کانال تلگرام انجمن
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17

موضوع: تصویر میزکار و تجهیزات کاربران ترنس باز

1. Top | #1

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو
    تشکر شده 774 بار در 116 ارسال
    Dance
    Tiesto

Cool تصویر میزکار و تجهیزات کاربران ترنس باز

سلام -

این موضوع یکی از تاپیکهای مهم در یکی از سایت های موسیقی بود
    شاید بپرسید فایدش چیه ؟

یکی از فایده هاش اینه که با تجهیزات همدیگه آشنا میشیم - راجع بهش صحبت میکنیم و

ممکنه بعضی اعضا تجهیزات مشترکی داشته باشند و بخوان در موردش صحبت کنن و احیانا

مشکلاتشون رو با دستگاهها به کمک هم حل کنند

غیر از این تا حدودیبا سطح کار همدیگه آشنا میشیم -

بهرحال این به شناخت ما از همدیگه کمک میکنه

در ضمن میتونیم مشخصات تجهیزاتمون رو هم لیست کنیم

مثلا مدل کارت صدا - نوع DAW - میدی کیبورد - میکروفون - هدفون - مانیتورینگ صدا و غیره ...

19 کاربر زیر از Dj MAN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

2. Top | #2

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو
    Dance
    Tiesto
    از خودم شروع میکنم - این تصویر میزکار منه -

نرم افزار : کیوبیس
    کارت صدا : M-Audio firewire 1814
    هدفون : AKG K 66
    میکروفون : AKG 200 C
    کیبورد : Yamaha PSR 740
    مونیتورینگ : ندارم

تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

23 کاربر زیر از Dj MAN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

3. Top | #3

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    تشکر شده 19,055 بار در 3,740 ارسال
    Others
    Madeon
    آقا منم مثل شما کیبورد Arranger یاماها داشتم اولش و با midi to usb interface وصلش می کردم ( البته من A3 ) داشتم ولی سر همین شلوغی اطاق ، فروختمش و به جاش میدی کنترلر خریدم ، واقعا اعصابت خورد نمیشه کج شی بزنی ؟!!!

در ضمن یه نکته ای هم هست این سایت پرودیوسر و بر و بچ آهنگساز کم داره و اونایی هم که می سازن ، خیلی هاشون بی تجهییزات کار می کنن و این تاپیک ممکنه یه خورده حالت فخر فروشی بگیره مخصوصا با این قیمتا

ولی منم شاید عکس گرفتم گذاشتم ، اگه بچه ها عکس زیاد بذارن ( البته عکسای آماده تو فیسبوکم رو می ذارم)
    من فقط هدفون AKG K99 و میدی Behringer UMX490 دارم! خدا رو شکر اوایل شروع گرونی ها ( البته دلار نزدیک 1800 ) خریدمشون و خدا رو شکر و گرنه دیگه اصلا نمی تونستم بخرمشون

13 کاربر زیر از RmaN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

4. Top | #4

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    سردبیر مجله انجمن
    تشکر شده 7,810 بار در 1,034 ارسال
    Downtempo
    Francesco Berta
    خدایا شکرت ، پس من دلم خیلی خوشه که با این سیستمم (که مشخصاتشو پایین گذاشتم!!!) و بدون میدی کنترلر و کارت صدا و هدفون و مانیتورینگ و... دارم با اف ال بازی میکنم
    اینم مشخصات سیستمم: (البته 1 گیگ از رممو از یکی از دوستام قرض گرفتم تا اف ال کرش نکنه موقع کار کردن)

11 کاربر زیر از Meh.T عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

5. Top | #5

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    Others
    Madeon
    البته مهدی من از نظر سیستم درکت می کنم ، چون من وضعم خیلی خراب تر از تو بود از نظر سیستم و جالبه با اون سیستم با Sonar که سنگین هست ، کار می کردم ( وای خداییش کابوسی بود برای خودش ، یه پیانو نکسوز با یه pad می ذاشتم Cpu میرفت رو 70-80 و باید freeze می کردم و این داستانا !) و خدا رو شاکرم که تونستم PC رو ارتقا بدم ! ایشالله دلار ارزون شه و تو هم بتونی سیستم رو ارتقا بدی ( لعنت بر باعث و بانی کسانی که باعث این گرونی های فلج کننده شدن !)

