کانال تلگرام انجمن
صفحه 1 از 6 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 52

موضوع: بحث و بررسی روانشناسی سبک های مختلف موسیقی الکترونیک (آیا واقعا سبکی به سبکی ارجحیت دارد؟)

1. Top | #1

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    تشکر شده 19,055 بار در 3,740 ارسال
    Others
    Madeon

بحث و بررسی روانشناسی سبک های مختلف موسیقی الکترونیک (آیا واقعا سبکی به سبکی ارجحیت دارد؟)

سلام خیلی وقت بود می خواستم این تاپیک رو بزنم

این تاپیک کلا واسه اینه که من جدیدا نتیجه گرفتم هر کی طرفدار 6 آتیشه هر سبکیه بقیه سبکا به نظرش خیلی خسته کننده میان!ولی معمولا همچین آدمایی بعد این که مثلا چند سال پشت سر هم فقط یه سبک گوش میکنن احساس می کنن خیلی تک بعدی شدن و کمی هم باید یه چند تا سبک دیگه هم هر چند خیلی کم گوش کنن

و این دلیلش روان شناسی آدمه که کلا انسان یه موجود چند بعدیه و خیلی روح فراگیری داره!

اگه انسان آرامش و سکون میخواد بعد یه مدت خسته میشه و هیجانم می خواد

اگه انسان ریلکسیشن میخواد موقعیتش پیش بیاد سختی و فریاد هم میخواد

اگه انسان چیزی بخواد که همه فکرا و غصه هاش رو فراموش کنه چیزیم میخواد که بعدا بشینه و عمیقا بهشون فکر کنه!

به همین خاطر و با توجه به جمله بتهوون که میگه:

((موسیقی برخلاف نظر اکثر مردم چیزی نیست که روح رو جلا بده!موسیقی چیز وحشتنکیه!اگه موسیقی رژه یا رقص گوش بدین بدون این که متوجه بشین رژه می رین یا می رقصین اگه یه Mass (آوازهای دسته جمعی کلاسیک) گوش کنید حالت اجتماعی و همراهی پیدا می کنید!
    این قدرت موسیقیه که یه نفر رو مستقیما به حالت روانی ای می بره که آهنگساز موقع ساختن آهنگ داشته حتی اگه منظورش رو نفهمه ولی همون حالت رو پیدا میکنه

شنونده هیچ حق انتخابی نداره!))

پس با همه اینا نتیجه می گیریم سبکی بر سبکی دیگر ارجحیت نداره و هر سبکی برای موقعیت و برای ارضای حالت خاصی از حالت های روحی که یه انسان متعادل به همش نیازمنده به وجود اومده

ابلته درسته که خوب مثلا فاز عرفانی و آهنگ های فاز عرفانی به دلیل اینکه خود فاز عرفانی خیلی خیلی ارزشش بیشتر از فاز مثلا شهوت یا رقص و اینا هست چیز متعالی تری هست

ولی خوب انسان عرفانی هم در کنار 99 درصد عرفانی بودن به 1 درصد اون مثلا شهوته نیاز داره!

سر همینم هست که کسی که چاکراهای بدنش به طوری تقسیم انرژی کنن که چاکراهای انرژیش و چاکراهای جذب انرژی عرفانیش بیشتر باشه میره سمت Chillout مثلا ولی خوب بالاخره دیگر چاکراهاش بیکار ننشستن و نمیشه مثلا به یه موسیقی شاد هم نیاز پیدا نکنه

از طرفی کسایی که یه سبک رو فقط دنبال می کنن یا شخصیتشون تک بعدی میشه و مثلا اگه فقط Ambient و Chillout گوش کنن می فهمن خیلی درون گرا شدن و اصلا نمی تونن تو اجتماع شرکت کنند

یا کسایی که فقط مثلا 6/8 گوش می کنن می بینیم دیگه کلا خیلی آدمای جلفی میشن و دیگه نمی تونن زیادی دنبال معنا و فکر تو پدیده ها و جنبه های زندگیشون باشن!

خلاصه اینکه نمیشه گفت چون ترنس عرفانیه و House جلفه ترنس به اون ارجحیت داره

بلکه هر کدوم ارضا کننده بخشی از وجود آدمن!

به خاطر همینه که می بینیم افرادی مثل Tiesto , Ferry Corsten , Paul Oakenfold که کسایی بودن که مطمئنن ترنس و فاز عرفانیش رو از همه بیشتر درک می کردن یهو سبکشون رو تغییر میدن چون احساس می کنن بخش دیگه ای از روحشون رو هنوز عرضه نکردن و با عوض کردن سبک می خوان اون بخش خودشون رو هم رو آهنگ خالی کنن

آهنگسازای قدیمی و معروف مثل موتزارت و باخ و بتهوون کسایی بودن که از اول کارشون تا آخر همه سبک ها رو پوشش میدادن به طور همزمان!

مثلا Mozart که رقصی ترین آهنگا رو می ساخت و بهترین مارش ها رو هم می ساخت و در کنار اون موسیقی مرگ اون یعنی Requiem Mass هم که با حالت عرفانی خودش مو رو به تن هر شنونده ای سیخ می کنه!

ولی بازم در آخر این بحث می گم که به نظرم نسبت ترنس به House یعنی عرفانیت به جلف بازی و شادی بی مورد و دیوانه وار باید 100000 به 1 باشه!(البته ترنس جدیدا زیاد عرفانی نیست نسبت به ترنس زمان تیستو)

نظراتتون چیه؟
    موافقین با این حرفام یا مخالف

20 کاربر زیر از RmaN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

2. Top | #2

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو نیمه فعال
    تشکر شده 681 بار در 184 ارسال
    Trance
    Gareth Emery
    منم موافقم

تو هر سبکی میشه آهنگای رویایی ساخت

اون حرفتون رو هم قبول دارم که انسان چند بعدیه .اگه انسانی دائما شاد باشه هم به نوعی مریضه و احتیاج به ناراحت بودن هم داره :120:

6 کاربر زیر از alireza عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

3. Top | #3

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    تشکر شده 8,812 بار در 2,132 ارسال
    Trance
    Simon Templar
    من فقط میدونم که مغز و روح من فقط دنبال ترنس و تمپو پایینه و اصلا نمیتونم هاوس و تکنو و این چیزا گوش کنم
    مثلا همین دیشب یه پارتی چند تا خونه اونورتر از ما گرفته بودن که اهنگاش هاوس بود.اصلا دلم نمیخواست برم در صورتی که اگه ترنس بود ارزو میکردم که اونجا باشم
    اگرم فرض کنیم که بعد دیگه روحم رو باید تغذیه کنم با چیزای دیگه تغذیه میکنم نه با هاوس و اینجور موسیقی ها

9 کاربر زیر از Dramxib عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

4. Top | #4

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    Others
    Madeon
    خواب بله ولی گنجوندن صداهای House تو ترنس که باب شده یکی از دلایلش همینه

اصلا چرا خود ترنس رو دوست داریم چون سبکیه که هم حالت انرژیک داره و هم حالت عرفانی

اینی که میبینم ترنس و راک و متال طرفداراش هیچ موسیقی دیگری رو به اندازه این سبک گیرا نمی دونن همینه چون تو یه آهنگ هم آروم میشه و هم انرژیک میشه!

9 کاربر زیر از RmaN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

5. Top | #5

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    تشکر شده 45,690 بار در 4,852 ارسال
    Trance
    Gai Barone
    Agree
    به نظرم خيلي ميشه رو اين بحث مانور دادو در همين حد كه انسان چند بعديه رو ميشه در موردش چند جلد كتاب نوشت كه اصلا چه چيزي باعث به وجود اومدن اختلاف در سليقه ميشه.
    بحث خوبيه و اگه بحث باز تر بشه و جنبه هاي مختلف ديده بشه ميشه نتيجه گيري هم كرد.ممنون

7 کاربر زیر از vahid00742v عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

6. Top | #6

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    Others
    Madeon
    من هم عشق اینم که این بحث باز شه!

این بحث خیلی بحث روانشناختی قوی ای هست

این که خود یه آدم هم حتی می تونه چقدر مثل تیستو تغییر کنه که خودش تو این مستند Kro Profiel که ازش دیدم خودش گفت که احساس می کنم من دیگه اون آدم قبل نیستم و یه تیستوی جدید تو خودم می بینم!

شاید آدم یه سری از نیازهای یه بعد روحیش خیلی خیلی خیلی ارضا شه ناخودآگاه بره سمت بعد دیگه چون باید متعادل باشه بالاخره!

این قانون تو پدیده های طبیعی هم صدق می کنه نمی دونم انگار خدا این قانون رو زیر بنای جهان هستی قرار داده!اونم قانون تعادل تو چیزهای طبیعی!

هر چی زمین کمتر فعالیت لرزه داشته باشه زلزله شدیدتری رو می تونه ایجاد کنه!

یا اصلا کسی که 60 کیلو مشروب می خوره و مثلا شاد شاده بعدش حتما دچار خماری میشه و باید حالت داغون و افسردگی بعدش رو هم تحمل کنه(همچنین مواد روان گردان)

انگار اصلا این جهان یه جوری آفریده شده که هر چیزی همه جنبه ها رو باید ارضا کنه و انسان هم مستثنی نیست!

چون اگر انسان جور دیگه ای بود نسبت به جهانش باید تو یه جهان دیگه و به شکلی دیگه پا به حیات می گذاشت(این یه خورده پیچیدست بهش تو فیزیک میگن نظریه انسانی!)

7 کاربر زیر از RmaN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

7. Top | #7

عنوان کاربر
    سرپرست کل
    تشکر شده 21,708 بار در 2,516 ارسال
    Trance
    Airwave-Planisphere-Lolo
    نه من خودم طرفدار سر سخت ترنس هستم .ولی Ambient و Chillout هم خیلی گوش میکنم.و خیلی هم دوست دارم این سبک هارو.
    ولی واقعا از هاوس بدم میاد.حداقل تکنو یه چیزی! با اون چند جمله ی اولت مخالفم.

7 کاربر زیر از Polarstern عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

8. Top | #8

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    Others
    Madeon
    ببخشید ولی کسایی که میگن فقط فقط ترنس و تاحالا هم خسته نشدن ممنون میشم بگن مثلا چند ساله که ترنس گوش میدن پشت سر هم!

من مثلا خودم 7 ساله گوش میدم و احساس می کنم تقریبا از سال 6 ام به این ور یه خورده خسته شدم

البته وسطاش هم به موسیقی کلاسیک رو اوردم که هنوزم که هنوزه میگم هیچی به گرد پای موسیقی کلاسیک هم نمی رسه هم از نظر احساس و هم از نظر موسیقی

ولی ترنس هم یه حس خاص خودش رو داره به خاطر صداهای موجود توش

خیلی دوست داشتم باخ و موتزارت و بتهوون زنده بودن ببینم اونا با این صداها و ابزارهای جدید چی می ساختن!

قول میدم موتزارت میشد یکی مثل تیستو که سبک های مختلف و عجیب غریبی رو دنبال می کرد کما اینکه خودشم تو زمان خودش همچین نقشی رو داشت!

ولی قول میدم باخ یه Chillout هایی می ساخت همه گریشون می گرفت و بتهون هم یه ترنس هایی تو مایه های Sail , Adagio For String می ساخت ملت منفجر میشدن از کیف!

از نظرات موافق ممنونم

از نظرات مخالف هم ممنونم که به من می فهمونن که همیشه هر چی آدم خودش درباره دیگران فکر می کنه درست نیست :119:

9 کاربر زیر از RmaN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

9. Top | #9

عنوان کاربر
    سرپرست کل
    تشکر شده 21,708 بار در 2,516 ارسال
    Trance
    Airwave-Planisphere-Lolo
    نقل قول نوشته اصلی توسط RmaN تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    ببخشید ولی کسایی که میگن فقط فقط ترنس و تاحالا هم خسته نشدن ممنون میشم بگن مثلا چند ساله که ترنس گوش میدن پشت سر هم!

من مثلا خودم 7 ساله گوش میدم و احساس می کنم تقریبا از سال 6 ام به این ور یه خورده خسته شدم

البته وسطاش هم به موسیقی کلاسیک رو اوردم که هنوزم که هنوزه میگم هیچی به گرد پای موسیقی کلاسیک هم نمی رسه هم از نظر احساس و هم از نظر موسیقی

ولی ترنس هم یه حس خاص خودش رو داره به خاطر صداهای موجود توش

خیلی دوست داشتم باخ و موتزارت و بتهوون زنده بودن ببینم اونا با این صداها و ابزارهای جدید چی می ساختن!

قول میدم موتزارت میشد یکی مثل تیستو که سبک های مختلف و عجیب غریبی رو دنبال می کرد کما اینکه خودشم تو زمان خودش همچین نقشی رو داشت!

ولی قول میدم باخ یه Chillout هایی می ساخت همه گریشون می گرفت و بتهون هم یه ترنس هایی تو مایه های Sail , Adagio For String می ساخت ملت منفجر میشدن از کیف!

از نظرات موافق ممنونم

از نظرات مخالف هم ممنونم که به من می فهمونن که همیشه هر چی آدم خودش درباره دیگران فکر می کنه درست نیست :119:
    من از سال 2006 با آهنگ ATB - LET U GO و بخاطر اینکه باعث شد به سبک ترنس رو بیارم خیلی دوستش دارم.

5 کاربر زیر از Polarstern عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

10. Top | #10

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    تشکر شده 8,812 بار در 2,132 ارسال
    Trance
    Simon Templar
    منم 7-8 ساله ترنس و 10-11 ساله موزیک الکترونیک گوش میدم ولی خسته نشدم از ترنس

7 کاربر زیر از Dramxib عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

صفحه 1 از 6 123 ... آخرینآخرین