کانال تلگرام انجمن
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: اطلاعات کامل در مورد کارت صداهای R.M.E

1. Top | #1

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    مدیر انجمن
    تشکر شده 33,521 بار در 8,161 ارسال
    Psychedelic
    Lyctum

اطلاعات کامل در مورد کارت صداهای R.M.E

سلام اینسری مطالب برگرفته از سایت پرشین موزیک هست و شخص جناب فرهود واینکه من خودم به شخصه ازشون سوال کردم

چیزی که من میتونم بگم صرفاً تجربه ی خودمه، وگرنه دوستان در ارتباط با سخت افزارهای مختلف، صاحب نظرتر هستند.
    در بین مدلهای مختلف Fireface UFX رو پیشنهاد میکنم. من کارکرد این مدل رو از نزدیک دیدم. یک اینترفیس بی عیب و بی نقص. با حداقل Latency. یعنی یه چیزی نزدیک به صفر! این مدل هم امکان USB داره و هم Firewire. سمپل ریت 192 کیلوهرتز رو ساپورت میکنه. در پانل جلو یک سوکت USB برای مموری وجود داره، که احیانا اگه کامپیوتری در دسترست نبود (مثلاً در شرایط پرفورمانسهای لایو بیرون از استودیو) بتونی بکمک یک فلش مموری، کل اجرا رو مستقیماً بصورت ورودی های جدا از هم ریکورد بگیری و توی فلش زخیره کنی. این امکان خیلی جالبی هست که در اینترفیسهای دیگه من ندیدم.
    کلاً محصولات RME از نظر Latency پیشرو هستند. تنها رقیب این برند در این مورد، محصولات "آپوجی" هست که اون هم فقط Mac رو ساپورت میکنه.
    من بعد از استفاده از دو برند دیگه، بالاخره یک RME Babyface گرفتم و از دست کلی مشکلات قبلی ها خلاص شدم! الآن بیش از یک سال هست که باهاش کار میکنم. فوق العاده است. بی دردسر، نویز صفر، کیفیت کانورت عالی، روان، Latency دو صدم ثانیه (البته با بافر 512 و سمپل ریت 96)، DSP بسیار کارآمد و دوتا هم پری امپ پارالل داره. حالا امکانات Fireface UFX بمراتب بیشتر از Babyface هم هست.
    یکی دیگه از محاسن این شرکت اینه که چندین بار در سال، نه تنها Update نرم افزاری، بلکه Firmware هم برای محصولاتش ارائه میکنه.

تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

با توجه به توضیحات خود شرکت RME، مدل UCX ترکیبی هست از Babyface, UFX و UC. تنها مزیت UCX در اینه که "سرعت" کانورتش نسبت به مدلهای دیگه RME در حد چند صدم ثانیه بیشتره. در واقع این شرکت صرفاً برای رکورد زنی در قبال سایر برندها در "سرعت کانورت" مدل UCX رو زد. مدلهای Babyface و UFX از یک نوع کانورتور استفاده میکنند و من در استفاده از Babyface به هیچ وجه تاخیر زمانی در Out این اینترفیس حس نمیکنم.

مدل UCX در مقایسه با UFX ورودی و خروجی های کمتری داره. در واقع اگر نیاز به ورودی های بیشتری برای ریکورد گیری در یک زمان داشته باشی، شاید UCX جواب نده. مدل UCX خروجی XLR هم نداره و امکان کار Stanalone (بدون کامپیوتر) نداره. در حالی که UFX همه ی اینها رو داره.

در واقع میشه گفت UFX گل سرسبد اینترفیسهای این شرکته. UFX بارها جوایز مختلف در کشورهای مختلف برده. در حالی که UCX دو یا سه مورد بیشتر جایزه نبرده.

سال پیش با UFX یک قطعه سمفونیک از مالر بصورت مستقیم و بدون استفاده از کامپیوتر، در آلمان با موفقیت ضبط شد. برای ریکورد این قطعه از همه ی 28 ورودی میکروفن استفاده شده بود و 28 فایل wave با سمپل ریت 192 کیلوهرتز بصورت جدا از هم مستقیماً در داخل یک فلش مموری ذخیره شد.

سال 2012 (یا 11 خوب یادم نیست) گروه راک انگلیسی Cold Play در تورهای کل سال، بدون بردن هیچ وسیله دیگه ای، تمامی ریکوردهای استیجی خودش رو فقط با همین UFX و یک فلش مموری ریکورد و بعداً در استودیو ادیت و میکس کرد.

حالا با توجه به نوع استفاده ای که داری، میتونی تصمیم بگیری. من با توجه به نوع کارم، Babyface تنها موردی بود که بدردم میخورد. چون من الکترو نیک کار میکنم و معمولاً ریکورد با ورودی های متعدد در یک زمان برام پیش نمیاد و قابل حمل بودنش هم چیزی بود که شدیداً به کارم میاد.

تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

1-کیفیت فوق العاده عالی استریو وایدینگ بسیار عالی
    2-دسترسی به افکتهای reverb و EQ با کیفیتی بسیار بسیار عالی تو تمام ورودیها و خروجیها خلاصه mixer بسیار عالی داره
    3-یه ورودی آنالوگ استریو و دو تا خروجی آنالوگ استریو بعلاوه 8 تا i/o دیجیتال
    4-یه ورودی Hi-z فوق العاده رو خود دستگاه داره مخصوص رکورد گیتار با کیفیت 470 کیلو اهم ولی متاسفانه به یکی از ورودیهای استریو لینکه یعنی اگه با این کار کنید ورودی استریو آنالوگ میشه مونو
    5-فوق العاده استیبله و به نظر میاد داری فلش مموری به یو اس پی کامپیوتر وصل میکنی از بس که راحت کانکت و دیسکانت میشه.
    6-اصلا دیلی نداره.

7 کاربر زیر از HM.Majdi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

2. Top | #2

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    مدیر انجمن
    تشکر شده 33,521 بار در 8,161 ارسال
    Psychedelic
    Lyctum

Fireface 802

این مدل که در واقع بهینه شده ی مدل معروف Fireface 800 هست، همین 3 روز قبل وارد بازار آدیو شد. در این مدل کمترین تایم Latency و تکنولوژی جدید پری امپ رو میتونید داشته باشید. مشخصات فنی این مدل رو میتونید از طریق لینکهای زیر با مدل Fireface 800 مقایسه کنید:

Fireface 800 جرو پرفروش ترین آدیو اینترفیسها در طول 10 سال اخیر دنیا محسوب میشه، که هنوز هم بعد از 10 سال (محصول 2004 هست) هنوز فروش داره!
    طی دو سال اخیر شرکت یونیورسال آدیو با مدل Apollo رکورد جدیدی در بخش پری امپ آدیو اینترفیس ارائه داد که در مقابل پری امپ Fireface 800 جدیدتر و پیشرفته تر بود. حالا شرکت RME با ارائه ی همین Fireface 802، رقابت جدیدی رو با Apollo شروع کرده. چون در معماری ساختاری بخشهای پری امپ و کانورتورهای 802 تغییرات اساسی ایجاد کردند که حتی در مقابل مدل UFX خود شرکت RME (که گل سرسبد RME محسوب میشه)، بسیار قوی تر، با Latency کمتر و کارآمدتر دراومده.

نوشته شده توسط فرهود

3 کاربر زیر از HM.Majdi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان