کانال تلگرام انجمن
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14

موضوع: RmaN - Complextro Isn't That Complex - اولین تجربه من در ساخت Drop های پیچیده Complextro

1. Top | #1

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    تشکر شده 19,056 بار در 3,740 ارسال
    Others
    Madeon

RmaN - Complextro Isn't That Complex - اولین تجربه من در ساخت Drop های پیچیده Complextro

یکی از بزرگترین آرزوهای زندگیم محقق شد ، ساخت Drop های فوق پیچیده سبک Complextro که به نظرم آرزویی بود که فکر می کردم 2-3 سال دیگه محقق بشه (اونم شاید)

از روز اولی که من کارهای Madeon Feed Me و Skrillex و Zedd و Dillon Francis و کلا آرتیستای گنده سبکای Complextro رو شنیدم مغزم هنگ کرده بود که این سوپر انسان ها مغزشون سوپر کامپیوتر هست ، چجوریه که همچین آهنگای خیلی خیلی خیلی پیچیده ای رو که ما موقع گوش کردن هم به زور درک می کنیم می سازن !!!

بیشتر از 1 سال صبح تا شب دنبال متد های مختلف ایجاد این کار بودم و نواختن با Lunchpad دیگه آسون ترین راهی بود که یاد گرفته بودم ( Lunchpad هم ندارم )

ولی خیلی خیلی اتفاقی بعد 1 سال سرچ پشت سر هم یهویی امروز یه Tutorial از Ableton داشتم می دیدم که یه قابلیت ویژه Ableton رو که همیشه فکر می کردم مسخرست توضیح داد و از همون استفاده کرد برای همین افکتی که صد سال تو کفش بودم !!!

منم صبح خونه نبودم اون ویدیو رو دیدم ، خدا خدا می کردم شب بیام خونه و عملیش کنم و این هم نتیجش

اولین دموی من در سبک Complextro ( فقط Drop ش هست !)

می دونم یه خورده خالیه !!!

این واسه دستگرمیه ، ولی شاید همین رو آهنگش کردم بعدا ( البته می دونم فعلا بازم مال این حرفا نیست یه Complextro کامل بسازم )

تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

18 کاربر زیر از RmaN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

2. Top | #2

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    تشکر شده 14,079 بار در 1,846 ارسال
    Others
    Autechre
    خوب بدک نیست اون آخرای کار یکم قاطی کردی فک کنم یکم قاطی پاطی شده اجزای آهنگ روی هم توی اون ثانیه های اخر.

اما در مورد خوده آهنگ خوبه که اینو یاد گرفتی که چجوری بسازی ولی هنوز خیلی جای کار داری.به قول خودت باید برای این صداهای پیچیده یه طرحه خوب و پیچیده تر و جالب تری داشته باشی.

یکم صداهایی که استفاده کردی یه جورایی زاغارت به نظر میاد.یکم در مورد صداهاش هم بیشتر کار کن.

و دیگه اینکه اون آموزشه رو هم بزار تا ما هم استفاده کنیم دیگه .اینجا همه به تک خوری عادت دارن

پ.ن:فک کنم نصفه کسایی که تگ کردی تا حالا همچین چیزایی گوش نکردن

9 کاربر زیر از Mhvn عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

3. Top | #3

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو نیمه فعال
    تشکر شده 2,571 بار در 478 ارسال
    House
    Deadmau5
    خیلی خوب شده باید روش کار کنی ولش نکنیاا

9 کاربر زیر از [.:KamraN:.] عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

4. Top | #4

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو فعال
    تشکر شده 5,485 بار در 1,006 ارسال
    Trance
    Dash Berlin
    میتونستی اینترو بهتری بسازی...یه ساختار متفاوت! کمی هم یکنواخت بود...میتونستی فضای متفاوت نسبت به کل کار بسازی و یه ساختار انقد تکرار نکنی... سینت پد حجیم تر میشد...صدای وابل بیس خاص تر میشد...کمی از عالی کمتر بود...ولی خوب بود واقعا!

پ.ن: اون اموزش بده بقیه هم ببینن! دمت جیز

9 کاربر زیر از Loser عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #5

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    Others
    Madeon
    اولا که بابا جدی نگیرید کل این دمو تو یه ربع 20 دقیقه ساخته شده و صداها مهم نیست فقط می خواستم تکنیک رو تست بزنم

در ضمن حالا که اصرار می کنید تکنیک رو نمیگم تا چشتون درآد

والا ما هر وقت از Complextro تو سایت حرف می زدیم همه یا می گفتن چیه خوردنیه؟ یا اینکه همه فحش می دادن که این سبک کلا در و قابلمه هست و کلا ارزش گوش دادن نداره
    تاپیکای آموزشیمون رو هم که هیچ وقت هیچ کی تحویل نمی گرفت و ما همیشه کسی بودیم که پست خوبا رو نیم زدیم ! پس تکنیک رو یادتون نمیدم شما هم مثل من ماه ها تو کفش بمونید خودتون برین سرچ کنین شاید پیدا کردین

انقدر سادست که در عرض 5 دقیقه میشه ساختش ! ( البته اگه از صداهای آماده استفاده بشه کلا )
    ویرایش توسط RmaN : 2013/10/23 در ساعت 09:43 AM

9 کاربر زیر از RmaN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

6. Top | #6

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو فعال
    تشکر شده 3,497 بار در 626 ارسال
    Trance
    Solarstone
    sound design کارت عالی بود یعنی کیفیت و جنس صداها خوب بود تبریک میگم.
    جالبه که میگی تو 20دقیقه ساختی یعنی واسه همچین تایمی خیلی خوبه چون مهمترین قسمت complextro همینه که 10 12 تا Bass مختلف رو با خلاقیت باید چیدو خیلی وقتگیره حتی کسایی مثل wolfgang gartner و porter robinson با کمال استعداد مجبورن وقت زیادی رو این قسمت صرف کنن.

2 کاربر زیر از MJR عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

7. Top | #7

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو
    تشکر شده 263 بار در 67 ارسال
    Trance
    Armin Van Buuren
    لینک نمیاد

8. Top | #8

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    Others
    Madeon
    نقل قول نوشته اصلی توسط MJR تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    sound design کارت عالی بود یعنی کیفیت و جنس صداها خوب بود تبریک میگم.
    جالبه که میگی تو 20دقیقه ساختی یعنی واسه همچین تایمی خیلی خوبه چون مهمترین قسمت complextro همینه که 10 12 تا Bass مختلف رو با خلاقیت باید چیدو خیلی وقتگیره حتی کسایی مثل wolfgang gartner و porter robinson با کمال استعداد مجبورن وقت زیادی رو این قسمت صرف کنن.

اونا برای این خودشون انقدر طول میدن که همه صداها رو خودشون می سازن از پایه و من همه صداهام سمپل های آماده یا فوقش یه کوچولو edit بود

در ضمن اون 20 دقیقه ای که من وقت گذاشتم رو 10 دقیقش edit بود ، وگرنه تو 5 دقیقه هم حتی میشه ساخت ، یه تکنیکی هست که فقط تو Ableton فقط میشه ( تازه من سادش رو استفاده کردم ) خفن تر هم میشد

این تکنیک رو هم به هیچکی لو نمیدم عمرا !!!

این تکنیک هم Deadmau5 برای قهوه ای کردن خیلی از آرتیستای Complextro که مردم فکر می کنن خیلی خیلی خیلی کاراشون پیچیدست لو داده بوده ( البته این آرتیستای گنده معروف نه اونا همه با Lunchpad می زنن )

ولی اتفاقا بر عکس حرف تو همه میگن صداها و Sound Design خوب نیست ، مخصوصا Wobble ها

چون سمپل های درست حسابی برای این سبک ندارم و خیلی از صداهاش از صداهای باقالی داخلی خود Ableton هستن ( حسش نبود با Massive بیام Wobble در بیارم )

2 کاربر زیر از RmaN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

9. Top | #9

عنوان کاربر
    عضو فعال
    تشکر شده 5,485 بار در 1,006 ارسال
    Trance
    Dash Berlin
    همش سمپل بود!/ اصل مهمش صداسازیه هست. اف ال یه پروژه داره که میتونه به خیلی ها کمک کنه(اینم گفتم اون کسایی که تو خماری موندن در بیان )

2 کاربر زیر از Loser عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #10

عنوان کاربر
    عضو فعال
    تشکر شده 3,497 بار در 626 ارسال
    Trance
    Solarstone
    اینکه صداها سمپل بود نشون میده پس من درست گفتم sound design خوب بوده .
    اگه منظور اینه که as a whole track و درمجموع صدای خوبی نمیده که آره درسته موافقم. بنظرم اون groove لازم رو نداشت. تنها چیزی که میتونم بگم نبودن چینش لازم صداها بود. الان یعنی lunch pad داشته باشی تموم؟ اون ریتم و حفظ کردنِ groove توام با اون حالت funky کارای الکترو هم باید حفظ بشه.

من مگه گفتم بگو چه تکنیکی استفاده کردی؟ تکنیکت پیشه خودت بمونه
    خوب از سمپل های dubstep و electro استفاده کن

2 کاربر زیر از MJR عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین