کانال تلگرام انجمن
صفحه 1 از 9 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 90

موضوع: سایکدلیک ترنس موسیقی قرن 22 - داروی دیجیتال

1. Top | #1

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    هنرمند و کارشناس انجمن
    تشکر شده 1,205 بار در 135 ارسال
    Psychedelic
    Holymen

سایکدلیک ترنس موسیقی قرن 22 - داروی دیجیتال

سایکدلیک ترنس موسیقی قرن 22 - داروی دیجیتال

با سلام.

امروزه همه ما شاهد پیشرفت بیوقفه ی صنعت موسیقی علی الخصوص تو سبک الکترونیک هستیم و تقریبا هر روز حجم عظیمی از موسیقی الکترونیک در استایل های مختلف ، از کمپانی های مختلف و به واسطه فروشگاه های معتبر در این زمینه ، در قالب آلبوم های دیجیتال و یا فیزیکال وارد بازار جهانی موسیقی میشه.
    خب مسلما هر استایلی زیبایی ، ارزش و شنونده ها ی خودش رو داره وقطعا مقایسه استایل ها با هم (برای مثل مقایسه ترنس و هوس) به هیج وجه درست نیست.
    هدف این تاپیک گسترش و معرفی استایل سایکدلیک ترنس به کاربران سایت هست و کلا صحبتی ازاستایل ها و یا آرتیست های خارج از سایکدلیک نمیشه.
    بنده شخصا زندگیم با این موسیقی گره خورده میشه گفت شخصیت من روشکل داده. لازم دیدم که من یا هر شخص دیگه ای که تجربه خاصی با این نوع موسیقی داشته رو با کاربران دیگه به اشتراک بگذاریم تا هم عامل تحریک کننده ای باشه برای شنوایی ذهن و هم به فرهنگ سازی این موزیک کمک بشه.
    روند این تاپیک به صورت شنیداری و اشتراک گذاری ترک های فوق خاص به همراه تمامی اطلاعات ، تحلیل ویژه و تجارب شخصی هست.
    توضیح مهم: همونطور که اسم این استایل پیداست این موسیقی این توانایی رو داره که اثری برابر با مواد روانگردان رو روی ذهن بگذاره که به داروی الکترونیک معروفه.مصرف داروی روانگردان به نه تنها قدرت موسیقی رو پایین میاره بلکه درکنارش ضعف اون رو همه نشون میده!!!
    از همکاری شما سپاسگذارم.

2. Top | #2

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    هنرمند و کارشناس انجمن
    تشکر شده 1,205 بار در 135 ارسال
    Psychedelic
    Holymen
    Psynation Experience #1 :
    Sonic Entity - Dream Vector
    Album : Twister 2012
    Track Number: 07
    Lable : Yellow Sunshine Explosion
    Real Name : Nikola Gasic/Serbia
    Branch : Progressive
    Sub Genre : Psyprog

Dream Vector
    به معنای نمودار رویا یکی ازپر محتوا ترک های ساخته شده برای هودارانه. این ترک با تم قوی اورینتال و مملو از اواج مغزی استرس و آدرنالین خون رو هر لحظه بالاتر میبره. ترک از دومرحله تشکیل میشه که موقعیت شما رو وسط یه صحرای بی آب و علف تعیین میکنه. استرس لحظه به لحظه بیشتر میشه و ذهن به واسطه امواج مغزی به کاررفته در این ترک تمرکزشو کم کم از دست میده.از 04:27 به بعد اثر این روند به صورت آهسته بیشتر میشه و شما به مرحله ای میرسین که تو این قسمت کاملا تحت کنترل آرتیست هستین و باسرعت با صحرای پر از سرابی که براتون میسازه روبه رو میشین.
    زمان شنیداری صحیح این نوع سای ترنس 7تا 9 صبح و 12-14 بعد از ظهر بدلیل منطبق شدن چاکرا ها با امواج مغزی.

Psyshop

تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

youtube

تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. .com/watch?v=B444bhWwZjo

Download Link

3. Top | #3

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    مدیر انجمن
    تشکر شده 33,521 بار در 8,161 ارسال
    Psychedelic
    Lyctum

مستقیم

امضای ایشان

4. Top | #4

عنوان کاربر
    هنرمند و کارشناس انجمن
    تشکر شده 421 بار در 83 ارسال
    Psychedelic
    None
    Full On Night
    Psychedelic Trance / Full On / Full On Night

ساعت شنیداری : ساعت شنیداری این سبک از ابتدای شب (بعد از غروب آفتاب) شروع میشود و تا بامداد همان شب خاتمه میابد .

اصول ساختاری : فول آن نایت به لحاظ ساختاری ، شلوغ ترین و به اصطلاح کثیف ترین برانچ سای ترنس محسوب میشود که تعدد لایه های آن به قدری زیاد هستش که بسیاری از زیر صداهای ترک ساخته شده محو میشود و آهنگساز این برانچ علاوه بر دانش آهنگسازی باید بر دانش مسترینگ کمی تسلط داشته باشد تا در این مواقع بتواند امواج صداهایی را که بر روی هم میفتند را از یکدیگر تمییز دهد (هر چند که لیبل ها کار مسترینگ را بر عهده میگیرند) . سرعت این نوع موسیقی معمولا بین 140 تا 150 bpm میباشد .

ویژگی هنرمندان و شنونده های این برانچ : معمولا از آنجایی که انسانها به دنبال نیمه ی گمشده ی خودشون میگردند ، هنرمندانی که معمولا در این گونه سبک ها ورود پیدا میکنند ، معمولا انسانهایی احساسی ، عاطفی ، زودرنج و ... میباشند که برای تجدید قوای روحیه ی خودشون دست به ساخت این گونه از صداها میزنند تا رفته رفته اون حس قدرتی که بهش نیاز دارند رو از طریق این داروی دیجیتالی تامیین کنند (و همینطور شنونده های این سبک) .

نحوه ارتباط با موزیک های ساخته شده : همانطور که گفته شد به دلیل تعدد لایه های موجود در این برانچ و به سرعت عوض شدن صداها در طول کار ، شنونده در ابتدا بسیار سخت میتواند با این نوع موزیک ها ارتباط برقرار کند و معمولا ذهن شنونده در همان ابتدای موزیک (دقیقه های دو ، سه) جا میماند و دیگر نمیتواند محیط ذهنی خود را با محیط ذهنی آهنگساز پا به پا جلو ببرد . از اینرو در ابتدا باید هر موزیک از این سبک را با تعداد دفعات بالا گوش داد تا رفته رفته ذهن خود را با چنین اصوات و پیچیدگی هایی وفق دهد و وقتی از این مرحله به درستی گذر کند دیگر میتواند با این صداهای عجیب و غریب ، پیچیده و به شدت توهم زا ارتباط برقرار کند .

اثرات : از اثرات قابل محسوس این برانچ که با توجه به ساخت چنین فر
    مول های پیچیده ای که توسط هنرمندان این برانچ ساخته میشود ایجاد حس قدرت و عدم محدودیت میباشد که متاسفانه اگر بهمراه این ترکهای قوی داروهای شیمیایی روانگردان مصرف شود اثراتش بسیار میتواند خطرناک باشد ، چون همانطور که گفته شد ، این احساس به شما دست میدهد که شما یک انسان نامحدود هستید و خیلی راحت میتوانید از ارتفاع بپرید و یا از اتوبانهای چند لاینی به راحتی عبور کنید ... .

نام چند تن از هنرمندان قوی :
    Brainwash , Azax Syndrom , Alienn , Amplify , Freeze , Brain Hubters , Sychodelicious , A.P.E , Abomination , Zion Linguist , Pain Killer , Dust , Bliss , … .

5. Top | #5

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    مدیر انجمن
    تشکر شده 33,521 بار در 8,161 ارسال
    Psychedelic
    Lyctum
    من خیلی کم فول ان نایت گوش میدم یه چنتا ارتیست خوب تومایه های skazi&void&exailمعرفی کنید ملودیک بیشتر باشه ممنون
    ویرایش توسط HM.Majdi : 2013/04/21 در ساعت 03:58 PM

13 کاربر زیر از HM.Majdi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

6. Top | #6

/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو
    تشکر شده 327 بار در 49 ارسال
    Psychedelic
    Astral Projection
    نبود چنین تاپیکی تو اینجا واقعا حس میشد دستت درد نکنه سعید جان که پیش قدم شدی برای راه اندازیش به هر حال به نظر من هم خیلی ها تو ایران آشنایی زیادی با این سبک از موسیقی ندارند و شاید به این خاطر که محیطی وجود نداشته که از طریقش این سبک رو دنبال کنند و متاسفانه مهمترین دلیلش هم نبود اطلاعات فارسی هست که بتونه مفید باشه، برای مثال اولین چیزی که بعد از جستجو تو اینترنت پیدا میکنیم وبسایت Wikipedia هست که اون هم به زبان فارسی مفاهیمی که در مورد سایکدلیک گفته شده از هر جهت ناقصه و اصلا جامع نیست، در نظر بگیریم که یک فرد که تشنه موسیقی سای ترنس هست مسلما با گوش دادن به یک آهنگ در ابتدا این انگیزه و علاقه درش ایجاد میشه و بعد بطور تدریجی سعی میکنه آهنگساز مورد علاقه ش رو با جستجو کردن تو اینترنت از روی سبک پیدا کنه، البته هرکس به یه نحوی این ارتباط رو با موسیقی پیدا میکنه حالا یکی از طریق گوش دادن اتفاقی به یک آهنگ، یکی از طریق معرفی توسط دوستان و اشنایان و چه بسا بهتر این باشه که از طریق یک مرجع کامل به زبان فارسی بتونه به دنیای Psychedelic وارد بشه. کلا خیلی افراد تو کشور ما هستن که بخاطر نبود امکانات و اینکه موسیقی همیشه در خفا و بصورت پنهانی رشد کرده نتونستن باهاش ارتباط برقرار کنن. به عنوان مثال سبک موسیقی که خیلی از افراد هم گوش میدن شبیه به هم هست برای مثال پاپ، 6 و 8 و ... باعث تاسفه که خیلی ها به دید علمی به موسیقی نگاه نمیکنن و از همه مهمتر سبکهایی رو گوش میدن که خودشون از شنیدنش لذت نمیبرن و همیشه بحث تقلید در کار بوده چون هیچ وقت اطلاعات لازم و درست داده نشده این روند همینطور رو تا الان داشتیم و از این به بعد خواهیم داشت. البته در توان ما نیست که این وضعیت رو تغییر بدیم ولی به نظر من هرکس میتونه تو هر سبک از موسیقی که دارای تخصص هست این فرهنگسازی رو انجام بده چه در فضای مجازی یا خارج از اون...

به هر حال این وظیفه ما و بقیه دوستداران به Psychedelic هست که بر حسب علاقه ای که از ابتدا نسبت به این سبک داشتیم حداقل بتونیم با کمترین امکانات این موسیقی رو به دیگران هم معرفی کنیم و این خودش به نظر من یه راهی رو باز میکنه تو ذهن مخاطب که وقتی بحث ها رو اینجا می بینه و با آشنایی که بدست میاره صد در صد دنبال مباحث رو هم میگیره، هدف مشترکی که داریم یه محیطی ایجاد بشه برای تبادل اطلاعات که بعدش هر کسی که میاد و این تاپیک رو میخونه (مثلا یه کاربر عادی) بعد از آشنا شدن با اصول و مفاهیم اصلی سایکدلیک و سبکهای مختلفش بیاد با گوش دادن به کارهای هر کدوم از این زیر شاخه ها بتونه سبک مورد علاقه اش رو پیدا کنه و در نهایت بزرگترین پاداش هست برای ما که وسیله ای باشیم برای گسترش این سبک از موزیک تو ایران، من هم به سهم خودم تا اونجایی که در توانم هست دریغ نمیکنم و سعی میکنم اطلاعاتی که دارم هرچند ناچیز رو در اختیار بقیه بزارم ضمنش از شما دوستان عزیز هم چیز یاد میگیرم. البته تا حالا تو انجمن های دیگه سعی کردم با زدن تاپیک، سبک هایی که خودم گوش میدادم رو با گذاشتن چندتا تراک و آهنگ به عنوان نمونه به بقیه معرفی کنم ولی متاسفانه استقبال نشد چون محیط مساعد نبود و کلا انجمن مربوط به مسائل دیگه ای میشد اما اینجا فکر میکنم به لطف محیط صمیمی که بین اعضا و کاربرها هست و همینطور مدیریت خوب سایت بهترین موقعیت میتونه باشه برای فعالیت و معرفی این مسائل و امیدوارم بتونیم اونطور که سبک سایکدلیک شایستگیش داره سهمی رو تو ترویجش داشته باشیم.

با آرزوی موفقیت برای همگی دوستان...
    ویرایش توسط PersiaVibe : 2013/04/21 در ساعت 05:14 PM

26 کاربر زیر از PersiaVibe عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #7

عنوان کاربر
    هنرمند و کارشناس انجمن
    تشکر شده 421 بار در 83 ارسال
    Psychedelic
    None
    نقل قول نوشته اصلی توسط majdodin تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    من خیلی کم فول ان نایت گوش میدم یه چنتا ارتیست خوب تومایه های skazi&void&exailمعرفی کنید ملودیک بیشتر باشه ممنون

آره دقیقا ، واقعا معرفی کسانی مثل اعضای Chemical Mafia که واقعا فول آن نایت ه واقعی رو در اون سالهای ابتدایی ، به دنیا معرفی کردن کمی سخت باشه .
    از آرتیستایی که سبکشون کمی ملودیک تر باشه ب جرات میشه به آرتیستای اصیل اسراییلی اشاره کرد ، از جمله :
    Azax Syndrom , Abomination , Bliss , Anomalia , Tube , ... .

25 کاربر زیر از DARKLAND عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #8

عنوان کاربر
    مدیر ارشد Psychedelic
    تشکر شده 35,944 بار در 6,353 ارسال
    Psychedelic
    Symbolic

Artist : Exaile
    Track Name : One Of The Tribe
    Members : Nir Sobol & Eyal Tzur
    Album : Hit The Machine
    Year : 2004
    Label : Chemical Crew
    Branch : Fullon
    Sub Genre : Fullon Night

این البوم استثنایی واقعا شنیدن داره ... درسته ماله 2004 هستش ولی هیچ وقت قدیمی نمیشه و نخواهد شد ... ترکی که واستون گذاشتم اسمش هست ONE OF THE TRIBE که یکی از Favorite های من تو Fullon Night هستش البته نه فقط این ترک بلکه کل البوم Hit The Machine یکی از البومهای مورد علاقم هستش ... خیلی قوی کار شده مخصوصا گیتار برقی که Eyal tzur میزنه اهنگو کم نظیر کرده ... لینک دانلود البوم هم تو انجمن هست .. امیدوارم لذت ببرین

لینک دانلود مستقیم : تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

22 کاربر زیر از Inner Sphere عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

9. Top | #9

عنوان کاربر
    مدیر ارشد Psychedelic
    تشکر شده 35,944 بار در 6,353 ارسال
    Psychedelic
    Symbolic
    مجدی جون اینجوری پست زدن نداریما تو این تاپیک ... اصلا هیچ اطلاعی در مورد ارتیست نداریو سبکش به Night میخوره که سند نمیشه واسه معرفی Night ... سبک Vibraddict هم Psytrance و Morning هستش ... این تاپیکو ایده شو سعید داد و تصدیق کردیم که بزنیم واسه معرفی Psychedelic و من هم یکم نظم و ترتیب بدم بهش ... همین یدونه ترکی رو هم که از Exaile گذاشتمو با سعید مشورت کردیم که ببینیم ایا خوبه واسه معرفی Night یا نه .. اونم فقط یه ترک با تمام جزییاتش نه البوم ... اگه پست تورو پاک کنم تو ناراحت میشی .. اگه سعید بیاد اینجور پستارو ببینه اون ناراحت میشه .. الان من چیکار کنم ؟ داش یه وخت از حرفام ناراحت نشی ها اینارو گفتم که قوانین تاپیک مشخص شه نه واسه دلخور کردن ... پس بهتره با قوانینش تاپیکو جلو ببریم ... نووکرم

14 کاربر زیر از Inner Sphere عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

10. Top | #10

/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو
    تشکر شده 327 بار در 49 ارسال
    Psychedelic
    Astral Projection
    خب دوستان بد نیست تا فرصت هست یه بیوگرافی و معرفی از سبک گوا خدمتتون ارائه بدم، منابع مختلف بسیار هستن در این مورد و پراکنده ولی به عنوان شروع فعلا آنچه که تو بخش انگلیسی Wikipedia درج شده رو براتون به فارسی ترجمه کردم درسته ممکنه اطلاعاتی جمع آوری شده اونجا زیاد مستدل نباشه ولی ارزش یکبار خوندن رو داره، اگه مشکلی تو ترجمه یا نگارش دیدید به بزرگی خودتون ببخشید به نظر من از موفق ترین و در واقع از بنیانگذاران این سبک Hallucinogen و Astral Projection رو داریم که میتونید برید دنبال کارهای قدیمیشون هرچند اسامی بسیار هست و حتی خود گوا هم سبکهای مختلف داره که بصورت اسمی درج نشده ولی بعضی موزیک ها بیشتر سعی تو پیاده سازی مذهب بودا دارن بعضی دیگه روی جنبه ماوراطبیعه و بعضی دیگه هم میتونه حالت Forest داشته باشه برای مثال کارهای E-Mantra که به مرور بهشون میرسیم. انشالله تو پست های آینده سعی میکنم اطلاعات دقیق تری نسبت به این سبک رو قرار بدم و همینطور آهنگسازهایی که حضور ذهن دارم و کارهای خوبی ساختن رو با گذاشتن چند نمونه کار خدمتتون معرفی کنم و دوستان هم نظرشون رو بدن چه در مورد این سبک چه بقیه سبک هایی که بقیه دوستان معرفی میکنند و اطلاعات قرار میدن که بحث خوبی رو داشته باشیم. فقط بهتره یکپارچگی مطالب حفط بشه..

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Goa Trance

Goa Trance در واقع شاخه ای از موسیقی الکترونیک (یکی از شاخه های ساکدلیک) بوده و در واقع کلمه گوا نام شهری است در ساحل غربی هندوستان که دوران شکل گیریش به اواخر دهه 80 میلادی باز می گردد.

تاریخچه:

این موزیک نقشی بزرگ در محبوبیت شهر گوای هندوستان در اواخر سال 1960 و اوایل 1970 ایفا کرده و اکنون به عنوان پایتخت هیپی ها شناخته می شود که هیپی ها خود فرقه ای فرهنگی متشکل از جنبش های اجتماعی جوانان هستند که برای اولین بار در سال 1960 در امریکا شکل گرفت و بعد به بقیه نقاط دنیا هم منتقل شد. توسعه و پیشرفت سبک موسیقی گوا نیز مدیون تکامل صنعتی موسیقی و بخصوص بدنه موسیقی الکترونیک است که اکنون یکی از پرطرفدارترین سبکهای موسیقی در دنیا به شمار می رود. این عناصر با فرهنگ عرفانی و روحانی در اواسط سال 1980 در هندوستان در هم امیخت و سبب نفوذ و قدرت گرفتن سبک موسیقی گوا شد. موسیقی اصیل گوا خود تاریخچه ای کهن دارد که البته بصورت رسمی و در قالب سبک ترنس تا اوایل سای 1990 میلادی فرصت ظهور نیافت. همزمان با کاهش نفوذ توریست های هیپی در هندوستان گروه متمرکزی در شهر گوا باقی ماند که بر روی پیشرفت و تکامل موسیقی در امتداد سایر فعالیت های روزمره و مدیتیشن نظیر یوگا و همینطور مصرف مواد روانگردان با آنها تمرکز میکردند. موسیقی که بطور عینی با نام گوا ترنس شناخته می شود تنها از یک ژانر یا سبک بخصوص شکل نگرفته است بلکه بطور ویژه از گروههایی از بدنه موسیقی الکترونیک نیز الهام گرفته است همانند گروههای موسیقی چون Front Line Assembly، Front 242، A Split-Second، شاخه اسید هاوس (بویژه آهنگ What Time Is Love از گروه اصلی کی‌ال‌اف)، تکنو، اوربیتال، گروهای سایکدلیک راک برای نمونه Ozric Tentacles، Steve Hillage و Ash Ra Tempel اشاره کرد. همچنین به همان نسبت موسیقی ارینتال و حماسی شرقی نیز از اصلی ترین منابع در شکل گیری سبک گوا به حساب می آید.

از جمله مثال های تازه در سال 1974 میتوان به گروه اسپیس راک The Cosmic Jokers (با همکاری دو نفر به نام های Ash Ra Tempel و Klaus Schulze) اشاره کرد که نشاندهنده رابطه تنگاتنگ موسیقی سایکدلیک راک و موزیکی است که امروزه با عنوان گوا ترنس شناخته می شود. از این گروه آلبوم ساکدلیک و اکسپریمنتال Galactic Supermarket مورد توجه است که شامل ریتم های معمول و متداول 4/4 و عناصری از سبک ساکدلیک راک، استفاده از سینتی سایزرهای آنالوگ و بطور ویژه پترن و الگوهای درام سنتی و محلی است.

در معرفی تکنو نیز در سال 1999 عده ای از آهنگسازها و هنرمندان ناشناخته در گروه های تکنو شهر دیترویت آمریکا و گروه هاوس شیکاگو آثاری را اجرا کردند که در آغاز با نام Laughing Buddha (بودای خندان) شناخته شد و بعده ها رسما با نام Klinsons در محله Baga شهر گوا به فعالیت خود ادامه داد. این هنرمندان در ابتدا مردمی بودند که در شهر گوا تکنو را در یک شکل یکنواخت و متداول اجرا میکردند. در ادامه برای اولین بار امکان میکس و ضبط بر روی رسانه های Vinyl در آن زمان فراهم شد. تا ان نقطه دی جی ها بطور اصلی از D.A.T و سی دی ها و بدون تنظیم کردن بیت در میکس ها استفاده میکردند. ظهور همخوان سازی بیت ها و هنر میکس در صنتعت موزیک و گروه تکنوی دیترویت تاثیر بخصوصی بر روی مسیر موسیقی الکترونیک اجرا شده در گوا گذاشت و از آن پس این موسیقی محلی گوا توانست با تکامل و پیشرفت بصورت مستقل تحت عنوان Goa Trance به فعالیت خود ادامه دهد.

ویژگی ها و جنسیت صداها:

گوا ترنس بطور ویژه به موسیقی دنس آمیخته با ترنس اشاره میکند، هدف اصلی این موزیک در ابتدا آوردن دنسرها به صحنه بود و در تجربه و ترویج حالات انسانی و بدنی و معنوی مشابه با تشریفات مذهبی و رقصی که شمن های باستان انجام میدادند که حالت های هیپنوتیزم کننده و ریتم ها و ملودی هایی قوی و کوبنده دارد. به همان نسبت این موسیقی شامل بیت های انرژیک نیز می باشد غالبا بصورت استاندارد ریتم دنس 4/4 می باشد. اگر ساختار یک تراک از این سبک را در نظر بگیریم به وضوح حرکات انرژیک در آن دیده می شود و معمولا در نیمه دوم مسیر آهنگ بعد از رسیدن به اوج خود در ملودی و گام ها بطور تدریجی روند توقف در پیش گرفته تا سرانجام پایان می یابد. تمپو سرعت کار معمولا در محدوده 130 تا 150 BPM قرار میگیرد هرچند بعضی تراک ها نیز ممکن است تمپویی کمتر از 110 و یا بیشتر از 160 داشته باشند. زمان کارا نیز از 8 تا 12 دقیقه متغیر است. تراک های گوا ترنس تمرکزی ویژه رو ساخت انرژی پایدار در خروجی دارند و برای این منظور از تغییرات در الگوهای پرکاشن و از تعداد زیادی لایه های سینت بطور در هم پیچیده استفاده می شود تا موسیقی با حرکت خود بتواند یک احساس قوی و در عین حال جادویی را به شنونده خود منتقل کند.

کیک درام هر آهنگ معمولا حالتی خفیف و ارام داشته که با یک صدای ضخیم در محدوده های فرکانسی بیس های میانی ترکیب می شود. در این موسیقی افکت های صوتی بسیاری بطور مرتب به خدمت گرفته می شوند و این افکت ها نقش زیادی را در ساخت تراک های ایفا میکنند، معمولا این صداها و حالت های اتمسفریک توسط سینتی سایزرها و با تجربه در مسیر فرآیند کار با آنها تولید می شود. یکی از صداهای مشهور که با اصلیت گوا ترنس در هم آمیخته و سبب شد این سبک بتواند با سرعت به موفقیتش همانند سبک سای ترنس نزدیک شود صدایی است ارگانیک و خاص که معمولا توسط یک شکل موج اره ای با استفاده از فیلتر رزونانس high-pass یا band-pass تولید می شود.

در از دیگر تکنولوژی های بکار رفته در تکامل این موسیقی می توان به سینت سایزرهای سخت افزاری و مشهوری چون Roland TB-303, Roland Juno-60/106, Novation Bass-Station, Korg MS-10 و از همه مهمتر Roland SH-101 اشاره کرد. سمپلرهای سخت افزاری ساخته برندهای Akai ، یاماها و Ensoniq هم برای نگهداری سمپل ها و دستکاری و اعمال تغییرات روی آنها بسیار محبوبیت داشتند.

یکی از عناصر پرتوجه استفاده شده در گوا ترنس، بکارگیری سمپل هایی است که اغلب برگرفته از فیلمهایی با محتوایی فضایی و ماوراطبیعه Sci-Fi دارند. آن سمپل های صوتی بطور خاص به داروها، موضوعات فرا روان شناسی، امکان زندگی فرازمینی، هستی گرایی، تجربه خروج از ذهن و بدن، رویاها، علوم، سفر در زمان, معنویت و موضوعات نامتداول و اسرارآمیز مشابه توجه میکنند.

آثار منتشر شده مورد توجه:

از جمله برترین آلبوم ها و EPهای منتشر شده از این سبک میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

سبک قدیمی Old School گوا ترنس:

Dimension 5 - Transdimensional / Pleiadians - IFO / Hallucinogen (musician) - Twisted / Prana (band) - Geomantik / Blue Planet Corporation - Blue Planet / Total Eclipse (band) - Violent Relaxation / Astral Projection (band) – Trust In Trance / Battle of the Future Buddhas - Twin Sharkfins / Etnica - Alien Protein / Electric Universe - Stardriver / The Muses Rept - Spiritual Healing / Juno Reactor - Beyond the Infinite / Green Nuns of the Revolution - Rock ***** Mafia / Jaïa - Blue Energy / Tim Schuldt - Singels Collection / X-dream - We Created Our Own Happiness / The Infinity Project - Feeling Weird / Koxbox - Dragon Tales / Doof (musician) - Lets Turn On / Eat Static - Abduction / UX - Ultimate Expirience / Shakta - Silicon Trip / Fractal Glider - Parasite / Technosommy - Synthetic Flesh / Toï Doï - Technologic / Deviant Electronics - Brainwashing is Childs Play / Planet BEN - Trippy Future Garden / Transwave - Phototropic / Man with No Name (musician) - Momenth of Truth / Asia 2001 - Live / Colorbox - Train to Chroma City / Ominus - Ominus / Xenomorph - Cassandras Nightmare / Hunab Ku - Magik Universe / Slide - Unstable / Message from God - Project Genesis / Hux Flux - Cryptic Church / Lunar Asylum - Lunar Asylum / OOOD - Breathing Space / Cydonia - In Fear of a Red Planet / Orion - Futuristic Poetry

سبک مدرن و امروزی گوا ترنس:

Goasia - From Other Spaces / ******ia - Daze of our Lives / Goasia - Dancing With the Blue Spirit / ******ia - Sky Input / Afgin - Astral Experiences / Mindsphere - Inner Cyclone / Khetzal - Corolle / Ethereal - Anima Mundi / Ra - 9th / Ypsilon 5 - Binary Sky / E-mantra - Arcana

Infected Mushroom در فستیوال Soulclipse ترکیه:

پارتی ها و محافل پخش این موسیقی:

از بدو شکل گیری این سبک هواره تلاش هایی برای رسمی کردن پارتی ها انجام شده همانند برگزاری آنها در جنگل های بامبو تا پیش رفتن به سوی رویدادهای تجاری که این تغییر با مقاومت زیادی مواجه شد. نیاز به پرداخت هزینه ای به پلیس های محلی به این معنا بود که آنها هم اکنون برای مثال در کنار یک بار BAR جهت کنترل جمعیت مستقر هستند و حتی این ممکن بود بصورت موقتی نیز در جنگل یا سواحل دریا به منظور برپایی این مجالس و پارتی ها صورت گیرد.

همواره پارتی ها در شرف شروع سال جدید رونق بیشتری میگرفت و گاهی بسیار زیاد و هرج و مرج گونه میشد طوری که با اتوبوس هایی پر از مردمی ار تمام نقاط بمبئی، دهلی، Gujarat, Bangalore, Hyderabad, Chennai و سراسر دنیا می آمدند. مسافرین و حتی مرتاض ها هم از تمام هند شرکت میکردند.

شاید اولین گوا پارتی برگزار شده در لندن یک پارتی زیرزمینی TTP در دسامبر سال 1990 باشد. پارتی های TTP، از جمله مهمترین مراسم زیرزمینی هستند. نام TTP به گروه موسیقی The Infinity Project متشکل از دو نفر به نام های Raja Ram و Graham Wood اشاره میکند. آنها سعی میکردند که در مقایسه با دیگران متفاوت باشند و پارتی های متمایزی را برگزار کنند، آنها لیبل tip Recorda را در سال 1994 تاسیس کردند که به یکی از پرافتخارترین لیبل های گوا ترنس مبدل شد. در سال 1993 یک موسسه برگزاری و هماهنگ کننده پارتی ها به نام Return to the Source در انگلستان جای خود را باز کرد که در منطقه Rocket در شمال لندن توانست چند صد هوادار را به خود جذب کند. سپس گروه دامنه فعالیتش را به محلی در بریکستون با گنجایش 2000 نفر و به پارتی های 6000 نفره در آکادمی بریکستون منتقل کرد. پارتی های آنان در سال جدید محبوبیت و شهرت زیادی را برای انان و بطور ویژه به همراه داشت. این کلاب سرانجام به تمام انگلستان، اروپا و اسراییل در بین سال های 1990 میلادی سفر کرد. از جمله دو مورد از پارتی های خاطره انگیز و به یاد ماندنی این کلاب میتوان به به کوه فوجی در ژاپن و Liberty Science Center در نیویورک اشاره کرد. از سال 2001 به بعد اعضای آن به نام های Chris Deckker, Mark Allen, Phil Ross and Janice Duncan از هم جدا شدند اما هر کدام از آنها مسیر خود را به صورت مجزا ادامه دادند. آخرین پارتی موسسه Return to the Sourc سال 2002 در بریکستون آکادمی برگزار شد.

با تکثیر و گسترش موسیقی گوا ترنس در سراسر گیتی، هم اکنون پارتی ها نیز در تمامی نقاط جهان برگزار می شوند. از مهمترین این پارتی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

Boom Festival در پرتغال، O.Z.O.R.A در مجارستان، Full Moon Party که هر ماه در تایلند Ko Pha Ngan می شود و مجالس بسیار دیگر در استرالیا به همان نسبت در اسراییل، ژاپن، آفریقای جنوبی، منطقه اسکاندیناوی، آلمان، سوییس، بزریل، کلمبیا و کانادا رونق گرفت.

گوا پارتی ها یک جنبه بصری مخصوص به خود دارند، استفاده از لامپ های فلورسنت بر روی لباس ها و دکورها متداول است. طرح های گرافیکی بر روی این تجهیزات معمولا وابسته به موضوعاتی نظیر بیگانگان Aliens، مذهب هندو و ... نگرش های شرقی، قارچ ها و سایر طرح های سایکدلیک و همینطور تکنولوژی و فرهنگ شمنیسم. ابزارها و پارچه هایی که در جلوی دی جی ها قرار میگیرد شامل آیتم هایی با دیدگاههای مذهبی است که استفاده از از آنها همانند بقیه عناصر بسیار معمول است.

گوا ترنس از دیروز تا به امروز:

برای یک مدت کوتاه در اواسط سال 1990 موسیقی گوا ترنس همراه با حمایتی که از سوی دی جی ها از آن می شد توانست به موفقیت بزرگی در میان مردم در دست یابد ولی این دی جی ها بعده ها توجه خود را بر روی شاخه های دیگر موزیک ترنس خارج از گوا گذاشتند. هم اکنون اهنگسازهای اندکی از گذشته وفادار به گوا ترنس باقی مانده اند اما همچنان در سراسر دنیا علاقمندان به این سبک همیشه حضور داشته و حمایت خود را نشان می دهند.

همینطور آهنگسازهای بسیاری شروع فعالیت هنری خود را در زمینه موزیک با گوا ترنس شروع کردند ولی بعده ها به ساخت کار در سبک Psytrance تغییر مسیر دادند که از بین آنها Astral Projection نمونه شاخصی است.

26 کاربر زیر از PersiaVibe عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 9 123 ... آخرینآخرین