مشخصات سیستم قبلی م اینا بود

CPU = Pentium 4 1.8 GHZ !!!!!
    RAM = 512

سر همین میگم درکت می کنم از ته قلب ( البته وضع تو از قدیم من یه خورده بهتره از نظر سیستم ، تاره FL سبک هم هست )

ولی خوب اولین چیز برای ساخت موزیک به نظرم سیستم هست !!!
    بعد کیبورد و بعد برای مانیتورینگ هدفون یا مانیتور

در ضمن من بعد 500 سال تحقیق آخرش نفهمیدم چرا کارت صدا باید داشته باشه آدم ، من هر چی تحقیق کردم به هیچ جواب قانع کننده ای نرسیدم!!!!

برای ماها که همه پروژه هامون 44000 و فوقش 24bit هست من هر چی تحقیق کردم کارت صدا به جز کم کردن بار CPU فایده خاصی نداشته ( اونم فقط کارت صداهای خیلی گرون بار CPU رو به دلیل DSP شون خیلی کم می کنن !)

16 کاربر زیر از RmaN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

6. Top | #6

عنوان کاربر
    عضو
    Dance
    Tiesto
    نقل قول نوشته اصلی توسط RmaN تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    آقا منم مثل شما کیبورد Arranger یاماها داشتم اولش و با midi to usb interface وصلش می کردم ( البته من A3 ) داشتم ولی سر همین شلوغی اطاق ، فروختمش و به جاش میدی کنترلر خریدم ، واقعا اعصابت خورد نمیشه کج شی بزنی ؟!!!
    در ضمن یه نکته ای هم هست این سایت پرودیوسر و بر و بچ آهنگساز کم داره و اونایی هم که می سازن ، خیلی هاشون بی تجهییزات کار می کنن و این تاپیک ممکنه یه خورده حالت فخر فروشی بگیره مخصوصا با این قیمتا
    ولی منم شاید عکس گرفتم گذاشتم ، اگه بچه ها عکس زیاد بذارن ( البته عکسای آماده تو فیسبوکم رو می ذارم)
    من فقط هدفون AKG K99 و میدی Behringer UMX490 دارم! خدا رو شکر اوایل شروع گرونی ها ( البته دلار نزدیک 1800 ) خریدمشون و خدا رو شکر و گرنه دیگه اصلا نمی تونستم بخرمشون

این کیبورده وصل میشه به کارت صدا از طریق MIDI - اولاش خیلی سختم بود کج شم - ولی الان دیگه عادت کردم - البته در دراز مدت کمرم درد میگیره و مجبور میشم صندلی رو اونوری بزارم -

فخر فروشی چیه ؟؟!!! بالاخره همه ما یه سیستمی داریم دیگه - حتما لازم نیست تجهیزات آنچنانی داشته باشیم که عکسشو بزاریم

همون سیستمی که الان پاش هستین عکسشو بزارین

---------------------------------------------------
    راستی این پروتولز 10 که اومده کسی باهاش کار نکرده ؟ من نصب کردم - کلا از پروتولز بدم اومد -
    اصلا پیانو رولش بدرد نمیخوره ... اینترفیسش هم که اصلا با آدم راه نمیاد - خداییش هیچ کدوم به کیوبیس نمیرسن
    ---------------------------------------------------
    خب بیخیال
    -
    عکس بزارین دیگه

9 کاربر زیر از Dj MAN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #7

عنوان کاربر
    مدیر انجمن
    تشکر شده 33,521 بار در 8,161 ارسال
    Psychedelic
    Lyctum
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dj MAN تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    سلام -

این موضوع یکی از تاپیکهای مهم در یکی از سایت های موسیقی بود
    شاید بپرسید فایدش چیه ؟

یکی از فایده هاش اینه که با تجهیزات همدیگه آشنا میشیم - راجع بهش صحبت میکنیم و

ممکنه بعضی اعضا تجهیزات مشترکی داشته باشند و بخوان در موردش صحبت کنن و احیانا

مشکلاتشون رو با دستگاهها به کمک هم حل کنند

غیر از این تا حدودیبا سطح کار همدیگه آشنا میشیم -

بهرحال این به شناخت ما از همدیگه کمک میکنه

در ضمن میتونیم مشخصات تجهیزاتمون رو هم لیست کنیم

مثلا مدل کارت صدا - نوع DAW - میدی کیبورد - میکروفون - هدفون - مانیتورینگ صدا و غیره ...

مرسی از این تاپیکی که زدی !من یه اموزش روسی دیدم که طرف مهندس صدا بود و تاکید داشت خیلی خیلی زیاد که اگه کارت صدا ندارید اگه سیستم بالایی ندارید اگه کیبورد ندارید!!
    مانیتور نداشته باشی اهنگسازی رو بذذارید کنار

و این یعنی اتمام حجت جناب مهندس

7 کاربر زیر از HM.Majdi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

8. Top | #8

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو ماهر
    تشکر شده 11,927 بار در 1,770 ارسال
    Trance
    Armin Van Buuren
    التبه من خودم استودیو ندارم ولی یه عمه (که لباس ضد فحش تنشه) دارم که یه استودیو پروفشنال داره. اینم عکسش:

مسخره هم خودتی

21 کاربر زیر از 76107611 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

9. Top | #9

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    Others
    Madeon
    امیدوارم که فخر فروشی نشه

البته قبلا قیمت میدی و هدفونم با هم اندازه یه گوشی Galaxy S هم نمی شد ولی الان خوب گرونی شده و آدم یه جوری میشه می خواد این عکسا رو بذاره ( البته الانم قیمت Galaxy S میشه چون اونم گرون تر شده ، ولی الان برای امثال من که درآمد خاصی ندارن ، قیمت فضایی ای به حساب میاد ، دیگه تو این مملکت باید کار کرد ، هر کار کم در آمد و کوتاهیی هم که شده ، بدون درآمد نمیشه دیگه اصلا زندگی کرد!!!)

این میدیم رو کیبورد arranger ام رو فروختم و خریدمش ( YAMAHA A3 بود که قبلش هم یه CASIO کوچولو موچولو ازیا که واسه بچه ها می خرن داشتم!)

میدیم Behringer UMX 490 هست که تو اوج شروع گرونی ها یعنی دلار 1800 خریدمش 270 ، جالبه حتی اون موقع هم فروشش خیلی کم بود ولی الان که انقدر گرون شده همین شده 550 تومن ، به یکی از پرفروش ترین های میدی کترلرها تبدیل شده ، با ممد رضا اینا رفته بودیم اون روز جمهوری دیدیم همه مغازه ها این رو ویترینشون گذاشته بودن و کلی ذوق کردم!

هدفونم هم AKG K99 هست که خدا رو شکر تو اوج گرونی ها که همه جا 140 می گفتن انقدر گشتم از یه فروشنده با انصاف 110 خریدم ( قبلش 70 تومن بود !)

در ضمن در باب کارت صدا و لزومش برای ما ، تحقیق بسیار بسیار وسیعی انجام دادم و نتیجش اینه که من و خیلی ها امثال من و شما اصلا کارت صدا نیاز نداریم!!!

مژده برای همه ترنس بازان و ترنس سازان !!!

شما برای ساخت موزیک الکترونیک با کامپیوتر خود در بیشتر شرایط اصلا نیازی به خرید کارت صدای external ندارید !!!!!!!!!

بالاخره پاسخ یکی از برگترین سوال های زندگیم رو گرفتم!!!

برخلاق ادعا و صحبت از فروشندگان گرفته تا افراد اهل فن در ایران ، در شرایطی که ققط با VST و سمپل آهنگ می سازین و باند مانیتور هم ندارید اصلا لازم نیست کارت صدا داشته باشید !!!

همیشه برام سوال بود ماها که تو آهنگ سازیمون نه ساز زنده ضبط می کنیم ، نه وکال می گیریم و نه اسپیکر مانیتور داریم و نه میکروفون داریم که Preamp بخواد آیا واقعا لازمه که کارت صدا بخریم؟

بدون هیچ توهینی به دوستان تنظیم کننده ایرانی ، از استودیودار ها و گرفته و فروشندگان ، از همشون بپرسی برای آهنگسازی چی لازمه اولین چیز میگن کارت صدا !

وقتی می پرسی چرا واقعا ( به تجربه میگم ) حدود 97- 98 درصدشون بر و بر نگات می کنن و میگن بالاخره کیفیت میره بالاتر دیگه ، نمیشه دیگه باید باشه !

قضیه sample - rate که کارت های onboard هم بخوبی از عهدش بر میان ! DSP هم که کارت های خیلی گرون توش خودش رو نشون میده

خلاصه متن پایین رو بخونین و این خبر مسرت بخش و صرفه جویی پول 600-700 تومنی تو این گرونی ها رو متشکر من باشید :-D

البته روحانی یادتون نره :-D

متن زیر توسط یه مهندس صدا و عضو موسسه آموزشی SAE نوشته شده و حرفی توش نیست!!!

حالا چیزی که جالبه چند وقت پیش جمهوری یارو رو یه ساعت گول زده بودن که باید حتما برای استفاده از DAW ها کارت صدا داشته باشه ، اون که هیچی تازه داشتن گولش می زدن که باید میکسر هم بخره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

من خواستم فروشنده رو ضایع کنم ولی ترسیدم دعوا بشه بگیرن منو بزنن!!!

http://www.audio-issues.com/home-recording-studio/do-you-need-an-audio-interface-if-you-only-do-electronic-music/#axzz2Wt1LUkXi

و حالا نمونه ای برای کسانی که بدونن آهنگ خوب ، به امکانات هم بستگی نداره ، اینم استودیوی کسی که دنیای موسیقی الکترونیک رو متحول کرد ( البته یه هدفون Beats هم داره )

18 کاربر زیر از RmaN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

10. Top | #10

عنوان کاربر
    عضو
    تشکر شده 500 بار در 109 ارسال
    Others
    Above & Beyond
    دقیقا
    کارت صدا یه سری مزیت ها داره مثل امکان استفاده از ورودی خروجی ها بیشتر و .... که بدرد رکورد وکال و ساز و اینا میخوره .
    بعضی ها رو هم دیدم که میگن کارت صدا رو خروجی کار تاثیر میذاره که باید بگم هیچی تاثیر روی خروجی کار نداره چون وظیفه اکسپورت کردن به عهد سی پی یو کامپیوتر هست مگر اینکه بخوایین بصورت ریل تاییم اکسپورت بگیرید که اون بحثش جداست .
    تنها مسئله ای که میتونه رو کوالایتی کار تاثیر بزاره کیفیت و داینامیک رنج و توان پخش خروجی کارتهاست که که باعث میشه بهتر و دقیق تر بشنویم . مثلا یه هدفون خوب نمیتونه روی یک کارت آنبرد به خوبی یه کارت اکسترنال حرفه ای کارایی داشته باشه .
    ولی از همه اینا بگذریم اگه علمو استعدادشو داشته باشی با این اسپیکر داغونا و هدفون 10 تومنی و کارت آنبرد میتونی یه چیزی ببندی که اونی که توی استودیو 100 میلونیه نتونه بسازه . پس نا امید نشین و اگه یذره به این کار علاقه دارین دست بکار شین که هیچ موقع دیر نیست

13 کاربر زیر از VahidGh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین