کانال تلگرام انجمن
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: آموزش تصویری طرز کار انواع Launchpad ها و نحوه استفاده انواع کنترلرهای Ableton Live

1. Top | #1

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    تشکر شده 19,055 بار در 3,740 ارسال
    Others
    Madeon

آموزش تصویری طرز کار انواع Launchpad ها و نحوه استفاده انواع کنترلرهای Ableton Live

سلام

شاید تا حالا با دیدن ویدیوهایی که توش با یه Launchpad یا Akai APC ها که به Ableton Live وصله انقدر اجراهای فوق العاده ای می کنن (تو سایت خودمون فکر کنم پرطرفدارترینش اجرای Madeon - Pop Culture هست!) کنجکاو شده باشید که بدونید این دستگاها واقعا چی کار می کنن!

خیلی هایی که زیاد با Live کار نکردن یا اصلا کار نکردن این دستگاها رو چیز معجزه آسایی می دونن حتی از قشر Producer ایرانی که ریلیز هم داره شنیدم که اگه ما اون رو داشتیم ما هم مثل Madeon , Skrillex آهنگ می ساختیم که این حرفشون واقعا یه حرف کاملا بی معنی هست چون این دستگاها چیزی جز کنترلر نیستن

کسایی که مثل من خیلی با Ableton Live و نمای Session View ش و نحوه های مختلف launch کردن یا Trigger کردن کلیپ ها و Scene ها و ترک ها ور رفته باشن
    با Map کردن کلیپ ها و Scene ها حتی به دکمه های کیبورد کامپیوترشون هم می تونن کارایی شبیه Launchpad رو باهاش انجام بدن و درک تقریبا 50 درصدی ای داشته باشن از تمام کارایی که وقتی Madeon مثلا داره Pop Culture رو زنده اجرا می کنه دقیقا داره چی کار می کنه ولی اصلا نه به اون خوبی و کیفیت و لذتی که اون داره!

مدت ها پیش یه کلیپ دانلود کرده بودم که توش به صورت تصویری همه چی رو برای Launchpad ها شرکت AKAI توضیح می داد که دیشب هم یه کلیپ دیگه گرفتم که اون به صورت کامل Launchpad های شرکت Novation رو نیز توضیح می داد (همون مدل مال Madeon که خیلی ارزون ترر و مختصرتر هم هست)

تا الان Akai با 2-3 مدل Launchpad مثل Akai APC20 , Akai APC 40 و شرکت Novation هم با چند مدل Launchpad های خیلی زیبا توی بازار غوغا کرده بودن که محصولات شرکت Akai خیلی از همه لحاظ کمیت و کیفیت امکانات بهتر هست

(Akai یکی از بزرگترین شرکت های تولید Pad ها برای درام های الکترونیک و Pad های Drum روی Midi Controller ها هست )
    مدلی که Akai تولید کرده تقریبا میشه گفت همه اجزا نرم افزار Ableton Live رو کنترل می کنه حتی تمام افکت ها و پارامترهای دلخواه از تو VST ها و حتی ریزترین پارامترهای میکسر

اخیرا هم خود شرکت Ableton با همکاری Akai محصولی کاملا انقلابی به اسم Ableton Push رو معرفی کردن که توضیحات امکاناتش تو سایتشون هست و من از 1-2 ماه پیش هزار بار کنفرانس معرفی دستگاهشون رو نگاه کردم انقدر محصول خوفیه.یه دستگاه ساختن که جای تمام سازها و کنترلرها و Drum Pad ها و Mixer ها و Launchpad ها رو یه جا می گیره

و احتمالا بعد از عرضه قیمتش تو ایران حدود 2 میلیون خواهد بود که بعضی جاها + Ableton Live 9 اورژینال به فروش می رسونن! یعنی من پول داشتم با کله می خریدمش!
    خلاصه بگذریم

آموزش طرز کار Novation Launchpad

تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

[HIPFILE]http://hipfile.com/pjslo4zx1q4y/Ableton_Launchpad_Tutorial_-_How_To_Play_-_Sessions-_5BYT-43_5D_5BA5xXYaSECvI_5D.webm.html[/HIPFILE]

آموزش طرز کار
    Akai APC40

[HIPFILE]http://hipfile.com/rnzo9hmxjh73/Akai_APC40_Ableton_Controller_Tutorial___UniqueSqu ared.com-_5BYT-43_5D_5BtCS-Z8SwE7U_5D.webm.html[/HIPFILE]

یعنی این عکسایی که براتون ازین دستگاها پیدا کردم که رو خود عکس توضیح داده نایابه ها.به سختی پیدا کردم!

16 کاربر زیر از RmaN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

2. Top | #2

/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو
    تشکر شده 134 بار در 42 ارسال
    Dubstep
    Skrillex
    ببخشید کسی احیانا لینک اولی که hipfile هست رو نداره ؟؟ اخه کار نمی کنه .

ببخشید اگه تاپیک قدیمی رو اپ کردم.

کاربر زیر از aires عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

3. Top | #3

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    Super Moderator
    تشکر شده 56,366 بار در 7,622 ارسال
    Techno
    Wasted Penguinz
    نقل قول نوشته اصلی توسط aires تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    ببخشید کسی احیانا لینک اولی که hipfile هست رو نداره ؟؟ اخه کار نمی کنه .

ببخشید اگه تاپیک قدیمی رو اپ کردم.

شما جون بخواه

لینک اول با کیفیت HD و حجم 60 مگ

Ableton Launchpad Tutorial - How To Play - Sessions

برای مشاهده این قسمت به روی دکمه تشکر کلیک کنید ( در صورت عدم مشاهده بعد از چند ثانیه، F5 بزنید )

لینک دوم با کیفیت 360p و حجم 10 مگ

Akai APC40 Ableton Controller Tutorial

برای مشاهده این قسمت به روی دکمه تشکر کلیک کنید ( در صورت عدم مشاهده بعد از چند ثانیه، F5 بزنید )

14 کاربر زیر از H_crysis_EN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان