کانال تلگرام انجمن
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: 3 نکته برای حفظ جدیت و انگیزه در ساخت موسیقی

1. Top | #1

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو ویژه
    تشکر شده 3,496 بار در 626 ارسال
    Trance
    Solarstone

3 نکته برای حفظ جدیت و انگیزه در ساخت موسیقی

این مقاله برگرفته از تجربیات چندین آهنگساز هست که در سایت Edmprod گنجانده شده بود.احساس کردم خیلی ها بهش نیاز دارن و سعی کردم تا میتونم سلیس ترجمش کنم.

تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    Photo Credit: تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. via تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

""""
    اگر شما در حین ساخت موسیقی باشین و یکسری آموزش های اولیه هم دیده باشین بااین حال وقتی جلوی کامپیوتر میشینین هیچ پیشرفتی تو آهنگسازی خودتون نمیبینین و روند راکدی رو شاهد هستین.همونطور که میدونین این خیلی وحشتناک و به روحیه ما ضربه میزنه.

Stop thinking so much

وقتی ساخت ترکی رو انجام میدین, افکاری ناگهان بسمت شما هجوم میارن و باعث میشه به توانایی های خودتون شک کنین. افکاری مثله چرا صدای درام من جون نداره؟ چرا صداهای سینیسایزر من ,مثل دیگر پرودیوسر ها نیست. من مدام از خودم سوال میکنم و سرآخر ممکنه از فشار افکار قاطی بکنم.ولی واقعیت اینه من همش دارم به نتیجه کار فکر میکنم درحالیکه موسیقی جز لذت بردن از ساخت صدا و لذت از این روند خلاق بودنه من وشما نیست.من همش باین فکر میکنم که مردم و دیگران درمورد آهنگ من چه فکری میکنن.کاری که اول باید بکنم اینه که اون افکار رو خفه کنم ولی این افکار مدام میان پس بی محلی بهشون بهترین راه هست.
    البته ناگفته نمونه که بزارین افکار انتقادی به کمک شما بیاین.اگر صدایی رو ساختین و خوب صدا نمیده و میتونین مشکل رو رفع کنین, این خوبه ولی اگر نمیشه رفع بشه اهمیت ندین.
    سعی کنین ایندو افکار رو از هم تمیز بدین.ذهنیت افراد بیرونی که از موسیقی شما متنفرن و افکار خود-انتقادی که شما رو مثلا از ساخت یه آهنگ هارد-ترنس با تمپوی 120 برحذز میکنن, باهم فرق میکنن.
    Learn to play

وقتی شما در اوایل ساخت موسیقی هستین, واضحا نتایج جدید و جالبی رو میسازین جوریکه روند خلاق بودنه شما هنوز ریشش خشک نشده و شما از روند پیش-رو راضی و خشنود هستین.وقتی شما عادت به روند ساخت خودتون میکنین خیلی راحت ساخت ایده و صداهای قبلی رو تکرار میکنین.این دقیقا همون جایی هستکه شما دارین دست به نابودی موسیقی تون میزنین.شما به این فکر میکنین که: "خوب! مردم چیزی که قبلا درست کردم رو دوست داشتن,پس بیام دوباره انجامش بدم. عجب حس خوب بود! "
    میدوینن ما همه میخوایم دوست داشته بشیم و معروف شدن به چیزی شاید آرزوی هر فردیه ولی دوباره انجام دادن همون سیکل قبلی و ساخت مجدد اون آکورد های قدیمی دیگه تکراری و قدیمی شده.
    بجاش من بشما توصیه میکنم دست به امتحان صداها و نت ها بزنین. فقط واسه فان ولذت بردن.سعی کنین فقط از کاری که میکنین لذت ببرین.من تضمین میکنم شما یک احساس جدید و خاصی رو کشف میکنین. بعلاوه چون شما آهنگ تون رو دوست دارین و از انجامش لذت میبرین مردم بطور طبیعی به اون توجه میکنن.

Shut Your Face…book

شبک های اجتماعی. بله اگر شما اتفاقی به فیسبوک و تویتر سر میزنین,این میتونه بشدت حواس شما رو پرت کنه و اینها بنوعی کشنده-تمرکز هستند.
    شما براحتی وارد broswser میشین و "f" رو زده و اینتر میکنین و وارد میشین ودر همون حال با بی میلی به آهنگتون گوش میدین یا حتی از ساخت ترک دست میکشین.
    مطالعاتی انجام شده که نشون میده از زمان پرت شدن حواس 17دقیقه زمان لازمه تا دوباره انسان حواس متمرکز کنه.

خوشبختانه دو راهکار برای مقابله هست.یکی اینکه WIFI خودتون رو خاموش کنین.اگر این خیلی آزاردهنده هست دوتا سرویس هستن که دسترسی شما رو محدود میکنن ولی نه اونقدر که با دنیای بیرون قطع رابطه کنین.برای ویندوز نرم افزاری بنام تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. هست که سایت های خاصی رو برای مدت زمانی غیرقابل دسترسی میکنه.شما میتونین در طول روز در زمانهای خاص سایت هایی رو دوباره قابل دسترسی کنین. با تقویم برنامه میشه,عدم دسترسی رو به کل هفته افزایش بدین تا مجبور نیشن روز بعد اینکارو انجام بدین.
    جالب اینه که اگر شما خواستین کلک بزنین یا برنامه رو کلا پاک کنین, برنامه واسه مجازات شما تا شش روز عدم دسترسی شمارو اضافه میکنه
    چه خشن نه؟ ولی این تمرکز شماست که مهم هست و داریم در موردش حرف میزنیم.
    برای سیسیتم عامل مک برنامهتنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. هست که حتی بعد پاک کردنش هم وبسیات هارو بلاک میکنه
    منبع/source
    تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

21 کاربر زیر از MJR عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان