کانال تلگرام انجمن
صفحه 1 از 7 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 64

موضوع: خصوصیات یک تنظیم خوب

1. Top | #1

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو
    تشکر شده 774 بار در 116 ارسال
    Dance
    Tiesto

Lightbulb خصوصیات یک تنظیم خوب

سلام بر همه

به نظر شما معیارهای یک تنظیم خوب و همچنین یک میکس مستر خوب چیه ؟
    چه المانهایی باید در یک پروژه موسیقی وجود داشته باشه تا به یک تنظیم خوب منجر بشه ؟

یکی از دوستان که در این زمینه کاملا مهارت داشت اینطور شرح میداد که در یک آهنگ زمانی میگن خوب مستر شده و به یک دیدگاه کلی خوب تنظیم شده که اولا تمام پارامترهایی که آهنگساز برای اهنگش در نظر گرفته در اون تنظیم موجود باشه و حس و حالی که مورد نظر آهنگساز بوده در حین پروسه تنظیم از بین نرفته باشه -

در ثانی بایستی همه اجزا و سازها در آهنگ در حد قابل قبولی بگوش برسند و صدای هیچ سازی صدای ساز دیگه رو بلوکه نکرده باشه -
    در انتها هم باید شدت کلی صدای اهنگ میزان قابل قبولی داشته باشه و در همه تراک های آلبوم در یک حد و حدود باشه تا شنونده مجبور نشه برای یک آهنگ صدا رو کم و برای آهنگ دیگه صدا رو زیاد کنه

حالا سوال اساسی من اینه که این خصوصیات در اکثر کارهایی که میشنویم کم و زیاد دیده میشن و در این زمینه ها به لطف تکنولوژی که دم دست همه هست و البته آموزشهایی که اونم دم دست همه هست مشکل آنچنانی وجود نداره

مثلا من آلبوم آخر دی جی علی گیتور رو دانلود کردم ...... که از نظر "کیفیت و میکس و مستر و تنظیم" هیچ مشکلی ندیدم و بسیار در سطح بالایی بود
    حالا اگه این آلبوم رو مثلا با البوم های اورجینال داخل کشور مقایسه کنیم ( در اینجا مجبورم مثال بزنم : مثلا آلبومهای بنیامین - یا سیروان خسروی )
    به اون صورت تفاوت آنچنانی دیده نمیشه - البته تفاوت هست ولی به اعتقاد من نه اونجور که شنونده عادی متوجه بشه

در میان هنرمندان جهانی هم مثلا تنظیمهای "تیستو" با مثلا " آرمین ون بیورن" یا بقیه و یا حتی با گروه های دیگه در ژانرهای دیگه تفاوتشون از زمین تا آسمون نیست - (به لحاض کیفیت میکس - مستر و قدرت تنظیم عرض میکنم )

حالا با این توصیفات به نظر شما واقعا چه چیزی تیستو رو تیستو میکنه ؟
    یا مثلا در همین ایران خودمون چه چیزی باعث شده که بگن سیروان خسروی بهترین تنظیم رو داره ؟

حالا اگه برای تنظیم حد و مرزی بشناسیم واقعا اونی که باید ازش الگو گرفت کیه ؟
    پس بیاید این بحث رو به یه منزلی برسونیم چون ماها توی این سایت کار موسیقی هم انجام میدیم (خیلی ها ) و این بحث میتونه راه گشای خوبی باشه .........

22 کاربر زیر از Dj MAN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

2. Top | #2

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    مدیر انجمن
    تشکر شده 33,521 بار در 8,161 ارسال
    Psychedelic
    Lyctum
    انقلاب میکس از زمان بتهوون شروع شد

بتههون جز اولین کسایی بود که یه سمفونی با 10000خواننده اپرا و 350 نوازنده رو نوشت

و نصف مشهوریتش و اسطوره شدنش بخاصر انقلابی بود که در میکس کرد
    نمونه بارزش هم سمفونی شماره9

واما ایران بهترین تنظیم کننده هاش بهروز صفاریان وسیروان خسروی.

یادمون باشه که الان در وضعیت بدی هستیم که یه مانیتورینگ خوب به 10 میلیوون رسیده

و.....ادامشو بعد مینویسم

13 کاربر زیر از HM.Majdi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

3. Top | #3

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو
    Dance
    Tiesto
    یادتون باشه سوال اصلی اینه :

به نظر شما معیارهای یک تنظیم خوب و همچنین یک میکس مستر خوب چیه ؟
    و

واقعا چه چیزی تیستو رو تیستو میکنه ؟
    اگه برای تنظیم حد و مرزی بشناسیم واقعا اونی که باید ازش الگو گرفت کیه ؟

ضمنا من بلد نیستم ---- دوستان اساتید و با سابقه ها رو به این تاپیک دعوت کنن لطفا

5 کاربر زیر از Dj MAN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #4

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    مدیر انجمن
    تشکر شده 33,521 بار در 8,161 ارسال
    Psychedelic
    Lyctum
    میکس هر سبک فرق داره من خودم برای مثال میکس یه سای ملودیک و واقعی بسیار مشکل میدونم.

وتوی سای خودم به شخصه

infected mushroom البته بیشتر البومای 2007و 2009

hypersonic

beat hackers 2007

phanatic

رو میپسندم ومیکس هرکدوم با اینکه فرق داره ولی بسیار سافت هست طوری که اگر چند 100 بار هم گوش کنی خسته نمیشی

.شما کاری ادمش نداشته باش موزیک با میکس عالی رو راحت میتونی تشخیص بدی ونکات رو بدزدی!!!!

12 کاربر زیر از HM.Majdi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #5

عنوان کاربر
    عضو
    Dance
    Tiesto
    نقل قول نوشته اصلی توسط majdodin تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    میکس هر سبک فرق داره من خودم برای مثال میکس یه سای ملودیک و واقعی بسیار مشکل میدونم.
    وتوی سای خودم به شخصه
    infected mushroom البته بیشتر البومای 2007و 2009
    hypersonic
    beat hackers 2007
    phanatic
    رو میپسندم ومیکس هرکدوم با اینکه فرق داره ولی بسیار سافت هست طوری که اگر چند 100 بار هم گوش کنی خسته نمیشی
    .شما کاری ادمش نداشته باش موزیک با میکس عالی رو راحت میتونی تشخیص بدی ونکات رو بدزدی!!!!
    متوجه فرمایشتون هستم - ولی می خواستم بیشتر اینجا خصوصیات یک تنظیم خوب رو فهرست کنیم - و پارامترهایی که کار بزرگان رو متمایز میکنه رو تشخیص بدیم

8 کاربر زیر از Dj MAN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #6

عنوان کاربر
    عضو
    Dance
    Tiesto
    کسی در مورد علم تنظیم حرفی نداره اینجا ؟

7. Top | #7

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    تشکر شده 15,537 بار در 2,374 ارسال
    Classical
    Andrew Bayer
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dj MAN تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    من دارم

تنظیم باید تنظیم باشد , تنظیمی که تنظیم نباشد تنظیم نیست

20 کاربر زیر از Mo0nlite عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

8. Top | #8

عنوان کاربر
    عضو
    Dance
    Tiesto
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aether تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dj MAN تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    من دارم

- ( حضرت آرمین ون بیورن علیه السلام )

چارتا آدم حرفه ای تو این سایت نیست ؟ - یعنی همه فقط میان اینجا دانلود کنن ؟

9. Top | #9

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    تشکر شده 15,537 بار در 2,374 ارسال
    Classical
    Andrew Bayer
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aether تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    من دارم

- ( حضرت آرمین ون بیورن علیه السلام )

چارتا آدم حرفه ای تو این سایت نیست ؟ - یعنی همه فقط میان اینجا دانلود کنن ؟
    همه ی کسانی که تگ هنرمند و کارشناس دارن هنرمندن دیگه !!!! که البته کم میان تو سایت مثل فرهاد مهدوی و پرویال و اوشنیک و کلی دیگه از بچه ها !!! اون ها رو تگ کن شاید اومدن ... !

6 کاربر زیر از Mo0nlite عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

10. Top | #10

عنوان کاربر
    مدیر ارشد Psychedelic
    تشکر شده 35,944 بار در 6,353 ارسال
    Psychedelic
    Symbolic
    سلام داداش .. اینجور چیزا رو بهتره علمی یاد بگیری .. یکی شاید حرفی بزنه ولی کس دیگه ای ممکنه بیاد بگه اونجوری نیست .. میدونم چی میگین سوالتونو خیلی خوب متوجه شدم .. اینارو بهتره از علی پرویال و امثال ایشون بپرسی تا تعریف علمیشو بدونی .. مطمعن باش بهترینو در اختیارت میزارن .. من خودم الان با ارتیستهای سایکیدلیک در ارتباطم و خیلی هم معلوماتم بالا رفته از هر نظر و این بالا رفتنو معلوماتمو مدیون اونا هستم .. مرسی

9 کاربر زیر از Inner Sphere عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

صفحه 1 از 7 123 ... آخرینآخرین