کانال تلگرام انجمن
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: معرفی foobar2000 یکی از بهترین پلیرها+ پوسته ها و تم های منتخب

1. Top | #1

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    تشکر شده 14,079 بار در 1,846 ارسال
    Others
    Autechre

معرفی foobar2000 یکی از بهترین پلیرها+ پوسته ها و تم های منتخب

شاید کم تر کسی باشه که اسم این پلیر به گوشش خورده باشه ولی یکی از تاپ ترین و بهترین پلیر هایی بوده که تا حالا روی پی سی داشتم.

تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

foobar2000پلیری ساده و فوق العاده سبک هست.شاید باورتون نشه ولی وقتی روی یک سیستم ذغالی بازش میکنی و یک پلی لیست خفن هم توش میذاری اصلا احساس نمیکنی که پلیر بازه و هیچ فشاری روی سیستم نمیاره برخلاف نرم افزارای AIMP و WMP و WINAMP و ... که کمر سیستم های ذغالی رو میشکنه

وقتی که وارد این نرم افزار بشین شاید فکر کنین که چه قدر پلیر الکی است چون که محیط کاربری بسیار ساده ای داره ولی دقیقا خلاف اینه و چند تا از مزیت هاش رو من اینجا میگم:

.قابلیت شخصی سازی به صورت کاملا استثنایی! :

شاید باورتون نشه ولی خوب چند تا از پوسته هایی که میذارم رو بگیرین تا باور کنید.کلی قابلیت رو میشه اضافه کرد به این پلیر و در این پوسته ها به طور کامل مشهود است مثلا یک پوسته میاد پلاگین لست اف ام رو به صورت پیش فرض روش میذاره و شما دیگه نیازی به اسکروبل خود لست اف ام نداری و راحت با پلیرتون میتونید اسکروبل کنید یا طرف قابلیت رو اضافه کرده که اطلاعات آرتیست و بیوش و .... درون پلیر بیاد و حتی لیریک هاش رو هم پیدا میکنه و نشون میده! و .............. اینا یکم از ابتدایی ترین شخصی سازی ها برای این پلیر هست!

.پلاگین های فراوان قابل نصب بر آن !
    کلی پلاگین با قابلیت های مختلف روش نصب میشه.میتونید به لینک پاینن یه نگاه بندازید تا با بعضی از این پلاگین ها آشنا شید

.فوق العاده سبک و روان!
    قبلا توضیح دادم

.پشتیبانی از کلیه فرمت های صوتی و فرمت های قابل اضافه از طریق پلاگین ها!

.پلی بک بدون توفق و فاصله

.تگ گذاری پیشرفته با استفاده از feeddb و یا پلاگین ها نوشته شده.

.قابلیت شخصی سازی با دکمه های کیبورد (حالا هر چی )

. نمایش Spectrum , VU Meter, Spectrogram , Oscilloscope

. باز بودن نرم افزار برای توسعه دهنده ها و اضافه کردن قابلیت های نرم افزار

. داشتن ساپورت لست اف ام و پلاگین جدایه لست اف ام اسکروبلر برای آن
    و............................
    کلی قابلیت دیگه داره که حوصله نوشتن ندارم.خودتون برین تحقیق کنید در موردش

در پست بعد چند تا از پوسته ها و تم های خوبش رو میذارم.

آخرین ورژن stable :
    v1.2.9
    size : 3 mb

[HIPFILE]http://hipfile.com/ax26s0m6ie9a[/HIPFILE]

21 کاربر زیر از Mhvn عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

2. Top | #2

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    تشکر شده 15,960 بار در 1,646 ارسال
    Others
    Solarstone
    بابت معرفی ممنون، این مسنجر یکی از مسنجرهای پیشنهای Raidcall هستش :

تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. در تماس باشید

البته به پای AIMP3 نمی رسه چه از لحاظ سرعت چه از لحاظ محییط نرم افزار چه از لحاظ مصرف کردن سی پی یو ( البته برا من اینجوریه ) همین پلی لیسته AIMP3 بسشه

14 کاربر زیر از w3x عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان
پاسخ با نقل قول پاسخ با نقل قول

• Top | #3

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    Others
    Autechre
    come on ! سیستم زغالی نداری ببینی چه مصیبتیه این AIMP .من هر وقت که یک MP3 ساده رو پلی میکنم سیستمم مای کامپیوتر رو یک ساله دیگه باز میکنه.الان به فشاری که روی CPU میاره نگاه کن.

اینم فوبار

الان توی عکسی که خودت گذاشتی نگاه کنی میبینی که فوبار روی CPU فشار نیاورده ولی aIMP آورده.تازه من یک ترک پلی کردم.

8 کاربر زیر از Mhvn عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

• Top | #4

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    مدیرکل سایت
    تشکر شده 92,692 بار در 18,033 ارسال
    Trance
    DJ Tatana
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mhvn تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    come on ! سیستم زغالی نداری ببینی چه مصیبتیه این AIMP .من هر وقت که یک MP3 ساده رو پلی میکنم سیستمم مای کامپیوتر رو یک ساله دیگه باز میکنه.الان به فشاری که روی CPU میاره نگاه کن.

اینم فوبار

الان توی عکسی که خودت گذاشتی نگاه کنی میبینی که فوبار روی CPU فشار نیاورده ولی aIMP آورده.تازه من یک ترک پلی کردم.
    اون AIMPت صددرصد یه مشکلی داره! 18 مگابایت! کل پوشه AIMP خودش 10 مگه چجوری 18 مگابایت حافظه گرفته اونم واسه یه فایل mp3!!! هیچی AIMP نمیشه ...

7 کاربر زیر از milad_a عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

• Top | #5

/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو جدید
    تشکر شده 19 بار در 7 ارسال
    Trance
    Armin Van Buuren
    واقعا پلیری خیلی محشریه اکولایزرش هم تنظیمش فوق العاده است ! من از وقتی با این گوش میکنم دیگه هیچ پلیری بهم حال نمیده ! کاش ورژن اندرویدش هم بود من تنظیم اکولایزر دلخواه خودم رو میفرستم که بر پایه باس خودم تنظیمش کردم هرکس خواست استفاده کنه

5 کاربر زیر از Rengo47 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

• Top | #6

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    Others
    Autechre
    با تشکر از این دوست عزیزمون که این تاپیک رو بالا آوردن من اصلا فراموش کرده بودم ازش.اینقدر حرف از این aimp پر از باگ و زاغارت زدن که ناامید شدم بیام ادامه بدم

اول اینکه فوبار رو دارن برای موبایل هم آماده میکنن برای تمامی سیستم عامل ها و توی سایتشون یک قسمت برای donation گذاشتن که بتونن خرجشون رو برای این هدف تامین کنن میتونی چک بکنی از این لینک ببینی کی روی اون سیستم عامل آماده میشه : تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

ابتدا آخرین نسخه ی Stable رو از این جا بگیرید : تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

میریم به سراغ پلاگین ها و اضافات و چیزایی که فوبار رو خارق العاده میکنه براتون به قول یارو foobar2000 + Plugins = Awesomeness

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

یک چند تا از کامپوننت های که به نظرم لازم هست برای همه رو میزارم ولی کل کامپوننت دیگه به همراه توضیحات هم داره که میتونی از این قسمت چک کنید و هر کدوم رو لازم دارید دانلود کنید : تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

1 . تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : سطح Clarity صدا و اهنگ رو بالا میبره

2. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : ساپورت فرمت m4a رو بهش اضافه میکنه

3. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : این اجازه میده به فوبار که مستقیم از کارت صدا استفاده بکنه و اجازه خروجی bit-exact رو میده البته باید کارت صدا از چنین قابلیتی پشتیبانی بکنه

4. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : یک پلاگین خوب به طور مستقیم اجازه اسکروبل کردن به لست اف ام رو بدون نیاز به خود برنامه last.fm scrobbler میده

5. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : این اجازه پلی کردن رادیویی که خود لست اف ام درست میکنه براتون رو میده

6. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : اینم اجازه پلی کردن پلی لیست هاتون رو توی لست اف ام و ... میده

7. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : قابلیت کنترل پنل مانند رو از طریق تسکبار به ویندوز 7 اضافه میکنه مثه play/pause و ..

8. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : این قابلیت های cue رو بهش اضافه میکنه و همینطور مشکلاتی که توی پلی لیست های cue به وجود میاد رو برطرف میکنه

9. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : قابلیت های مقیاسه ترک ها رو اضافه میکنه

10. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : یک پلاگینی که حتما باید داشته باشید ! این پلاگین همینطور که از اسمش پیداست شخصی سازی های شما رو در زمان های معین سیو میکنه و اگه شما یک اسکریپت نصب کنید که همه ی شخصی سازی های شما رو به هم بریزه میتونید با این به راحتی از بک اپی رو که گرفته, شخصی سازی قبلی تون رو بیارید :

11. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : ساپورت ipod رو بهش اضافه میکنه و به شما اجازه همگام سازی و اسکروبل کردن ترک های ipod تون رو هم میده

12. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : آمار جالبی از ترک های که پلی کردین و .. رو به شما میده

13. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : دستورات و قابلیت های متنوع و مفیدی رو بهش اضافه میکنه

---------------------------------------------------------------------------------------------

همونطور که گفتم اینا چند تا از ضروری هاش هست میتونید به سایت خودش و لینک پایین سر بزنید هر کامپوننت به علاوه توضیحات که چه کاری رو انجام میده برای دانلود هست میتونید اونایی رو که لازم دارید انتخاب کنید و اضافه کنید

این عکس هم نحوه نصب این کامپوننت ها رو میده فقط چیزی که هست بعضی از اینهایی که معرفی کردم نیاز به تغییرات و configure کردن کوچیکی داره لینکی که دادم رو باز کنید اگه داشت اون رو انجام بدید

همینطور به این لینک زیر سر بزنید کلی قابلیت رو بهتون با اموزش گفته و چند تا کامپوننت خوب دیگه هم اون معرفی کرده (حسش نبود خودم ترجمه کنم و بنویسم )

---------------------------------------------------------------------------------------------------

و اما موارد دیگه به صورت کلی:

آموزش ها :

1. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : آموزش راه اندازی کلی و کار کردن و استفاده از قابلیت هاش

2. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : آموزش استفاده از فوبار و راه انداختش توی لینوکس

3. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : آموزش برای نوشتن اسکریپت و .. بیشتر برای یوزر های حرفه ای

تم ها و Interface ها :

1. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : آموزش نحوه tweak کردن ظاهر فوبار

2. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : بزرگترین منبع تم ها و اسکین ها و interface های فوبار در کل نت !

3. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : یک interface جایگزین برای فوبار که شبیه آیتیونز میشه

4 و 5. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. و تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : دو تا تاپیک اسکرین شات برای پیدا کردن ست آپ و تم های مورد نظر خودتون توی head-fi و Hydrogen Audio

Visualizations:

1. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : کامپوننتی که میتونه visualisation ماله winamp رو توی فوبار هم اجرا کنه

2. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : یک پنل پیشرفته مربوط به album art که برای Columns UI هست و تک گذاری ID3v2 رو هم میتونه بخونه

3. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : یک پنل بسیار جالب که میتونه بیوگرافی , عکس آرتیست و .. رو در مورد ترکی که در حال پخشه نشون بده

4. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : پنل Channel spectrum برای اینترفیس Columns UI هست

5. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : یک پنل نمایش peakmeter و اپکتروم با قابلیت شخصی سازی بسیار بالا برای اینترفیس ColumsUI هست

Playback:

1. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : ساپورت فرمت ape رو اضافه میکنه

2. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : قابلیت خوندن این فرمت رو اضافه میکنه یعنی tak رو

3. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : قابلیت پلی بک از طریق WASAPI رو میده و از ks و asio محبوبتر هست

4. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : قابلیت پخش از طریق Kernel stream رو اضافه میکنه

ASIO هم در قسمت اول قرار دادم .

Taggers:

1. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : یک تگ کننده که سورس آن سایت Discogs هست

2. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : یک تگر که سورس آن Freedb هست

3. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : یک تگر که سورس آن سایت MusicBrainz میباشد

4. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : یک پلاگین که سرچ میکنه برای لیریک ها و اون رو در آی دی تگ ترک قرار میده و شما میتونید از طریق تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. نمایشش بدهید

UI panels :

1. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : همونطور که از اسمش پیداست محتوای playback queue شما رو در یک پلی لیست جداگانه نمایش میده

2. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : محتویات queue رو در یک پنل جداگانه نشون میده و ادیت کردن رو راحت تر میکنه

3. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : یک پنل جالب که به شما این قابلیت رو میده که براساس اطلاعات تگ سرچ بکنید مثلا سبک زده شده در تگ و از موارد سرچ شده یک پلی لیست بسازید !

4. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : برای نمایش متن به کار میره مخصوصا لیریک

5. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : یک seekbar که براساس شکل موج هست همانند دستگاه های دی جی

6. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : یک پنل با قابلیت شخصی سازی بسیار بالا برای ColumnsUI

7. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : یک پنل پلی لیست با قابلیت های گروه بندی و .... شخصی سازی بسیار خوب !

8. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : یک جداکننده پنل ها که بسیار قابلیت شخصی سازی بالایی داره !

9. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : یک پنل برای مدیریت پلی لیست های شما

10. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : قابلیت استفاده از پلاگین های وین امپ رو در فوبار به شما میده !

DSP ها:

1. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : یک dsp جالب که قابلیت dolby رو هم برای هدفون و هم اسپیکر اضافه میکنه !

2. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : یک dsp مربوط به crossfeed که شبیه به bs2b هست ولی کمی بهتر از اون میباشه

3. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : یک پلاگین crossfeed . شماره 2 از این بهتره

4. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : قابلیت ساپورت engine DLL دالبی هدفون رو اضافه میکنه و Soundstage رو بهتر میکنه و توی کانفیگ RPGWiZaRD به کار میره

5. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : قابلیت ذخیره و لود و همچنین به اشتراک گذاری زنجیره ای از Dsp را اضافه میکنه و همچنین میتوان دکمه های رو برای سوییچ کردن بین dsp ها اضافه کرد

6. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : افکت های فراوانی رو به فوبار اضافه میکنه

7. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : برای کانورت کردن موسیقی استریو به 5.1

8.تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : یک پلاگین ریورب جالب

9. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : بعضی از دیستورشن های امپلی فایلر های لامپی رو حذف میکنه

10. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. : پلاگینی که قابلیت استفاده از vst رو به شما میده و این بدین معناست که میتوانید از بینهایت dsp استفاده کنید !

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

حالا بازم AIMP بهتره ؟؟

این گوشه ای از پلاگین ها در حوزه های مختلف بود شما میتونید با یک سرچ کوچیک در هر قسمت هزاران پلاگین رو پیدا کنید !

یک نکته ای باید اشاره کنم اینکه اگه شما از تم و اینترفیس اصلی خوشتون نیومد و یک تم دلخواه گرفتید, بعضی از این اینترفیس ها و تم ها خودشون دارای بعضی از این پلاگین ها هست و دیگر نیازی به گرفتن دوباره آنها نیست !

لینک منبع : تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    و تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

ترجمه شده توسط خودم هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع خلاف شرعه

11 کاربر زیر از Mhvn عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

• Top | #7

/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو جدید
    تشکر شده 19 بار در 7 ارسال
    Trance
    Armin Van Buuren
    آقا دمت گرم خیلی عالی بود واقعا کامل و بی نقص بود توضیحاتتون.
    یکی از مزیت های بزرگ این پلیر
    اینکه فایل‌های صوتی را در فضای 32 بیتی (32bit Floating point) پردازش می‌کند که باعث میشه افت کیفیت حین تبدیل صدا توسط کارت صوتی از بین بره. یعنی اون حالت بمی که توی بقیه پلیر ها هست رو نداره و اگه یه هدفون یا سیستم صوتی خوبی داشته باشید تفاوت رو کاملا متوجه میشید.
    امیدوارم که به زودی برای اندرویدش هم بیاد.
    اگه دید متعصبانه به پلیر خاصی نداشته باشیم این بهترین گزینه برای ترانس بازها و کسایی که به کیک موسیقی دقت زیادی دارن هست چون به راحتی میتونن حسش کنن

5 کاربر زیر از Rengo47 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.