتاق تر می کرد و بهترین راه، آشنایی با سازهای دیگر و بهره گرفتن از تکنیک این سازها در نوازندگی تار و همچنین آهنگسازی بود. بطوری که او وقت بسیاری صرف یادگیری و نواختن سازهای زهی، زخمه ای می کرد.
    در سال1391 آلبوم دیگری با نام هیچم خبر از هیچ از وی منتشر شد که با ترکیب تار، دیجیریدو (ساز بادی بومیان استرالیا) و سازهای کوبه ای نواحی ایران تجربه دیگری از تلفیق را در آثار میلاد درخشانی شاهد هستیم که توانست در همان سال نامزد برترین آلبوم تلفیقی سال از نگاه منتقدین شود. میلاد درخشانی موسیقیدانیست تجربی و علاقه وی به تجربه و کنکاش در سبکها و ژانرهای دیگر او را به سمت و سو های مختلفی هدایت می کند به طوری که ژانر و فضای آلبوم درآثار بعدی او قابل حدس نمی باشد حتی برای خود او. از آثار در دست انتشار می توان به آلبوم اشارات نظر اشاره کرد که آهنگسازی و خوانندگی و نوازندگی گیتار، ماندولین، عود، سه تار و تار این آلبوم را خود به عهده دارد و آلبومیست از تلفیق چند ژانر متفاوت با اشعاری از شعرای معاصر. همچنین کتابی با عنوان دوازده قطعه برای تار به همراه نمونه صوتی که از ساخته های خود او می باشد و بیشتر جنبه آموزشی، پژوهشی دارد.
    آلبوم افشارستان2 که بصورت صوتی و تصویری منتشر خواهد شد و در ادامه روند آلبوم افشارستان1 و با تفکر موسیقی تلفیقی می باشد.
    در آینده آثار متفاوتی از میلاد درخشانی در قالب فضاهای نو منتشر

9 کاربر زیر از HM.Majdi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

2. Top | #2

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو ماهر
    تشکر شده 6,771 بار در 1,288 ارسال
    Trance
    Aurosonic
    کاراشو دوست دارم ، متفاوته
    اتفاقا دیشب آلبومشو دانلود کردم و صبح گوش دادم
    تلفیقی از فولک ، جز ، آلترنیتیو و رگه هایی از پاپه
    دوستان برای اشنایی میتونن قطعات تو خداوند منی و یارم رو از موزیک ما دانلود کنن

2 کاربر زیر از mahdifarzaneh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان