کانال تلگرام انجمن
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: معرفی دستگاه Talk Box ( خیلی خیلی جالب )

1. Top | #1

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    تشکر شده 19,056 بار در 3,740 ارسال
    Others
    Madeon

معرفی دستگاه Talk Box ( خیلی خیلی جالب )

سلام دیشب داشتم تو این فوم پرومای خارجی می چرخیدم که ملت با هم مشورت می کردن Daft Punk چجوری وکال های افسانه ای آهنگ Harder Better Faster Stronger رو با اون همه پیچیدگی در اورده ( خدایی بعد 600 سال هنوز برای همه معماست این آهنگ!!! )

استفاده از Autotune و استفاده خفن از Vocoder رو که همه حدس زده بودن ، ولی 2-3 نفر هم می گفتن احتمال داره از دستگاه Talk Box استفاده کرده باشن! منم که اصلا اسمشم نشنیده بودم کنجکاو شدم بدونم چیه

و ویدیوی زیر رو پیدا کردم ، واقعا خیلی خیلی دستگاه عجیب و جلبیه و در عین حال ساده ای هست و ممکن هست Daft Punk واقعا ازش استفاده کرده باشه تو این آهنگ!

ای دستگاه یه لوله داره که به دهن طرف وصل میشه و با کیبورد یا گیتار شما نت رو می زنین و صدای کیبورد میره توی این دستگاه و از طرفی یه سر لوله به دتسگاه وصله و یه سرش به توی دهن شما و وقتی شما حرف می زنین حالت دهن شما و خروج هوا از دهن شما باعث میشه که اون ملودیتون حالت حرف زدن انسانی - روباتی پیدا کنه

واقعا خیلی طرز کارکردش برام عجیبه!!!

تفاوت Talk Box و Vocoder رو هم توضیح میده!

شما مجاز به دیدن تصاویر نیستید. با مدیر کل سایت در تماس باشید

What Is Talkbox

[EXPRESS]http://expressleech.com/nhfoxkwee15u/WHAT_IS_TALKBOX.mp4.html[/EXPRESS]

19 کاربر زیر از RmaN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

2. Top | #2

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    سردبیر مجله انجمن
    تشکر شده 7,811 بار در 1,034 ارسال
    Downtempo
    Francesco Berta
    آرمان هی این چیزای سخت افزاری رو میزاری عذابمون بدی!!! واقعاً چیزه باحالیه ، ولی خب من هنوز که هنوزه چون یه میکروفون ندارم بعضی وقتا ملودی هامو با دهن میزنم با گوشی داداشم رکورد میکنم بعد اون میریزه تو مموری کارت گوشیش بعد اون مموری کارت رو از گوشیش در میاره من میزنم به سیستمم و اون تیکه ای رو که رکورد کردم میریزم تو کامپیوترم و روش کار میکنم تا نتشو دربیارم!!!! ینی یه همچین بساطی دارم من وقتی بعضی وقتا نتهای ملودی تو ذهنمو نمیتونم رو کیبورد کامپیوتر دربیارم....

5 کاربر زیر از Meh.T عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

3. Top | #3

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو
    تشکر شده 210 بار در 49 ارسال
    Others
    Daft Punk
    chromeo هم از همین استفاده میکنه.تو ویدیوشم هست.حتما ویدیو اینو نگاه کن
    chromeo-night by night

کاربر زیر از arman_verwest عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است: