کانال تلگرام انجمن
صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 33

موضوع: بحث درمورد موسیقی مناسب هنگام درس خواندن و مطالعه

1. Top | #1

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    تشکر شده 19,055 بار در 3,740 ارسال
    Others
    Madeon

بحث درمورد موسیقی مناسب هنگام درس خواندن و مطالعه

سلام

دیدم ایام امتحانا واقعا همین تاپیکی خیلی می تونه مفید باشه!

خیلی مواقع هست که آدم برای درس خوندن مطلبش به قدری تمرکز می خواد برای فهیدن یا برای حتی به یاد سپردن که باید کاملا کاملا تو سکوت درس بخونه!

ولی خیلی از موقع ها هم هست که یه موسیقی مناسب می تونه به عنوان کاتالیزور برای آرامش مغز و فهم بهتر و راحت تر درس به کار ببره!
    تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

یا بعضی از موارد افکار انسان خیلی نامنظم این ور اون ور میره و موسیقی بهترین ابزار برای مترکز کردنش و همسو کردن افکار و جهت دادن بهشونه

بعضی موقع ها هم به دیل صداهای محیطی مزاحم با handsfree یا هدفون یا اسپیکر آدم مجبور میشه برای مبارزه با صدهای محیط آهنگی پخش کنه و با صدای ان درس بخونه

حالا می خوام بر اساس تجربیات خودتون بگین که بهترین آهنگ برای درس خوندن و مطالعه به نظرتون چه آهنگایی هستن

اگه بخوام به صورت تقریبا تخصصی و با تجربیاتی که خودم داشتم این موضو رو بررسی کنم
    می تونم بگم من خودم خیلی از سبک ها رو امتحان کردم

و نتیجه ایناست!
    Ambient: خیلی خوبه . ولی بعد یه مدت عملکرد مغز رو خیلی آروم می کنه و آدم تو یه حالت گنگی میره و میره تو فکر و توهم و بعضی موقع ها هم آدم خوابش می گیره!
    به دلیل فعال کردن امواج خاصی از مغز هست ( همون قضیه تاپیک Brainwave ها بود!)
    اصلا نمی تونه به عنوان عایق برای صدای محیط باشه!

Trance: ترنس چند مدل داره Trance های با Kick , Bass سنگین مثل خیلی از اثر های معروف Uplifting اصلا مناسب درس خوندن نیستن ولی Trance های آروم مثل Balearic و ترنس های سبک In Search Of Sunrise ای یکی از بهترین سبکا واسه مطالعه هستند
    کاملا هم دشمن صداهای محیط هست ترنس چون همه جور فرکانسی توی آهنگ هست

Classical : آهنگای کلاسیک واقعا خیلی مناسب مطالعه اند ولی نه همشون , آهنگایی که خیلی تکنیکی اند و خیلی رو تکنیک های موسیقی مانور میدن ذهن رو کمی درگیر می کنن!
    ولی اون ها هم مثل سبک Jazz اگ حواستون بره به درس خیلی قشنگ تو مغز حل میشن و درس خوندن باهاشون خیلی جالب میشه

و

بهترین سبک به نظر خودم سبک

Chillout:

Chillout های بدون Vocal و Chillout هایی که بیشتر به Trance شبیهن تا Ambient به نظرم فوق العاده ترین انتخاب برای درس هستن
    هم به آدم آرامش میدن هم یه انرژی کوچیک قشنگی میدن! هم زیبان و هم آروم می کنن آدم رو
    و هم افکار آشفته رو به دلیل تکراری بودنشون جهت دهی می کنن

حالا نظر شما چیه؟
    حتی آلبوم یا میکس و Compilation و یا حتی آهنگ خاصی هم سراغ دارین معرفی کنید و به اشتراک بذارید

12 کاربر زیر از RmaN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

2. Top | #2

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

عنوان کاربر
    مدیر ارشد Psychedelic
    تشکر شده 35,944 بار در 6,353 ارسال
    Psychedelic
    Symbolic
    با درس خوندن امکان نداره جور شه ... ولی واسه مطالعه میشه اهنگ گوش داد البته اونم باید اهنگو با موضوعی که میخونی انتخاب کنی تا لذتش بره بالا

6 کاربر زیر از Inner Sphere عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

3. Top | #3

عنوان کاربر
    مدیرکل سایت
    تشکر شده 92,669 بار در 18,028 ارسال
    Trance
    DJ Tatana
    من موقع دانشجویی یادش بخیر آپلیفت گوش میدادم دوستام می گفتن نره خر چجوری درس می خونی با این دوپس دوپس تو گوشت البته اغلب ترنس اروم گوش میدادم ولی خوب تو هر آلبومی ترک آپلیفت هست من تو ترک آپلیفت استارحت میکردم! یعنی سقف رو نگاه می کردم تا تموم میشد و دوباره مجدد درس! اینجوری 5 ساعت پشت سرهم درس خوندم! البته درس حفظی نه ها درس حفظی باید محیط آروم باشه ولی میشه یه همچین چیزی :

"دلایل خداشناسی عبارت اند از : don stop و خودشناسی و kiss me babe و اینا

9 کاربر زیر از milad_a عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

4. Top | #4

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    Others
    Madeon
    نقل قول نوشته اصلی توسط milad_a تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
    من موقع دانشجویی یادش بخیر آپلیفت گوش میدادم دوستام می گفتن نره خر چجوری درس می خونی با این دوپس دوپس تو گوشت البته اغلب ترنس اروم گوش میدادم ولی خوب تو هر آلبومی ترک آپلیفت هست من تو ترک آپلیفت استارحت میکردم! یعنی سقف رو نگاه می کردم تا تموم میشد و دوباره مجدد درس! اینجوری 5 ساعت پشت سرهم درس خوندم!

دقیقا مثل من

دوستام هم دقیقا همیشه همین حرف رو می زنن البته اونا حتی ISOS هم گیر می دادن! کلا یه kick می شندی بهم گیر میدادن که خودم رو مسخره کردم و با این نمیشه درس خوند

ولی خدایی مغز من رو جهت یداد

ولی بعضی درسا هم سکوت می خوان!

مثلا فرض کن آدم می خواد یه مفهوم مهمی رو برای اولین بار یاد بگیره مثلا چه میدونم می خواد یه مفهوم ریاضی کاملا جدید یاد بگیره به نظرم اونجور جاها سکوت باشه بهتره!

درسای حفظی هم میلاد راست میگه اصلا هم خونی ندارن با آهنگ!

برای مطالعه و چیزی که تفریحی بخونی هم که من House هم می گوشم و فاز میده خیلی !
    برای مطالعه ستای خنده دار فیسبوک که حتی Skrillex هم فاز میده !

4 کاربر زیر از RmaN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

5. Top | #5

عنوان کاربر
    مدیر انجمن
    تشکر شده 33,521 بار در 8,161 ارسال
    Psychedelic
    Lyctum
    یه البوم کلاسیک جاز دارم از زمان راهنمایی گوشش میدم .و هربار گوشش دادم دیگه هیچی برام مهم نبود چون از قید وبند دنیا رهات میکرد

ونمرات و ..........عالی میشدم.وبه معنویات گرایشم میداد خدا دوباره کمکم کنه از شر شیطان رها بشم.شیطان زمینی .

اگه 2 تون افتاد لایکو بزن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

3 کاربر زیر از HM.Majdi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #6

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    Others
    Madeon
    اگه منظورت همن خط رمزست که ایشالله رها بشی!

خودت می خوای حتما وگرنه اگه خودت چیزی رو نخوای هیچکی نمی تونه جلوتو بگیره

خوب برگردیم به بحث تایک و تاپیک منحرف نشه!

در ضمن لطفا اسم این آلبومی که میگی رو بگو یا بذارش برای دانلود!

کاربر زیر از RmaN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

امضای ایشان

7. Top | #7

عنوان کاربر
    مدیر انجمن
    تشکر شده 33,521 بار در 8,161 ارسال
    Psychedelic
    Lyctum
    نفس عماره.

اره خودم میخوام چون ازشون متنفرم.

CLASSICAL JAZZ VOLUME 63 BK-CD {n-a} [9781423413417] (HAL LEONARD CORPORATION - 2007)

4 کاربر زیر از HM.Majdi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #8

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    تشکر شده 14,079 بار در 1,846 ارسال
    Others
    Autechre
    به نظر من بهتر از همه آهنگ های جواد یساریه.
    لامصب هم گوش که نمیدی علاوه بر عضله مغز,عضله های دیگه بدن هم به کار میوفته و شروع میکنی قرش دادن و فرمول رو یاد گرفتن.
    ولی جدا از شوخی من چند تا از این صداهای طبیعت مثل بارون وصدای شُر شُر آب و نمیدونم از این جور چیزا دارم که ماله ریلکس کردنه خوبه ولی بازم چیزی یادنمی گیرم.در هر صورت بدون اهنگ با اهنگ هیچ فرقی نمیکنه در هر صورت هیچی یاد نمیگیرم.نمیدونم دو دقیقه که پای درس میشینم دیگه حسش نیست.به خصوص که اگه درس حفظی باشه و چرت و پرت.حالا مفهومی ها یه چیزی راه و روش و یکم به مغزت فشار میاری یاد میگیری باقیش آسونه ولی حفظی
    و توی سبک الکترونیک هم به نظرمن بهترین ها اهنگ هایی مثل گروه SOLAR FIELDSهست.

7 کاربر زیر از Mhvn عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

امضای ایشان

9. Top | #9

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    Others
    Madeon
    Solar Fields گروه نیست!
    امضای ایشان

10. Top | #10

/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s2.gif/images/statusicon/s2.gif

عنوان کاربر
    عضو فعال
    تشکر شده 3,407 بار در 648 ارسال
    House
    Tiesto
    من که اصلا نمیتونم با موزیک درس به خونم. حتی کم هم صدا باشه اختلال ایجاد میکنه. اخه مگه میشه مغز هم موزیکو درک کنه هم درسو!! به عقل من نمیرسه
    امضای ایشان

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین