کانال تلگرام انجمن
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: راهنمایی برای خرید تجهیزات

1. Top | #1

/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو جدید
    تشکر شده 20 بار در 7 ارسال
    Psychedelic
    Astrix

راهنمایی برای خرید تجهیزات

سلام،
    آقا من الان مدتی هست که با نرم افزار اف ال استودیو کار میکنم و تصمیم گرفتم که حالا برم برای مرحله بعدی و تجهیزات تهیه کنم البته زیاد نمیتونم هزینه کنم (مثلا حدود 600 تومن برای هر کدوم) و اینکه همشم یه جا نمیخوام بگیرم خورد خورد. سبکم بیشتر psytrance کار میکنم و نیازی هم به رکورد وکال ندارم.
    برای همین اومدم که درخواست کنم راهنماییم کنید که به چه چیزایی احتیاج دارم (مثلا میکسر به کارم میاد یا نه) و اول کدومارو بگیرم بهتره چه مدلایی و با چه قیمتی.
    واقعا ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.مرسی.

کاربر زیر از z_neck عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

2. Top | #2

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    مدیر انجمن
    تشکر شده 33,523 بار در 8,161 ارسال
    Psychedelic
    Lyctum
    نمیتونی خورد خورد بگیری چون نیاز داری ساند مانیتور و کارت صدا رو با هم بگیری برای بهتر شدن کارت اتاقت رو هم اکوستیک کنی برا شروع یه چیز خوب 3 تومن تو خرجی و یه چیز متوسط 2 تومن حالا اگه میخوای تا لیست بدیم برو تو کارش

5 کاربر زیر از HM.Majdi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

3. Top | #3

/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو جدید
    Psychedelic
    Astrix
    نقل قول نوشته اصلی توسط majdodin تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    نمیتونی خورد خورد بگیری چون نیاز داری ساند مانیتور و کارت صدا رو با هم بگیری برای بهتر شدن کارت اتاقت رو هم اکوستیک کنی برا شروع یه چیز خوب 3 تومن تو خرجی و یه چیز متوسط 2 تومن حالا اگه میخوای تا لیست بدیم برو تو کارش
    آره آقا بگو حتما فقط چیز بیخود نمیخوام ولی چیز خیلی خفنم نمیخوام که تو خرج بیفتم
    حقیقتش اصن نمی خواستم بگیرم چند روز پیش داشتم یه ویدئو از hallucinogen تو استودیوش میدیدم با پیچوندن دوتا ناب موزیک از اینرو به اونرو میشد رفت تو مخم بگیرم.

4 کاربر زیر از z_neck عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #4

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    مدیر انجمن
    Psychedelic
    Lyctum
    نقل قول نوشته اصلی توسط z_neck تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط majdodin تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    آره آقا بگو حتما فقط چیز بیخود نمیخوام ولی چیز خیلی خفنم نمیخوام که تو خرج بیفتم
    حقیقتش اصن نمی خواستم بگیرم چند روز پیش داشتم یه ویدئو از hallucinogen تو استودیوش میدیدم با پیچوندن دوتا ناب موزیک از اینرو به اونرو میشد رفت تو مخم بگیرم.
    تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

این دوتا مطلب روگذاشتم انجمن مطاله کن بگو بینم میخوای چیکرکنی

7 کاربر زیر از HM.Majdi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

5. Top | #5

عنوان کاربر
    مدیر ارشد Psychedelic
    تشکر شده 35,944 بار در 6,353 ارسال
    Psychedelic
    Symbolic
    داداش با 600 که هیچی نمیتونی بخری .. یه Nord Lead 3 بخای بگیری 10 تومن قیمتشه .. دقیق بگو چی میخای تا بگم چی به چیه

3 کاربر زیر از Inner Sphere عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

6. Top | #6

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو نیمه فعال
    تشکر شده 1,528 بار در 296 ارسال
    Others
    Calvin Harris
    چرا میترسونید بنده خدارو!!!

آقا اگه نمیخوای live ضبط کنی یه کارت صدا ارزون کارتو راه میندازه. تفاوت قیمتشون تو I/O هایی هست که بهت میدن بعلاوه Sample rate/Bit rate. شما که نمیخوای live بگیری دوتا خروجی داشته باشه کافیه. Sample/Bit rate هم واسه میکس مستر 48000/24bit
    کافیه بالاترش بیشتر به درد کارای Sound Design میخوره
    با بودجه ای که داری کلا بحث مانیتور رو بیخیال شو چون همونطور که دوستمون گفت مهمتر از مانیتور اینه که اتاقت آکوستیک باشه...به جاش یه هدفون خوب بگیر
    نظر من اینه که یه کارت صدا ارزون با یه هدفون گرون بخر
    پیشنهاد کارت صدا: M-audio mobilepre usb

5 کاربر زیر از slash7 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #7

عنوان کاربر
    مدیر انجمن
    Psychedelic
    Lyctum
    نقل قول نوشته اصلی توسط slash7 تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

آقا اگه نمیخوای live ضبط کنی یه کارت صدا ارزون کارتو راه میندازه. تفاوت قیمتشون تو I/O هایی هست که بهت میدن بعلاوه Sample rate/Bit rate. شما که نمیخوای live بگیری دوتا خروجی داشته باشه کافیه. Sample/Bit rate هم واسه میکس مستر 48000/24bit
    با بودجه ای که داری کلا بحث مانیتور رو بیخیال شو چون همونطور که دوستمون گفت مهمتر از مانیتور اینه که اتاقت آکوستیک باشه...به جاش یه هدفون خوب بگیر
    اتفاقا اشتباهی که قبلا من داشتم رو هم شما دارید مهم ترین بخش کار مانیتور هست که نمیشه زیر ابی رفت واسه خریدش

3 کاربر زیر از HM.Majdi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

8. Top | #8

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو نیمه فعال
    تشکر شده 1,528 بار در 296 ارسال
    Others
    Calvin Harris
    ببین خیلی تحقیق کردم. کاملا شدنیه همه هم تایید کردند فقط کارت خیلی سخت میشه. چون هدفون هم detail اضافه میده هم تو imaging گول میزنه آدمو که اینا البته با تجربه درست میشه
    بعدشم اتاقم شرطه دیگه. مشکل اصلی همینه

3 کاربر زیر از slash7 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #9

عنوان کاربر
    عضو جدید
    Psychedelic
    Astrix

این دوتا مطلب روگذاشتم انجمن مطاله کن بگو بینم میخوای چیکرکنی
    مطالبو خوندم والا راجب کارت صدا که فکر کنم خیلی حرفه ای بود rme اصولا قیمتشم خیلی بالاست میگم نمی خوام زیاد هزینه کنم زیادم ( یا شایدم اصلا) اطلاعات ندارم خودم تو این زمینه ها ولی یه تحقیقاتی کردم یه کارت صداهایی تو اون رنج قیمتی که می خوام دیدم به عنوان مثال TC-Electronics Konnekt 6 باتوجه به امکاناتی که داشت به نظرم خوب اومد پروسسور داره پری آمپ داره و از این چیزا حالا نمیدونم خوب هست یا نه یه چیز اگه تو همین رنج 600 - 700 باشه خوبه

اونیکی مسئله هم اسپیکر مانیتورینگ جایگزین ارزونتری نداره؟ مثل هدفون. چون قیمتای پایین داشت ولی به نظرم اومد ارزششو نداره، مدل خاصی مد نظرتون هست شما؟

میدی کنترلر هم میخوام البته Line 6 POD Studio KB37 رو دیدم که کارت صدا هم رو خودش داره به نظرتون این دوتا رو یکی کنم خوبه یا نه جدا جدا بگیرم

البته اینم بگم که من خودم گیتار الکتریک میزنم و خودم تجربه کردم که هر چی تجهیزات بهتری بگیری از همه لحاظ بهتره ولی میگم الان بیشتر از این نمیتونم هزینه کنم ولی بعدا میتونم باز آپگرید کنم.

و آخرم اینکه ممنونم از اینکه زمانتو میذاری برای راهنمایی من.

- - - - - پست ادغام شده- - - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط VirusTech تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    داداش با 600 که هیچی نمیتونی بخری .. یه Nord Lead 3 بخای بگیری 10 تومن قیمتشه .. دقیق بگو چی میخای تا بگم چی به چیه
    منظورم 600 برای کلش نبودا برای هر قطعه منظورم بود چیز خیلی شاخیم نمیخوام واقعا نمیتونم بگیرم؟
    من یه کارت صدا، مانیتورینگ، میدی کنترلر، و اگه نیاز باشه میکسر کنترلر میخوام

- - - - - پست ادغام شده- - - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط slash7 تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

منظور از لایو ضبط کردن چیه دقیقا نمیدونم من.
    یه اطاق 8 متری چه قد میشه هزینه آکوستیک کردنش؟

کاربر زیر از z_neck عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

10. Top | #10

عنوان کاربر
    مدیر انجمن
    Psychedelic
    Lyctum
    یه کارت صدای baby face rme خوبه برات چون الکتریک هم میزنی و اینکه روی مدل های krk برای مانیتورت سرمایه گذاری کن و اتاقت رو هم بخوای اکوستیک کنی بستگی داره با چی بخوای همچین کاری کنی واینکه استاد و شاگرد خودت بشی که پول نخوای هزینه کنی

اگه بخوای شروع کنی برا اکوستیک کم کمش 2 تومن تو خرجی شک نکن

کلا یا کاری نکن یا درست انجام بده و براش هزینه و خرج کن

برا هدفن هم روی سری های beyerdynamic770 ,880,770m, 990 سرمایه گذاری کن هم کارکن هستن هم برا میکس و مستر عالی

3 کاربر زیر از HM.Majdi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین