کانال تلگرام انجمن
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21

موضوع: مصاحبه با BT در مورد برخی از تکنیک هاش

1. Top | #1

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    تشکر شده 14,079 بار در 1,846 ارسال
    Others
    Autechre

مصاحبه با BT در مورد برخی از تکنیک هاش

تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

این مصاحبه ای است که سایت ALTSOUNDS و Chris MUG5 Maguire با حضرت BT در تاریخ 20 ژوئن 2013 انجام دادن.
    همینطور که میدونین به قول خود bT:
    "من رکورد جهانی بیشترین ادیت بر روی وکال با (6,178) عدد رو دارم.خوب پس این میتونه کمکتون کنه که ببینین چه قدر زمان صرف شده."
    مقدمش یکم از البوم جدید bT و سینگل جدیدش گفته و کسایی که ریمیکس کردن و گفته که به مناسبت ریلیز شدن ریمیکس پک SKYLARKING من افتخار اینو دارم که با bT که یه الهام برای من بوده مصاحبه کنم.
    ------------------------------------------------------------------
    نام:BT
    شهر محل تولد:East Coast
    ملیت:آمریکایی

خوب اگه میشه لیست تجهیزاتی که استفاده میکنی رو بگو؟

من از یه لپ تاپ 2010 MacBook Pro به همراه ableton live9 و پلاگین های مهم به همراه iZotope. Stutter Edit, 2 Korg Nanos و یک Livid Eurorack Controller کاستوم استفاده میکنم.
    من دارم live set خودم رو به نام Leap Motion Beta طراحی میکنم(در برنامه توسعه دهنده هاشون هستم.)

لطفا اگه ممکنه از تجهیزات استودیویی که استفاده میکنین نیز نام ببرید؟

من نزدیک 50 تا Synth (صدای کامپیوتری)انالوگ استفاده میکنم,پس نمیتونم یه لیسته کامل بدم.هسته ی کامیپترم 12 هسته ای و core i7 هست.
    Synth های محبوبم Prophet-5, Oberheim 4 voice, Arp 2600, Euro Rack, Jupiter-8 and Pro-1 هستند.

بهترین خاطره اجرایه زنده از نظر تکنیکی؟؟؟

وقتی که داشتم در ملبورن استرالیا برای 25 هزار نفر اجرا میکردم و برق رفت(منو از مانیتور کردن راحت کرد)
    من نشستم و براشون Flaming June رو با پیانو در حدود 10 دقیقه اجرا کردم.فضای سالن فوق العاده بود.یکی از بهترین اجراهام هست.

بهترین خاطره در حال رکورد از نظر تکنیکی؟؟؟؟

یه باز با John Leckie در Real World بودیم.اون یه نابغه کامل با میکروفون و تکنیک هاش هست.او خیلی چیزها رو در طول دو روز بیشتر از چیز هایی که در Berklee یاد گرفته بودم, در مورد روش های خارقالعاده منحصر به فرد رکوردینگ بهم یاد داد.هنوزم مغزم میترکه از چیزایی که ازش یاد گرفتم.

بدترین خاطره رکوردینگ و اجرا زنده؟؟؟

اجرا کردن در پاناما سیتی با تب 104 درجه.در طول ست غش کردم.

چه دستگاهی رو دوست داشتی داشته باشی و برای چی؟؟؟

چیزایه مورد علاقم که دوست دارم جمع کنم این روز ها ماژول Euro Rack هست.واقعا بست نمیشه.چیزایه فوق العاده ای که هر هفته بیرون میاد ازش.

چه چیزی رو میخواین برای خودتون بخرین که بهتر بشین از نظر فنی؟؟لطفا توضیح بدین.

من همیشه tutorial میبینم.فوق العادن و حتی یه سنت هم براتون خرج ندارن.

------------------------------------------------------------
    وکال ها

از چه میکروفونی برای اجرای زنده استفاده میکنین؟؟؟

Neuman KMS105
    ایا شما یا فرد مسئول صداتون ( برین توی ترجمه نخند.خودت SOUND GUY رو چی ترجمه میکنی؟؟)از پردازش وکال اضافی هم استفاده میکنه؟؟اگر اره چی و برای چی؟؟

من خودم از طریق ابلتون پردازش میکنم.من یه channel strip دارم که خودم درست کردم و مخصوصه وکاله و داخلش EQ, compression a high pass ******, De-essing and delay and reverb هست.

از چه میکروفونی بیشتر در هنگامه رکورد استفاده میکنین؟؟

میکروفون های موردعلاقمNeuman modified 67 and U-87 هستن.

چه کارای اضافی بر رو وکال انجام میدین مثلا autotune, compressors, reverb و غیره؟؟؟

من عینا هزاران ساعت وقت میزارم برای ادیت وکال.من رکورد جهانی بیشترین ادیت بر روی وکال با (6,178) عدد رو دارم.خوب پس این میتونه کمکتون کنه که ببینین چه قدر زمان صرف شده.من نمونه برداری میکنم به طور دقیق تنظیم میکنم plosives(میشه وقفه توی صدا اینطوری که من فهمیدم), vowels(حروف صدادار)رو.
    عینا بیش از 50 تا الگوریتم بسط زمانی (بعضی DSP افلاین مثه CDP که در ترمینال مک اجرا میشه و غیره)
    به خاطره اینه که البوم هام 3 سال طول میکشه(میخنده)
    در برخی از ترک های وکال دارم SESSION نزدیکه 70-90 stem(این دیگه چیه؟؟) پهناشه.

یه نکته شماره 1 یا تاپ برایه وکالیست های سرحال الان؟؟؟

یاد بگیرین که صدایه قفسه سینه رو بیرون نکشین بلکه با صدایه کامل ذهنتون بخونین.(اینی که گفتی یعتی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟)
    من اینو از Seth Riggs یاد گرفتم.اون یه معلم فوق العادست.

خودتون یاد گرفتن موسیقی رو یا از مربی؟؟

هردو من ارشد وکال رو از Berklee دارم(البته پیانو ساز اصلیه منه.)

شما رتبه موسیقیایی در ساز منتخبتون هم دارین؟؟

بله من از شماره 4 شروع کردم به یاد گرفتن(piano Suzuki method).من sTRING نوشتن رو خوندم,در نقطه مقابل,ارکستراسیون|صدا رهبری کردن و هدایت کردن رو در شماره 8 در the Washington Conservatory of Musicخوندم.موسیقی فیلمسازی,صدا,تئوری و موسیقی کامپیوتری رو در Berklee از شماره 15.1 شروع کردم به خوند تا به الان.
    (احتمالا با پشتکار بیشتر از قبل).

اولین چیزی که یاد گرفتی بخونی چی بود؟؟( از ترکایه خودت نیست؟)

صادقانه بگم من نمیتونم کارای دیگران رو بخونم به جز دوتا از آهنگ هاو سرود های Beatles .

محبوبترین اجرایه زندتونکه تا به حال انجام دادین چیه؟؟؟

بازسازی Tears for Fears - Mad World در تور This Binary Universe در نیو ارلئان سال 2007.
    رویایی بودءواقعا نمیتونین بیشتر از این توصیف کنم که من و جمعیت واقعا خودمو گم کردیم.(منظورشون توی موسیقی.یعنی واقعا محوش شدن.)
    یه شب فوق العاده بود.
    محبوبترین اجرایه الکترونیکم در EDC پارسال بود.دخترم هنگامی که روی استیج داشتم برای 30 هزار نفر اجرا میکردم اومد پیشم.اون به اندازه ای بزرگ هست که درک کنه که چه قدر باحاله این(برای جفتمون).

بهترین اجرایی که تا به حال رکورد کردی؟؟؟

یک ورژن آکوستیک ازThe Ghost In You از These Hopeful Machines.
    -------------------------------------
    ساخت یا پروداکشن

از چه چیزی برای رکورد فیزیکی استفاده میکنی؟؟(ِDAW,TAPEیا ... میتونی دقیق بگی؟؟)

من به صورت ارکسترا رکورد کردن رو دوست دارم(stringsو brass به طور خاص)به t.(499, 30ips +5)TAPE
    من دوست دارم درام ها را به صورت آکوستیک به tAPE رکورد کنم(499, 15ips +9) و انتقالشون بدم به 1/2" (Between +7 and +9).
    چیزایه دیگه هم من 24bit 96k رو ترجیح میدم.مبدلهای Apogee مبدل هایه مورده علاقم هستن.
    DAW صداییم تا حدوده زیادی FL STUDIO هست.که از لاجیک و پروتولز خیلی سرتر هست.(اینا دوتا یه دیگه از چیزای موردعلاقمنن)

چه میکسر یا رابط صدایی استفاده میکنین؟؟

Apogee 96 channel system دراستودیو استفاده میکنم.ولی وقتی که بیرون استودیو هستم Neve consoles قدیمی رو ترجیح میدم.البته ازSSL e Series هم خوشم میاد.

"بی تی در حال نصبه استودیویه جدیدش هست که ساخته شده از افرا خزنده قطع شده طبیعی و تن و شیار که تقسیم شده ب سه قطعه مدولار که به راحتی در کنار هم قرار میگیرن.هر کدومش 10 پا است."

از چه چیزی برای رکورد درام استفاده میکنین؟؟لطفا نام ببرین چه سازهایی,پلاگین هاءسمپل ها و ...

کاملا بستگی داره به صدایی که شما دنبالشین.من هرچیزی رو از 87's ازسربارش تا 414's استفاده کردم.
    بالا و میانی Shure SM 57's و یک Fet برایه کیک به Quad 67's..
    واقعا بستگی داره به اتاق و صدایی که شما میخوای بگیری.یک ترفند محبوبم استفاده از دو تا Shure SM 57's برای (snare, toms) و یک Yamaha NS-10 معکوس شده برای کیک و داشتن the drummer play واقعا PPP میکنه(نفهمیدم منظورش چیه سه تا پی که میشه حزب مردم و اینا؟؟؟) (در اتاق های بزرگ.). سپس کمپرس میکنیم با استفاده از Distressors ویک Fairchild به طور کل.
    من فهمیدم که خیلی از اهنگ های Pink Floyd اینگونه ساخته شدن.روشهایه مختلفی رو با درام تجربه میکنم.یه فرمول کلی ندارم.

از چه چیزی برای رکورد گیتار استفاده میکنی؟؟لطفا تمام جزئیات amps, plugins, audio interfaces, mics, guitars, pickups, cabs و غیره رو کامل بدین.

من یک 60's AC-30 دارم که بهش عشق میورزم و یه عالمه گیتار.
    1972 Fender Telecaster ام یکی از چیزایه موردعلاقمه و یک Yamaha 6 string bass دارم که باهاش مثه baritone میزنم(باریتون به صدای بین بم و زیر میگن).(Every Other Way یه مثال خیلی خوبه برای این).
    و یه دونه 1959 355 دارم که هر چی رویه unicorns هاش میزنی تبدیل میشه به یه چیزه جادوئی.من BASS رو به گیتار ترجیح میدم حقیقتا.(حتی برای بیشتر قسمت های گیتار)

BASS??

من DI رو برای بیس ترجیح میدم.

اگر از وسیله دیگری هم استفاده میکنین که فکر میکنی ارزش اشاره کردن بهش رو داره لطفا بگین؟؟

من تجهیزات مدارخم رو خیلی دوست دارم و جمع میکنم.
    ویرایش توسط Mhvn : 2013/07/25 در ساعت 11:57 AM دلیل: خواناتر شدن

امضای ایشان

2. Top | #2

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    Others
    Autechre
    دهنم اسفالت شد سه ساعت ترجمه کردم و تایپ کردم.

امضای ایشان

3. Top | #3

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    سردبیر مجله انجمن
    تشکر شده 7,810 بار در 1,034 ارسال
    Downtempo
    Francesco Berta
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mhvn تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    درود به شرفت... تگ ترجمه نوش جونت

18 کاربر زیر از Meh.T عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

4. Top | #4

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    تشکر شده 3,343 بار در 691 ارسال
    Metal
    Markus Schulz
    خسته نباشی داداش

17 کاربر زیر از warrior عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

5. Top | #5

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    ناظم ارشد
    تشکر شده 28,077 بار در 3,568 ارسال
    Trance
    Solid Stone
    خسته نباشی وحید جان، BT واقعا یه نابغه ست تو الکترونیک! از نظر خودم خیلی از این کله گنده ها از پرودیوسر های جوون از نظر تکنیک و این چیزا عقب ترن ولی بی تی همیشه به روزه و کاراش تو هر سبکی که کار کنه فوق حرفه ایه

17 کاربر زیر از Omid عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

6. Top | #6

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    مدیر ارشد بخش الکترونیک
    تشکر شده 26,632 بار در 3,728 ارسال
    Trance
    ATB
    دمت گرم وحید خسته نباشی وفت گذاشتی ، کارت ارزش داره ...

14 کاربر زیر از pooya عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

7. Top | #7

عنوان کاربر
    مدیر ارشد بخش Downtempo
    تشکر شده 17,919 بار در 2,447 ارسال
    Ambient
    Hammock
    دمت گرم وحید، خسته نباشی.....فقط اینکه اگه یکم پستات منظم تر باشن بهتره، اینجوری کور میشیم بخوایم بخونیم، تمام خطوط بهم چسیدن، عکسا هم به نوشته ها چسبیدن. یخورده منظم ترش کنی دیگه عالی میشه....

17 کاربر زیر از Mystery عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

8. Top | #8

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    Others
    Autechre
    نقل قول نوشته اصلی توسط Meh.T تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    درود به شرفت... تگ ترجمه نوش جونت
    مرسی مهتی.
    مگه تگ ترجمه هم چیزیه که بخواد نوش جون ادم شه؟؟؟ بلایه جونه.

نقل قول نوشته اصلی توسط warrior تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    خسته نباشی داداش
    قربونت ممد جون.

نقل قول نوشته اصلی توسط OMID تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    خسته نباشی وحید جان، BT واقعا یه نابغه ست تو الکترونیک! از نظر خودم خیلی از این کله گنده ها از پرودیوسر های جوون از نظر تکنیک و این چیزا عقب ترن ولی بی تی همیشه به روزه و کاراش تو هر سبکی که کار کنه فوق حرفه ایه
    مرسی امید.اره جالبترین جاش برای خودم جایی بود که ازش میپرسید چه تجهیزاتی رو میخوای برای خودت بخری که خودتو بهتر کنی از نظر تکنیکی؟برایان بهش گفت که من همیشه فیلم اموزشی میبینم.که یه سنت هم برات خرج بر نمیدارن.یا اینکه همیشه از این یکی یا اون داره چیزی یاد میگیره و خودش هم توی این مصاحبه گفت چند نفر رو.و هنوز هم داره درس میخونه.و خیلی هم با ارتیست های جدید همکاری میکنه و به قول تو تکنیک هاشون رو ازش یاد میگیره.
    واقعا یه نابغست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط pooya تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    دمت گرم وحید خسته نباشی وفت گذاشتی ، کارت ارزش داره ...
    قربونت پویا جان.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mystery تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    دمت گرم وحید، خسته نباشی.....فقط اینکه اگه یکم پستات منظم تر باشن بهتره، اینجوری کور میشیم بخوایم بخونیم، تمام خطوط بهم چسیدن، عکسا هم به نوشته ها چسبیدن. یخورده منظم ترش کنی دیگه عالی میشه....
    مرسی عسیسم.اوکی شد.ببین خوبه یا بازم ویرایش کنم؟؟
    ساعت 3 صبح بود دیگه حوصله نداشتم دستی بهش بکشم.
    ------------------------------
    به همه توصیه میکنم این مصاحبه رو بخونن.حالا شاید بعضی از قسمت هاش رو نفهمن ولی خیلی به دردتون میخوره.

18 کاربر زیر از Mhvn عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

9. Top | #9

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    تشکر شده 11,482 بار در 968 ارسال
    Trance
    Andy Moor
    فقط میتونم بگم که فوق العاده بود حرکتت وحید جان

15 کاربر زیر از @ Mahmood عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

10. Top | #10

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن الکترونیک
    تشکر شده 27,149 بار در 3,394 ارسال
    Trance
    Armin Van Buuren
    ای ول - خیلی وقت بود مقاله ی به این خوبی در زمینه موسیقی نخونده بودم ! کارت 20 ه - خسته نباشی
    شما مجاز به دیدن تصاویر نیستید. با مدیر کل سایت در تماس باشید

14 کاربر زیر از Medusa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین