کانال تلگرام انجمن
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: RmaN - Caribbean Shores ( Balearic Rework ) - ورژن جدید به همراه گیتار

1. Top | #1

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    تشکر شده 19,055 بار در 3,740 ارسال
    Others
    Madeon

RmaN - Caribbean Shores ( Balearic Rework ) - ورژن جدید به همراه گیتار

آهنگ جدیدم در سبک آرامش بخش Chillout با صدای موج های دریا و حتی استفاده از صدای مرغ های ماهی خوار در نقش ریتم :-D
    همچنین برای صداهای FX هم از صدای عقاب استفاده کردم با کلی افکتو اتومیشن روش تا شکل FX در آد

نسخه اولیه این دمو رو می تونید تو تاپیک زیر بشنوید :
    تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

به پیشنهاد مهدی گیتار Roger Shah ای و به قول خودم balearic اضافه کردم و به نظرم واقعا مهدی پیشنهاد به جایی کرده بود وبه فضای ترک خیلی می خورد
    1-2 روز مشغول ساختن این لاین گیتارش بودم که خوب و تمیز درآد و تقریبا طبیعی دربیاد تا حدی که بلدم

تمام اجزای آهنگ رو آرامش بخش و سبک انتخاب کردم حتی Kick آهنگ و کاملا سعی کردم سبک آهنگ کاملا Lounge , Chill باشه حدودا!
    بیشتر مراحل ساختش هم در Ableton Live 9 انجام شده ( که شدیدا فوق العاده هست)

صداهای آهنگ خیلی هاشون از pack های خود Ableton هستن با کمی تغییرات و افکت و اینا!
    صدای گیتار هم Nexus هست!

کلا از VST های
    Nexus ، FM 8 و Z3TA استفاده کردم

از نظر میکس و مستر به نظرم خیلی خیلی خیلی مشکل داره ( مشکلش قاطی شدن بعضی داها و نداشتن کلی شفافیت تو کل آهنگ هست )
    از نظر تنظیم هم به نظرم یه چیزی کم داره دیگه به مغز خودم نمی رسه چی!

14 کاربر زیر از RmaN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

2. Top | #2

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    مدیرکل سایت
    تشکر شده 92,692 بار در 18,033 ارسال
    Trance
    DJ Tatana
    درود

گوشیدم! به نظرم خیلی خوب گیتار نزده بودی! یه جوری انگار تازه کاری! مخصوصا اون گیتار دقیقه اول خوب نیست یه جوری فاصله دار و از گسیخته س و هماهنگ نیست ولی خود ملودی که انتخاب کردی قشنگه باید یه کم تو چیدنش دقت کنی که بهتر دربیاد . یه کم هم صدا کم بود یه جوری خفه بود صداها نمیدونم چیکارش کنی

9 کاربر زیر از milad_a عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

3. Top | #3

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    سردبیر مجله انجمن
    تشکر شده 7,810 بار در 1,034 ارسال
    Downtempo
    Francesco Berta
    خب اول اینکه مرسی از فیدبک هایی که میگیری استفاده میکنی و بهشون توجه میکنی
    دوم اینکه کل آهنگ رو بیخیال اون تیکه ای که دقیقه 4:08 اون صدای گیتاری که بم هست رو میاری خیلی خیلی خوب شده پسر ، اصلاً عالی شده...همون صدا رو به جای اون گیتار راجرشاه جایگزین کن فکر کنم خیلی بهتر بشه
    سوم اینکه کلیت کار و تنظیمش خوبه ، دست نزن بهش فقط رو همون میکس و پنینگ و مسترینگش کار کن تا یه دست شه...

3 کاربر زیر از Meh.T عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

4. Top | #4

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    هنرمند و کارشناس انجمن
    تشکر شده 1,205 بار در 135 ارسال
    Psychedelic
    Holymen
    آفرین از نظر آکادمیک واقعا خیلی خوب تنظیم کردی و مشکلی نداره و فضای lounge درونش حس میشه! اما به نظر من و به قول خودت واقعا نیاز شدیدی به میکس داره و این که یه فکر میکنم به یه صدا نیاز داری که نقش bass رو برات ایفا کنه و کلا فضاش رو زده تر کنه. در مورد صدای atmosphere فک میکنم میتونی صدای خیلی زنده تر و شفاف تری پیدا کنی و صدای مرغ دریایی بعضی جاها تو ذوق میزنه چون زیاد تکرار میشه و شبیه loop میشه... باقی صداها خوب انتخاب شدن ولی آکورد گیتارت خیلی باید طبیعی تر باشه. درکل فک میکنم کاملا با استعداد هستی و اگه بیشتر روی تنظیم وقت بگذاری کارت بدون نقص خواهد شد. برات آرزوی موفقیت دارم.

با اجازت من لینک یکی از ترک هامو که outro آلبومم بود Ethnic Ambient هست رو برات قرار میدم که شاید بعضی جاها کمکت کنه.البته محیطش تصویر دریا تو شب هست.

4 کاربر زیر از beatspy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #5

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو نیمه فعال
    تشکر شده 2,571 بار در 478 ارسال
    House
    Deadmau5
    آرماان ملودیت خیلی قشنگ بود حال کردم
    وی یکم آهنگت یکنواخت بود بعضی از جا هاش نمیدونم شاید به خاطر سبکش باشه عاخه با این سبک آشنایی ندارم
    صدا های خیلی خوبی انتخاب کردی به فضای آهنگ میخورد
    به نظرم از دیقه ی 1.20 به بعد که گیتار میزنی با یه گیتار اکورد هم بزن ولی صداش تو زمینه آهنگ باشه منظورم یه چیزی شبیهه گیتاری که توی آهنگ The Blizzard & Omnia - My Inner Island تو دیقه ی 2.50 میزنه به نظرم این کمکمیکنه آهنگت از یکنواختی در بیاد

موفق باشی

4 کاربر زیر از [.:KamraN:.] عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #6

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    تشکر شده 19,055 بار در 3,740 ارسال
    Others
    Madeon
    نقل قول نوشته اصلی توسط beatspy تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    آفرین از نظر آکادمیک واقعا خیلی خوب تنظیم کردی و مشکلی نداره و فضای lounge درونش حس میشه! اما به نظر من و به قول خودت واقعا نیاز شدیدی به میکس داره و این که یه فکر میکنم به یه صدا نیاز داری که نقش bass رو برات ایفا کنه و کلا فضاش رو زده تر کنه. در مورد صدای atmosphere فک میکنم میتونی صدای خیلی زنده تر و شفاف تری پیدا کنی و صدای مرغ دریایی بعضی جاها تو ذوق میزنه چون زیاد تکرار میشه و شبیه loop میشه... باقی صداها خوب انتخاب شدن ولی آکورد گیتارت خیلی باید طبیعی تر باشه. درکل فک میکنم کاملا با استعداد هستی و اگه بیشتر روی تنظیم وقت بگذاری کارت بدون نقص خواهد شد. برات آرزوی موفقیت دارم.

با اجازت من لینک یکی از ترک هامو که outro آلبومم بود Ethnic Ambient هست رو برات قرار میدم که شاید بعضی جاها کمکت کنه.البته محیطش تصویر دریا تو شب هست.

واقعا وقتی استادی چون شما درباره کار آدم نظر مثبت میده آدم خیلی روحیه می گیره و امیدوار میشه ممنون

در مورد صدای Bass اتفاقا دنبالش بودم ولی احساس کردم ترک خیلی شلوغ میشه و اینکه bass مناسب سبک lounge , chillout ای که زیر صداهای دریا بتونه خودشو نشون بده پیدا نکردم
    صدای امواج دریا هم شاید برم یه SFX دریا دوباره دانلود کنم و صدای شفاف تری از دریا بذارم که bass هم بتونه روش بشینه و نره زیرش

مرغ دریایی رو کم کردم ولی مل اینکه بازم باید کمترش کنم

در ضمن شاید ازون گیتار آخر آهنگ به عنوان آکورد تو گیتارهای اول آهنگ استفاده کردم (شاید)

ممنون واقعا نظراتون خیلی خیلی خیلی خوب و سازنده بود و دفه بعدی که رو این پروژه کار کنم حتما نظرهاتون رو آزمون و خطا می کنم

در ضمن اون outro تون هم شنیدم ، فوق العاده بود و شیرشم کردم!!! از Omnisphere استفاده کرده بودید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi.Trance تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    خب اول اینکه مرسی از فیدبک هایی که میگیری استفاده میکنی و بهشون توجه میکنی
    دوم اینکه کل آهنگ رو بیخیال اون تیکه ای که دقیقه 4:08 اون صدای گیتاری که بم هست رو میاری خیلی خیلی خوب شده پسر ، اصلاً عالی شده...همون صدا رو به جای اون گیتار راجرشاه جایگزین کن فکر کنم خیلی بهتر بشه
    سوم اینکه کلیت کار و تنظیمش خوبه ، دست نزن بهش فقط رو همون میکس و پنینگ و مسترینگش کار کن تا یه دست شه...

ما متعق به مردمیم :دی
    اون گیتار آخری همون اکپسنشن گیتار نکسوز بود که برای باز کردن preset هات مجبور شدم دانلودش کنم ، اتفاقا کل کار رو با اون زدم خوب نشد ، خود گیتار Roger Shah رو آخر پیدا نکردم اون قشنگ به آهنگ می خوره ولی همون طور که گفتم
    شاید ازون گیتار آخر آهنگ به عنوان آکورد تو گیتارهای اول آهنگ استفاده کردم (شاید)

نقل قول نوشته اصلی توسط [.:KamraN:.] تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    آرماان ملودیت خیلی قشنگ بود حال کردم
    وی یکم آهنگت یکنواخت بود بعضی از جا هاش نمیدونم شاید به خاطر سبکش باشه عاخه با این سبک آشنایی ندارم
    صدا های خیلی خوبی انتخاب کردی به فضای آهنگ میخورد
    به نظرم از دیقه ی 1.20 به بعد که گیتار میزنی با یه گیتار اکورد هم بزن ولی صداش تو زمینه آهنگ باشه منظورم یه چیزی شبیهه گیتاری که توی آهنگ The Blizzard & Omnia - My Inner Island تو دیقه ی 2.50 میزنه به نظرم این کمکمیکنه آهنگت از یکنواختی در بیاد

موفق باشی

خسته کننده ساختن خصوصیت منه ولی این فکر کنم سر سبکش باشه ، چون این رو به یکی از رفیقام که گیتاریسته و همیشه از تکراری بودن ترنس می ناله دادم چیزی از کسل کنندگیش نگفت ( جدیدا کسل کنندگی ترکهام رو با اون چک می کنم )
    جالبه از گیتارش هم خوشش اومده بود ( شوکه شدم چون خودش یه گیتاریست خیلی حرفه ایه!!! )

پیشنهاد آکوردت هم واقعا پپیشنهاد خیلی خوبی بود و حتما با اون صدای گیتار آخر آهنگ برای گرفتن آکورد فکر می کنم

این آهنگ هم قشنگ بود ، یادش بخیر!

در من برای اولین باره که به نظرایی که بچه ها دارن درباره دموهام میدن کاملا موافقم .همیشه یارو می گفت مثلا فلان جاش اون افکت رو که گذاشتی بردار ، تو ذهن خودم می گفتم : چیمیگی بابا اصل قشنگیش به همونه ، 1 ساعت روش وقت گذاشتم

5 کاربر زیر از RmaN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

7. Top | #7

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    هنرمند و کارشناس انجمن
    تشکر شده 1,205 بار در 135 ارسال
    Psychedelic
    Holymen
    نقل قول نوشته اصلی توسط RmaN تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    واقعا وقتی استادی چون شما درباره کار آدم نظر مثبت میده آدم خیلی روحیه می گیره و امیدوار میشه ممنون

در مورد صدای Bass اتفاقا دنبالش بودم ولی احساس کردم ترک خیلی شلوغ میشه و اینکه bass مناسب سبک lounge , chillout ای که زیر صداهای دریا بتونه خودشو نشون بده پیدا نکردم
    صدای امواج دریا هم شاید برم یه SFX دریا دوباره دانلود کنم و صدای شفاف تری از دریا بذارم که bass هم بتونه روش بشینه و نره زیرش

مرغ دریایی رو کم کردم ولی مل اینکه بازم باید کمترش کنم

در ضمن شاید ازون گیتار آخر آهنگ به عنوان آکورد تو گیتارهای اول آهنگ استفاده کردم (شاید)

ممنون واقعا نظراتون خیلی خیلی خیلی خوب و سازنده بود و دفه بعدی که رو این پروژه کار کنم حتما نظرهاتون رو آزمون و خطا می کنم

در ضمن اون outro تون هم شنیدم ، فوق العاده بود و شیرشم کردم!!! از Omnisphere استفاده کرده بودید؟

خواهش میکنم دوست عزیز این چه حرفیه! حقیقت رو گفتم...
    در مورد ترک خودم هم بله بنده برای فضا سازی از omnisphere و atmosphere استفاده کردم.

5 کاربر زیر از beatspy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.